Закон і Бізнес

Новини 27.05.2024

27.05.2024

18:39 «Прямий» оштрафували за невиконання рішення Київського АС щодо спростування заяв Порошенка

Державна виконавча служба наклала штраф на телевізійний канал «Прямий» за невиконання рішення Київського апеляційного суду щодо спростування заяв колишнього власника телеканалу Петра Порошенка.

17:49 Директора юрдепартаменту ОТП Банку оголосили в розшук - джерело

Національна поліція оголосила в розшук директора юридичного департаменту «ОТП Банку» Олега Коробкіна за ухилення від військового обов’язку та фальсифікацію документів у системі «Шлях».

17:27 Які бренди телефонів користуються найбільшою популярністю серед злодіїв

Понад 29 тисяч телефонів було викрадено та втрачено в Україні минулоріч і вже 6,6 тис. цього року. Найчастіше люди втрачають XIAOMI, SAMSUNG та IPHONE.

16:56 Пластикові пляшки оснастили дратівливими кришками в ЄС

Відкрити пляшку холодної води у спекотний день — один із приємних моментів життя. Але цього літа все буде інакше. Це пов’язано із тим, що пластикові пляшки змінюються через нові правила ЄС.

15:40 Як скласти заповіт за кордоном

Реалізувати своє право на складення заповіту українці за кордоном можуть звернувшись за його посвідченням до консульських установ України або до іноземних нотаріусів/органів, які наділені такими повноваженнями.

14:41 В Одеському ТЦК викрито багатомільйонну схему заробітку на ухилянтах

Працівники ДБР викрили посадовця Приморського РТЦК та СП Одеси, який організував масштабний механізм заробітку на чоловіках, охочих уникнути мобілізації.

14:16 Домовленості поза кодексом

Укладення угоди про визнання винуватості може мати низку переваг як для сторони обвинувачення, так і для сторони захисту. Але часто в гонитві за вигідними умовами угоди, відбувається нехтування нормами КК.

13:47 Шукають бажаючих стати суддями КС за квотою ВР — конкурс

За поданням профільного комітету, апарат Верховної Ради оголосив про початок конкурсного відбору кандидатур на дві вакантні посади судді Конституційного Суду.

13:14 Із правовими позиціями ККС ознайомили суддів Хмельниччини

Особливості здійснення кримінальних проваджень в умовах воєнного стану обговорили учасники регіональної наради, що відбулася у Хмельницькому апеляційному суді.

12:22 Чи може адвокат доповнювати або змінювати скаргу підзахисного — ВП ВС

У розумінні ч.3 ст.403 КПК «особою, яка подала апеляційну скаргу» є лише учасник судового провадження, який реалізував право на апеляційне оскарження від свого імені.

11:49 У ВКДКА озвучили результати розгляду скарг у травні

23.05.2024 року відбулося засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. На засідання за 5 скаргами з’явилися сторони.

11:26 Чи повинен суддя підписувати оригінал рішення, якщо накладений КЕП на е-документ— ВС

Підписання електронного примірника рішення КЕП за відсутності власноручного підпису судді на оригіналі в паперовій формі не свідчить про дотримання судом вимог процесуального законодавства.

10:53 Хто очолить суд, в якому немає суддів — проект

Наразі чимало судів як першої, так і апеляційної інстанцій опинились на тимчасово окупованих територіях. Як наслідок, утрачено зв’язок з їх посадовими особами, відповідальними за подання організаційно-розпорядчих документів.

10:22 Електронні довірчі послуги можна буде отримати з 14 років

На засіданні Уряду був ухвалений проект постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами КМУ від 25 березня 2015 р. № 302 і від 30 листопада 2016 р. № 869».

09:51 Нарікання на тяганину і доповідача та два звільнення до вироків — засідання ПДП ВРП

Доки у ВАКС триватиме розгляд кримінальної справи екс-голови ВС Всеволода Князєва, у ВРП дві дисциплінарні палати з’ясовуватимуть можливість його звільнення з посади за паплюження звання судді.

09:24 Проблемам застосування СК у судовій практиці присвятять вебінар

Сьогодні, 27 травня, у Вищій школі адвокатури відбудеться двогодинний вебінар «Сімейний Кодекс України: проблеми судової практики».

08:23 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (ранок, 27 травня)

Від початку минулої доби відбулося 95 бойових зіткнень. Найгарячішою залишається ситуація на Куп’янському і Покровському напрямках. Там відбулось більше половини усіх боїв.

26.05.2024

20:13 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (вечір, 26 травня)

Кількість бойових зіткнень від початку доби зросла до 83. Різко, майже в два рази протягом дня, зросла активність ворога на Куп’янському напрямку. Не спадає вона і на Покровському.

19:54 Маселко про багатого дідуся, тітку з податкової та дядька — російського вченого

Член ВРП Роман Маселко не зміг пояснити, звідки мільйони у діда, бо той помер. А наявність грошей на придбання квартир у тітки-пенсіонерки обґрунтував доходами дядька, який виявився російським вченим.

13:45 Нові машини в ЄС обладнають пристроями, які запишуть ДТП

При розслідуванні ДТП експертам доволі непросто з’ясувати реальну обстановку, що передувала зіткненню, а отже, встановити причини аварії та винного в ній.

