Закон і Бізнес

Новини 18.04.2019

18.04.2019

17:45 Випускники міжнародної програми з верховенства права отримали сертифікати

У Харкові 16 квітня 30 випускників отримали сертифікати першої у світі міжнародної сертифікатної програми з верховенства права (правовладдя), яка реалізується Національним юридичним університетом ім. Ярослава Мудрого та Університетом Південної Кароліни (С

17:23 ВС назвав обов'язкові умови продажу акцій

Загальна вартість акцій повинна бути зазначена в проекті договору про їх викуп, з яким акціонерів слід ознайомити до проведення зборів членів АТ. Такое заключение сделал ВС в постановлении №910/8705/18, текст которого печатает «Закон и Бизнес».

16:41 Які переваги використання Е-суду, розповіли експерти

Господарський суд Харківської області 16 квітня провів два масштабних заходи: круглий стіл, присвячений впровадженню єдиної судової інформаціно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) та тренінг, на якому дослідили переваги використання електронного суду.

16:14 Нотаріуси заявили про тиск з боку управління юстиції

В діяльність органу професійного самоврядування нотаріусів (яким є Нотаріальна палата України) спостерігається втручання з боку регулятора.

14:56 ВРП припинила відставку судді, яку відправила два роки тому

Вища рада правосуддя припинила відставку судді у зв’язку з призначенням її до Вищого антикорупційного суду.

14:17 Суд визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку»

Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов українського бізнесмена Ігоря Коломойського до Національного банку України та Кабінету міністрів щодо націоналізації ПАТ «КБ «ПриватБанк».

13:30 Комітет ААУ зі спадкового права збереться на перше засідання

Сьогодні, 18 квітня, відбудеться перше засідання Комітету Асоціації адвокатів України зі спадкового права та планування, на якому розглянуть організаційні питання.

13:06 Рішення зборів суддів не може переглядатися в судах — ВП ВС

Рішення зборів суддів не є предметом судового розгляду. Такі рішення можуть бути переглянуті виключно органами суддівського самоврядування.

12:28 Гроші за розум

Сфера ІВ — серед аутсайдерів за виконанням зобов’язань у рамках угоди з ЄС. Тож народні депутати спробували виправити становище і зареєстрували відповідні ініціативи щодо змін у законодавчому регулюванні цієї сфери.

12:28 Почему повреждаются автомобильные диски?

Хотя автомобильные диски сделаны из металла, они не являются неразрушимыми. Они уязвимы для ряда дорожных опасностей. Деформация колеса или появление трещины на нем может случиться когда угодно.

12:26 Екс-нардеп розкритикував люстрацію, за яку сам голосував двічі

Сьогодні Конституційний суд України, можливо, нарешті визнає неконституційність Закону очищення влади. Без перебільшення, документ у чинній редакції є політичним і не має нічого спільного з правом.

11:51 Суд зупинив конкурс на посаду голови Митниці

Суд зупинив дію розпорядження Уряду щодо оголошення конкурсу на посаду Голови Митної служби.

11:22 Взаємовиключні судові рішення мають бути скасовані — ВС

Суд не може одночасно засудити особу, звільнити її від відбування покарання та закрити кримінальне провадження щодо неї. На цьому Верховний Суд наголосив у постанові від 9.04.2019.

11:08 У місцеві адмінсуди призначено 32 судді безстроково

Президент України призначив безстроково 32 судді до місцевих адміністративних судів.

10:43 Агентство з пошуку поживи

На сайті АРМА ви не знайдете жодної інформації про результати роботи щодо пошуку активів. Натомість уся діяльність зосереджена на управлінні високоліквідними арештованими активами. Та й до цієї функції в агентстві підхід вибірковий.

10:05 Засідання ВРП 18 квітня 2019 року

На порядку денному — 4 скарги на висновки дисциплінарних палат ВРП та одна — на рішення КДКП. Також Рада має затвердити подання про застосування дисциплінарних санкцій.

09:32 Опубліковано оновлені правила адвокатської етики (документ)

Національна асоціація адвокатів У країни опублікувала нові правила адвокатської етики, що були оновлені З'їздом адвокатів України 2019 року.

09:15 Аби не останній...

Історія з конституційною скаргою, спрямованою проти чч.1, 2 ст.23 закону «Про іпотеку», триває. Усупереч сумнівам, із другої спроби справу передали із сенату на розгляд Великої палати КС.

08:50 У Миколаєві обговорять юридичний бік реєстрації, ведення бізнесу

Сьогодні, 18 квітня, у Миколаєві відбудеться дискусія в рамках спільного засідання комітету IT-права Асоціації правників України та відділення АПУ в Миколаївський області.

17.04.2019

18:00 У Польщі дітям виплачуватимуть щомісяця понад 100 євро допомоги

У Польщі від 1 липня цього року родини, які мають неповнолітніх дітей, зможуть отримати соціальну допомогу в 500 злотих (понад 100 євро) на місяць.

