Закон і Бізнес

Новини 29.09.2020

29.09.2020

18:03 Суддею ВС США може стати учениця найстійкішого консерватора

Рішення президента США Доналда Трампа висунути кандидатуру Емі Коні-Барретт на посаду у Верховному суді США мало кого здивувало. Юрист із великим стажем, член апеляційного суду й мати 7 дітей вважалася фаворитом у боротьбі за це місце.

17:56 У кабінетах користувачів е-суду з’явилися нові шаблони заяв

До переліку шаблонів заяв електронного кабінету користувача підсистеми «Електронний суд» додано 6 нових шаблонів та внесено зміни до 4 існуючих.

17:50 Андрій Филипів: даючи поради як уникнути виконання у виконавчому провадженні, адвокати роблять боржникам ведмежу послугу

Приватний виконавець Андрій Филипів пояснив, чому не варто довіряти інтернет-міфам про скасування виконавчого провадження

17:36 За продаж вейпів неповнолітнім штрафуватимуть — проект

В Україні заборонять продаж електронних сигарет особам, які не досягли 18 років, на рівні із традиційними тютюновими виробами.

16:47 Мораторій на стягнення не діє, якщо дім бодай на метр більший за допустиму площу — ВС

Мораторій на стягнення не застосовується, якщо загальна площа предмета іпотеки перевищує максимально допустимі для житлового будинку 250 м2. Такий висновок зробив ВС в постанові №596/63/14-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:11 ЕСПЛ присудив компенсації українцям, з яких правоохоронці «вибивали» зізнання

Коли йдеться про можливе насильство з боку правоохоронних органів, держава зобов’язана провести належне розслідування та надати пояснення походження травм у заявників, а також визначити винних та покарати їх.

15:54 Справа про вбивство адвоката Юрія Ігнатенка стала викликом для усієї юридичної спільноти — адвокат Олександр Вишневий

24 вересня 2020 року Дніпровським районним судом міста Києва у складі суду присяжних ухвалено вирок у справі за фактом вбивства адвоката Ігнатенка Ю.В. відносно чотирьох обвинувачених, яким призначено покарання у вигляді 15, 13, 13 та 10 років позбавленн

15:39 Декорації гарантій

Проаналізувавши стан захисту прав адвокатів, МКЮ дійшла висновку, що в Україні напрацьоване гарне законодавство, яке не працює. Про те, що необхідно зробити, аби адвокати залишалися в живих, говорили під час заходу, організованого НААУ.

15:12 Опубліковано огляд практики ККС ВС

Верховний Суд опублікував огляд актуальної практики Касаційного кримінального суду у складі ВС.

14:49 Коли переводять годинник (постанова Кабміну)

Переведення годинника на зимовий і літній час встановлено постановою Кабінету Міністрів України. А тому відповідь на питаня, коли (якого числа) переводять годинник, є доволі простою.

13:39 Особам, які варять самогон, дадуть пільги за наявності корів — проект

Народні депутати затвердять податки на самогоноваріння з урахуванням можливих пільг для осіб, які займаються виготовленням самогону та залучені до виготовлення молочної продукції, враховуючи актуальність розвитку молочної індустрії.

13:05 2 суддів звільнено відставку

Вища рада правосуддя вирішила звільнити двох суддів за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

12:42 Директора Бюро економічної безпеки обиратимуть представники Кабміну, ВРУ та СНБО

До складу конкурсної комісії із відбору директора Бюро економічної безпеки увійдуть по 3 представника від Кабінету Міністрів України, Верховної Ради та Ради національної безпеки та оборони.

11:42 У павутині ЄСІТС

Обіцяного три роки ждуть. Це про ЄСІТС, яка мала розпочати функціонувати ще 1,5 року тому, однак все виявилось не готовим. Нещодавно пролунала ще одна обіцянка про запуск системи, але ще є три місяці, щоб передумати.

11:29 Розгляд конституційності закону про ринок землі відкладено

Велика палата Конституційного суду відклала розгляд об'єднаного подання 48 та 53 народних депутатів.

11:23 ДП ВРП притягнула до дисциплінарної відповідальності суддю з Чернігова

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила рішення притягнути суддю з Чернігова до дисциплінарної відповідальності.

09:45 ДСАУ просить врегулювати питання щодо суддівської винагороди

У разі звернення всіх суддів місцевих та апеляційних судів з позовами про визнання протиправними дій щодо обмежень суддівської винагороди та задоволення таких позовів, сума виплат складе понад 1 млрд 126 млн гривень.

09:33 Перетягування повноважень

Нові обличчя у владі, хоч як дивно, продовжують створювати все нові й нові функції для підконтрольних органів. Зокрема, щоразу правоохоронні структури намагаються реформувати таким чином, щоб відтягти на себе все більше прав.

