Закон і Бізнес

Новини 18.06.2021

17.06.2021

17:16 Перу може стати прикладом для популяризації медіації в Україні

Альтернативне вирішення спорів лежить в основі правової системи Республіки Перу. Це пішло від традиційної практики давніх корінних народів у колоніальний період.

16:57 Що робити, коли в суді неможливо утворити колегію за спеціалізацією пояснила РСУ

Процесуальних підстав для заявлення самовідводів суддями інших спеціалізацій, які включені до складу колегії у конкретній справі, не існує. Такий висновок зробила РСУ у рішенні №18.

16:03 Кабмін даватиме по $12 тис. за інновації - розпорядження

Відкриття й досягнення у сфері екологічної безпеки, епідеміології та інфекційних хвороб, упровадження інновацій у лікуванні онкохворих щороку нагороджуватимуться Кабінетом Міністрів України.

15:21 Зручні офісні крісла та інші меблі в магазинах Києва

Створення комфортної і вдалої обстановки в офісі пов'язане не тільки з красою і оригінальним виконанням дизайну інтер'єру, але і зі зручністю для співробітників і гостей. Необхідно пам'ятати про ергономіку, адже від якості меблів залежить і ефективність р

15:16 Із ТОПа в топку

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою комітету з трудового права провела семінар, присвячений тенденціям судового розгляду трудових спорів. Одне стало зрозумілим напевне — справжні професіонали не здаються до останнього.

14:28 Правила професійної етики нотаріусів України (текст)

У Міністерстві юстиції України затвердили, зареєстрували та оприлюднили нові Правила професійної етики нотаріусів України. Старі правила (наказ від 04.10.2013 N 2104/5) визнані такими, що втратили чинність.

14:15 Судам дадуть грошей, але небагато — прийнятий закон

Верховна Рада схвалила в другому читанні зміни до державного бюджету на поточний рік, аби збільшити фінансування для місцевих та апеляційних судів.

13:41 Польща через КС домагається права на своє бачення судової реформи

Яке правосуддя найголовніше і чи повинні польські суди підкорятися наказам суду Євросоюзу? В Брюсселі стурбовані, що «неправильні» відповіді Конституційного суду Польщі можуть підірвати фундамент ЄС.

12:55 Сторона, яка включила умову в договір, несе ризик її неясності — ВС

Якщо з’ясувати справжній зміст умови договору неможливо за допомогою загальних підходів, передбачених у чч.3 та 4 ст.213 Цивільного кодексу, слід застосовувати тлумачення contra proferentem.

12:13 На домашніх кривдників пропонують чіпляти електронні браслети

У парламенті знайшли спосіб, як доказати, що кривдник порушує обмежувальні приписи про заборону наближатися до потерпілої на встановлену відстань.

11:24 Ще півроку — і все буде…

Проведення ІХ міжнародного судово-правового форуму збіглося в часі з анонсованим Головою Верховної Ради Дмитром Разумковим тижнем судової реформи в парламенті. Тож, можливо, про деякі закони правники говорили востаннє.

10:37 Інформацію про кваліфікації об’єднають в реєстр

Інформацію про кваліфікації, а також про присвоєні (підтверджені) професійні кваліфікації, кваліфікаційні центри, експертів з акредитації кваліфікаційних центрів об’єднають у єдиний реєстр.

09:42 Голова комітету НААУ з гуманітарних питань Наталія Пліса:

Адвокатський гумор специфічний. Але маю сказати, що з почуттям гумору в адвокатурі склалося. Багато хто жартує, що адвокат без почуття гумору — це прокурор.

08:56 Один суддя на призначення, шість – у відставку: сьогодні засідає ВРП

Сьогодні, 17 червня, відбудеться чергове засідання ВРП. Вона визначатиметься із відрядженням суддів, розгляне скарги на рішення дисциплінарних палат. Також один суддя має отримати подання про призначення на посаду, а шість - піти у відставку.

16.06.2021

17:09 АDER HABER - переможець Legal Awards - 2021

Юридична команда ADER HABER Law Firm отримала нагороду та визнана кращою юридичною фірмою в Україні у двох номінаціях Юридичної премії – Legal Awards 2021.

16:27 Чи можна за образу заборонити свекрусі жити в квартирі – рішення ВС

Не набуття особою статусу «кривдника» не може бути підставою для відмови у встановленні тимчасових обмежень за наявності інших об’єктивних обставин.

15:13 «Теплі» акти й «гарячі пиріжки»

Історична ретроспектива господарських судів і темне світле майбутнє земельного ринку в Україні. Про це та про вершину айсберга, яка вже зараз видніється на шляху чергової земельної реформи, говорили правники та судді на конференції.

14:24 Доступ до ЄДРСР обмежать на три доби

У зв’язку з необхідністю проведення планових технічних робіт доступ користувачів до Єдиного державного реєстру судових рішень може бути тимчасово обмежений.

13:35 Для перетину кордонів усередині ЄС знадобиться новий документ

Лідери Євросоюзу підписали закон, що вводить в дію новий проїзний ковід-сертифікат. Він дозволить громадянам ЄС вільно подорожувати між країнами шенгенської зони.