17:57 Яку інформацію має містити квитанція про сплату судового збору, пояснив суд

Квитанція про сплату судового збору за подання апеляційної скарги має містити інформацію про номер справи, у межах якої подається відповідна скарга, та дату прийняття судового акта, що оскаржується.

17:31 Чи варто говорити про академічну доброчесність в Україні

В Україні освітня недоброчесність обумовлена двома чинниками — соціальним та законодавчим.

16:59 ВС: Слідчий експеримент без участі захисника вважається недопустимим доказом

Результати слідчого експерименту не можуть бути визнані допустимими як докази, оскільки таку дію проведено без участі захисника. Такий висновок зробив ВС в постанові №206/6798/16-к, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:21 Як захистити права платників у податкових спорах, розкажуть експерти на форумі

19 квітня Taxlink та ДФС у м. Києві організовують масштабний захід «TAXfORUM/Податковий контроль та податкові спори», під час якого екперти розкажуть про захист прав платників у національних податкових спорах.

15:45 Правники підтримують Концепцію реформування юридичної освіти

Асоціація правників України підтримує Концепцію реформування юридичної освіти, розроблену Міністерством юстиції спільно з Міністерством освіти і науки України.

15:06 Терапія вердиктів

Розлучення, установлення права опіки для другого з батьків… Громадяни пускають юстицію в особисте життя для того, щоб забезпечити власні права. Інколи Феміда має зробити трохи більше, ніж просто винести рішення на чиюсь користь. Навіть тоді, коли цього хо

14:27 ВС: Якщо прокурор передумав, він може відмовитися від касаційної скарги

Якщо інші учасники провадження не оскаржують вердиктів судів першої та апеляційної інстанцій, прокурор вищого рівня, що звернувся з касаційною скаргою, має право від неї відмовитися. Про це йдеться в постанові Верховного Суду від 9.04.2019.

13:48 Суд визнав законним невнесення даних до ЄРАУ на підставі нелегітимного свідоцтва КМ КДКА

Шостий апеляційний адміністративний суд визнав законним невнесення даних до ЄРАУ про адвоката, який отримав свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю у КМ КДКА м. Києва в період заборони видачі таких свідоцтв рішенням РАУ.

13:10 Рейдерство чи невігластво?

Слідчі запевнили законницю, що треба негайно передати майно майже двох десятків фірм одній особі, котра фігурувала у справі як «потерпіла». А потім через відсутність доказів закрили справу. Але дисциплінарним органам здалося підозрілим, що протягом кілько

12:31 ВС вказав на визначальну ознаку розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем

Обов’язковою суб’єктивною ознакою розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем є спонукання до незаконного збагачення. Такое заключение сделал ВС в постановлении №456/1181/15-к, текст которого печатает «Закон и Бизнес».

11:52 В Україні з’явиться можливість для колективних позовів споживачів

Відстоювати свої права краще гуртом, ніж поодинці. Принаймні за кордоном випадки колективних позовів, зокрема до виробників, є звичним явищем. Можуть вони стати таким і в Україні.

11:18 Урожай у заставі

Агропромисловий сектор є одним із системотвірних для економіки України. Утім, реалізація державної програми підтримки залишає бажати кращого, а методи підтримки викликають сумніви в їх здатності ефективно впливати на розвиток галузі.

10:36 У господарський суд Києва призначено 6 суддів безстроково

Президент України призначив безстроково 6 суддів до господарського суду міста Києва.

09:54 В Австрії інтернет-коментаторів зобов’яжуть зазначати справжні імена

З 2020 року в країні зобов’яжуть усіх користувачів Інтернету вказувати реальні імена. З набранням законом чинності анонімні коментарі будуть неможливі.

09:15 5 хвилин на роздуми

Очевидно, збитків Петрові Латюку так і не відшкодували, оскільки він вирішив скористатися останньою хиткою можливістю отримати належне — конституційною скаргою. Провадження за нею відкрили, залишивши обговорення суті справи на закриту частину пленарного з

08:50 У Києві обговорять правовий вимір академічної доброчесності

Про проблему порушення академічної доброчесності, що призводить до цілком реальних правових наслідків, розкажуть фацівці під час семінару, що пройде 17 квітня у столиці.

16.04.2019

17:51 Невідомі особи побили адвоката до втрати свідомості

Група осіб намагалася незаконно проникнути до офісу адвоката Андрія Писаренко, у відповідь на запитання адвоката про підстави доступу осіб до його офісу напали на нього.

17:19 ВРП обрала нового голову, не очікуючи ротації складу

На цьому тижні очільник Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк подав заяву про припинення повноважень голови ВРП. Рада задовольнила цю заяву й одразу обрала нового очільника.

17:03 Отримати адвокату ордер на надання правової допомоги можна онлайн

Тепер через сайт Національної асоціації адвокатів України кожен адвокат може отримати бланки ордерів на надання правової допомоги.

16:18 Голова ВРП склав повноваження

Очільник Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк подав заяву про припинення повноважень голови ВРП. Більшістю голосів Рада задовольнила цю заяву.