08:31 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (ранок, 26 травня)

У ніч на 26 травня ворог завдав удару, застосувавши 2 аеробалістичні ракети Х-47М2 «Кинджал», 12 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 31 ударний БпЛА. Усі 12 ракет Х-101/Х-555 та 31 та усі дрони знищено.

25.05.2024

21:26 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (вечір, 25 травня)

Цієї доби загальна кількість ворожих наступальних та штурмових дій вже зросла до 99. Найбільше боєзіткнень фіксується на Куп’янському, Покровському та Курахівському напрямках.

13:24 Пропускати на рейс у Мілані почали за моделлю обличчя

Пасажири рейсів, які вилітають із міжнародного аеропорту Мілан-Лінате, тепер можуть використовувати систему розпізнавання обличь для реєстрації, доступу до огляду та посадки.

08:33 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (ранок, 25 травня)

На кінець минлої доби відбулося 90 бойових зіткнень. Найгарячішою залишається ситуація на Куп’янському, Покровському, Краматорському і Харківському напрямках.

24.05.2024

20:16 Що нового на фронті: інформує Генштаб ЗСУ (вечір, 24 травня)

За поточну добу кількість бойових зіткнень на фронті зросла до 77. Ворог докладає максимум зусиль щоб прорвати нашу оборону, а наші війська здійснюють контратакувальні дії та нищать ворога.

18:06 Родичі Маселка придбаває квартири на приховані доходи — ЗМІ

Під час співбесід із кандидатам у судді член ВРП Роман Маселко полюбляє докопуватися до джерел походження коштів як претендентів, так і членів їхньої родини. А чи все так чисто у самого Р.Маселка?

17:19 Японець півстоліття чекає, що його стратять або виправдають

Справа колишнього боксера, за якого заступилися важкоатлети японського боксу та «Міжнародна амністія», перетворилася в Японії на судовий серіал, за яким слідкує вся країна. Адже на кону — його життя.

16:38 Посадовці НАЗЯВО також мають уникати конфлікту інтересів - рішення ВС

Верховний Суд залишив без задоволення касаційну скаргу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, у якій воно просило скасувати постанову Шостого апеляційного адміністративного суду.

15:49 Нові програми іспитів для кваліфоцінювання затвердила ВККС (зміст)

Вища кваліфікаційна комісія суддів затвердила нові редакції програми іспитів і таксономічні характеристики анонімного письмового тестування під час кваліфікаційного оцінювання.

15:04 Прискорення колапсу

Народні депутати згадали про одну із засад судочинства — розумність строків провадження — і вирішили розподілити між усіма адмінсудами справи, що залишилися у спадок від Окружного адміністративного суду м.Києва, ліквідованого ще у 2022 році.

14:44 Чи може ВККС тлумачити ПАЕ, розглядаючи адвоката як кандидата на посаду судді

ПАЕ не можуть бути застосовані проти інтересів адвоката, у тому числі, у спосіб їх тлумачення неналежним суб’єктом для дискредитації адвоката, який проходить процедуру доступу до інших професій.

14:24 Як подання неправдивих відомостей впливає на виплату страхового відшкодування — ВС

Коли виникає судовий спір, то учасники цивільного обороту мають розуміти, що їх дії (бездіяльність) чи правочини можуть бути піддані оцінці крізь призму справедливості, розумності, добросовісності.

13:48 Коли і кому лікар може розголошувати лікарську таємницю

У яких випадках розголошення інформації про пацієнта та його діагнозу є правомірним і яку відповідальність несуть медичні працівники за незаконне розголошення лікарської таємниці, нагадують в КЦ БПД.

13:14 На крок попереду

Аби запобігти надмірному стресу та турбулентності для бізнесу, варто заздалегідь підготуватись до можливих «візитів» правоохоронних органів. Про те, як це зробити та як діяти за фактом вчинення незаконних дій з боку правоохоронців, розповіла юрист.

12:53 В чому різниця між статусами безвісно відсутньої та зниклої безвісти особи

Для людей, які втратили зв’язок з близькою людиною, є важливим визначення правового статусу особи, місцезнаходження якої невідомо. Про різницю у статусах, які можуть бути надані такій особі, розповіли в Мін’юсті.

12:31 Визначення і корегування митної вартості товарів, їх класифікація — в огляді КАС

Якщо митний орган під час прийняття ВМД самостійно визначає митну вартість товару та пропускає товар на митну територію України, то надалі немає правових підстав для донарахування податкових зобов’язань.

12:12 Учасники справи долучатимуться до відеоконференції з власних пристроїв — прийнято закон

Представники учасників справи отримають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

11:42 Майже 9 тисяч постраждалих та загиблих у ДТП цьогоріч

Майже 6,5 тисяч ДТП з постраждалими зафіксовано в Україні за 4 місяці 2024 року за даними Департаменту патрульної поліції. Це на 6% більше, ніж за аналогічний період 2023 року.

11:11 У райсуді Дніпра змінився голова

У Ленінському районному суд м.Дніпропетровська відбулися збори суддів, які визначилися із тим, хто обійматиме чільну адміністративну посаду наступні 3 роки.

10:39 ВР розширить перелік підстав розкриття банками банківської таємниці

Верховна Рада прийняла за основу урядовий законопроєкт щодо розширення переліку підстав розкриття банками банківської таємниці. Вказаний законопроект розроблено Мінреінтеграції.

Створено в Студії Дмитра Бабича