12:52 Кульгаве регулювання

Зосередившись не на порядку й механізмах, а на посиленні кримінальної відповідальності, законодавець фактично унеможливив покарання за недостовірне декларування. На це звернув увагу суддя КС Василь Лемак під час вебінару в АПУ.

12:03 Чиновникам спростять доступ на високі посади

У парламенті хочуть, щоб держслужбовці категорії "А" володіли не офіційними мовами РЄ, а й мовами Європейського Союзу. Враховуючи, що на території України чимало людей знають польську та угорську, то шлях на держслужбу для деяких осіб стане легшим.

11:27 Названо імена кращих стрільців серед адвокатів

Комітет з питань фізичної культури та спорту Національної асоціації адвокатів України визначив переможців турніру зі стендової стрільби серед адвокатів.

10:47 Чи можна подарувати квартиру, маючи грошові зобов’язання — позиція ВС

Цивільно-правовий договір (у тому числі й договір дарування) не може використовуватися для уникнення сплати боргу або виконання судового рішення. Такий висновок зробив ВС в постанові №263/16179/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

10:09 Торгівці чужими активами,

Замість того щоб дати змогу судам нормально працювати, їх поставили на коліна, аби сказати: країна не має утримувати арештовані АРМА активи коштом податківців — їх потрібно продавати без рішення суду.

09:54 Як обрати лампу для манікюру

Лампа для манікюру – найнеобхідніше обладнання в арсеналі сьогочасної майстрині. Як обрати прилад для засвічування гель-лаку, які бувають лампи – читайте далі.

09:24 У ВРП оцінять обгрунтованість 121 скарги на суддів

Сьогодні, 16 червня, засідатимуть перша і третя дисциплінарні палати Вищої ради правосуддя. Загалом вони мають визначитися із 121 новою скаргою на дії суддів.

15.06.2021

17:50 НААУ представлятиме в Нью-Йорку екс-нардеп

Представництво Національної асоціації адвокатів України в Нью-Йорку очолив відомий юрист, адвокат, колишній народний депутат Віктор Шемчук.

17:14 Свій чужий тато

У війні колишніх коханих за дитину головне — не втратити балансу між правом та амбіціями. Чи можна вважати порушенням права на повагу до сімейного життя мінімізацію контактів батька з дитиною, якщо вони не бачилися кілька років?

16:21 Рекомендації як вирок: нардеп затролив європейських партнерів українських реформ

У Верховній Раді запропонували прирівняти невиконання службовою особою рішення Венеціанської комісії до невиконання рішень Європейського суду з прав людини та Конституційного Суду.

15:38 Умотивована позиція

Суддя хотів, щоб сторона у справі не заподіяла лиха, використовуючи землі до повного завершення циклу їх обробки іншим товариством. У результаті ухвалу скасувала касаційна інстанція, а дисциплінарний орган мав підставу вказати на окрему правову позицію.

14:41 Костін повідомив, коли запустять ВККС

У Верховній Раді таки мають сподівання на запуск роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

13:57 У НААУ визначилися із головним у гендерній політиці

У комітеті з питань гендерної політики, що діє у складі Національної асоціації адвокатів України з 2019 року, з’явилась нова голова.

13:18 Ляпас Макрону оцінили у 1,5 роки тюрми

Суду знадобилося лише пару днів, щоб визначити покарання для чоловіка, який дав ляпаса президенту Еммануелю Макрону. Мінімум 4 місяці він проведе за гратами.

12:32 Задоволення з другої спроби

Аби задовольнити повторне клопотання Генерального прокурора щодо судді, обвинуваченої в отриманні хабара, ВРП довелося системно тлумачити ч.6 ст.64 профільного закону й навіть пояснити реальну мету цієї норми.

11:51 Аграріям удвічі піднімуть ПДВ, аби наповнити бюджети

Аби Україна посилила свої позиції як виробника сільгосппродукції, Уряд вирішив допомогти аграріям. Зокрема, відтермінувавши повернення їм ПДВ та вдвічі піднявши ставку податку.

11:06 На землі фермерів-боржників можна звертати стягнення - ВС

Заборона на відчуження сільгоспземель не поширюється на власників ділянок із цільовим призначенням «для ведення фермерського господарства». Такий висновок зробив ВС в постанові №908/1550/19.

10:16 Судову практику захисту екологічних прав обговорюють експерти

Судді, адвокати та науковці сьогодні шукатимуть шляхи уникнення прогалин у національному законодавстві, а також аналізуватимуть судову практику із екологічних спорів.

09:39 Атестувати кожного

Народні депутати продовжують реформувати прокуратуру, але вже самі заплутались у своїх позиціях. А тому спочатку переконують колег не атестувати прокурорів, а потім займають протилежну позицію.

08:51 ВРП відправить у відставку двох київських суддів

Сьогодні, Вища рада правосуддя збереться на чергове засідання, в ході якого, зокрема, вирішуватиме питання звільнення суддів з посад за загальними обставинами - у зв’язку з поданням ними заяв про відставку.

14.06.2021

17:44 ADER HABER посилила позиції в рейтингу The Best Lawyers-2022

Міжнародне рейтингове агентство Best Lawyers відзначило найкращих юристів України. Серед них - 4 партнери та 5 радників юридичної компанії ADER HABER Law Firm.