08:48 ВРП визначиться із внесенням подань Президенту про призначення 4-х суддів (прізвища)

Сьогодні, 29 вересня, збереться на засідання Вища рада правосуддя. ВРП розгляне матеріали щодо внесення подання Президентові України про призначення 4 суддів. Також на порядку денному питання про звільнення 2 суддів.

28.09.2020

17:48 Розмір Нобелівської премії збільшать до мільйона доларів

Цього року фонд Нобеля оголосив про збільшення розміру премій. Тепер виплачуватимуть по 10 млн шведських крон, що еквівалентно майже $1 млн.

17:24 Визначено дату конференції адвокатів Полтавської області

Проведення конференції адвокатів Полтавської області заплановано на 12 грудня 2020 року.

16:57 Розмір заборгованості не впливає на можливість звернення стягнення на предмет іпотеки — ВС

Законодавство не передбачає такої підстави для відмови у зверненні стягнення на предмет іпотеки, як несумірність заборгованості з вартістю майна. Такий висновок зробив ВС в постанові №450/2216/15-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:42 В НААУ створено новий комітет

В Національній асоціації адвокатів України створено Комітет з енергетичного права.

16:24 Науковий радник Barristers взяла участь у форумі кримінальної юстиції

У Львівській області відбувся форум кримінальної юстиції «Українська модель кримінальної юстиції: блукаючи задзеркаллям».

16:11 Дані з реєстру ТЗ тепер доступні в е-кабінеті водія — МВС

Скільки разів автомобіль побував в ДТП можна дізнатися в електронному кабінеті водія.

15:37 Посягання на найдорожче

Посилюючи відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом, ВР не наважилася дати правоохоронним органам небезпечний інструмент — право без судового контролю проводити НС(Р)Д за цією статтею. Хоча таку ідею намагалися проштовхнути.

15:21 Екс-слідчі та прокурор нададуть пояснення щодо несвоєчасного декларування

Цього тижня пояснення стосовно можливих порушень вимог Законів України «Про запобігання корупції» та «Про політичні партії в Україні» нададуть 19 осіб.

14:49 Оновлено склад Нацради з питань антикорупційної політики

У складі Національної ради з питань антикорупційної політики сталися зміни.

13:15 Зміни щодо повернення помилково сплачених коштів роз’яснили в ДПС

Для повернення помилково сплачених грошових зобов’язань та пені необхідно подати відповідну заяву. Зробити це необхідно не пізніше встановлених строків.

12:39 Серед адвокатів шукатимуть поетичні таланти

Національна асоціація адвокатів України проведе Перший всеукраїнський поетичний конкурс «Адвокатська ліра».

11:53 Опубліковано огляд практики КЦС ВС

Верховний Суд опублікував огляд актуальної практики Касаційного цивільного суду у складі ВС.

11:34 Чим більше, тим важче

Без перерви на обід чи відпочинок адвокати впродовж двох робочих днів обговорювали питання незалежності адвокатури та дисциплінарної відповідальності. Хоча засідання РАУ відбулось у формі онлайн, градус дискусій можна було відчути й через монітор.

11:02 У тюрмах дозволять мультиварки та тренажери

В установах виконання покарань дозволили користуватися мультиварками, у прогулянкових двориках таких установ, а також СІЗО тепер можна встановлювати тренажери.

10:32 У Казахстані остаточно скасували смертну кару

Казахстан повністю скасував смертну кару, приєднавшись до міжнародного протоколу про відмову від цього виду покарання.

10:09 Коли вмикати (вимикати) денні ходові вогні (ближнє світло фар) за містом

В холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

09:37 КСУ розгляне конституційність закону про ринок землі

Конституційний Суд України розгляне справу щодо конституційності умов обігу земель сільськогосподарського призначення.

09:28 Голова Комітету ВР з питань правової політики Андрій Костін:

Безумовно, потрібно провести конфігурацію в органах суддівського врядування. Існує потреба посилити самоврядування, додавши повноважень Раді суддів. До реформи РСУ відігравала більш значну роль, а в цьому є великий позитив.

08:49 Анонс правових подій тижня 28 вересня — 2 жовтня

Пройде церемонія нагородження «Адвокат року-2020». Вища рада правосуддя продовжить розглядати питання про призначення суддів, а дисциплінарні палати — скарги. Також пройдуть вебінари і трансляції для суддів і адвокатів.

27.09.2020

18:32 У Мадриді нічні автобуси будуть зупинятися там, де скаже пасажир

В автономному співтоваристві Мадрид, куди, крім іспанської столиці, входить ще кілька десятків міст, нічні автобуси тепер будуть зупинятися на вимогу пасажирів.

16:17 Господарів котів, що полюють на птахів і ящірок, хочуть притягнути до суду

Екологи і юристи в Нідерландах збираються влаштувати судовий процес, де на лаві підсудних опиняться ... господарі домашніх котів. Стороною обвинувачення виступлять природоохоронні організації.