Закон і Бізнес

Новини 08.08.2020

07.08.2020

17:47 Судова реформа від Офісу простих рішень і результатів суперечить Конституції — АПУ

Запропонована Офісом простих рішень та результатів концепція судової реформи суперечить Конституції, є неефективною для покращення судоустрою та несе ризики порушення Україною зобов’язань щодо забезпечення незалежності судової влади.

17:22 Закон і Бізнес N32/2020. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N32 (1486). 8 – 17 серпня 2020 року.

17:09 Хто з військових має подавати декларації: роз’яснення НАЗК

Військові посадові особи, чиї посади пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарчих функцій мають подавати декларації. Серед них: завідувачі складів, ревізори та контролери, командири бригади.

16:30 За виконання обов’язків тимчасово відсутніх колег працівнику провадиться доплата

Чинним законодавством для працівників, які виконують обов’язки тимчасово відсутніх колег, передбачені певні гарантії.

16:22 Наглядове бачення

Систему безоплатної правової допомоги продовжують удосконалювати. І чим далі, тим більше недоліків знаходять адвокати. Але кому і на що можна розраховувати поки невідомо, бо й для самих захисників новий законопроект щодо БПД — чорний ящик.

16:17 Навантаження на ОАСК за 5 років зросло вдвічі

Зараз у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва одночасно перебуває майже 44 тисячі справ, 5 років тому цей показник складав — 22 тисячі.

16:12 Наративи змін

Судова система вже потребує не реформ, а реанімаційних заходів. Кадровий голод подекуди доходить до абсурду, бо ж судді по 2 роки чекають, щоб зайняти посаду.

15:53 Оприлюднено огляд рішень ЄСПЛ від ВС у новому форматі

Верховний Суд опублікував черговий огляд рішень Європейського суду з прав людини за липень 2020 року. Відтепер в оглядах ВС будуть лише найцікавіші рішення ЄСПЛ за поточний місяць.

15:39 В НААУ повідомили про відсутність доступу до ЄРА

Тимчасово припинено доступ до Єдиного реєстру адвокатів України через технічні роботи на сайті Національній асоціації адвокатів України.

15:03 Авіаперевізники тепер платитимуть збір за кожного пасажира

Всі суб'єкти авіаційної діяльності віддтепер зобов’язані платити державні збори за кожного пасажира, який відлітає з аеропорту України, та за кожну тонну вантажу, що відправляється чи прибуває до аеропорту України.

14:59 Податкові новації: розширено коло платників податку на прибуток

23 травня 2020 року до платників податку на прибуток додано юридичних та фізичних осіб – «спрощенців», а також фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – при виплаті нерезиденту доходів з джерелом їх походження з України.

14:07 Адмінарешт майна платника податків: особливості провадження пояснив ВС

Суд повинен перевірити обґрунтованість застосування адміністративного арешту майна, і в разі наявності спору про право такий розгляд здійснюється в загальному позовному провадженні.

13:30 Особливості стягнення аліментів розкрили у Мін’юсті

Питання про отримання аліментів на дитину може піднімати не тільки один з батьків, а й сама дитина.

12:51 Модний вирок

Етикет, стандарти поведінки та дрес-код так чи інакше впливають і на атмосферу судового засідання. Принаймні так уважає суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка, яка розповіла про ідеальний процес.

12:26 Нотаріуси розкритикували зміни до положення про фінмоніторинг СПФМ

Підзаконний акт не може всупереч закону передбачати обовʼязок субʼєктів первинного фінансового моніторингу, що провадять свою діяльність одноособово, створювати внутрішні документи з питань фінансового моніторингу.

12:14 Прирівнювання посад міліції до посад поліцейських оскаржують у суді

ОАСК просять скасувати наказ МВС про прирівняння посад працівників міліції до посад поліції.

11:12 Суд Одеси призначив покарання капітану судна «DELFI»

Капітан судна «DELFI» порушив вимоги щодо кількості членів екіпажу, проігнорував численні попередження про шторм і запропоновану допомогу.

09:42 За появу на березі водойми з електровудкою посадять на 5 років — проект

У Кримінальному кодексі може з’явитися покарання не за сам злочин, а за ймовірність його скоєння. Стосуватиметься це тих, хто грубо порушує правила рибальства.

09:15 Ризикований бізнес

Карантин карантином, а позапланові перевірки за розкладом. Принаймні в такому режимі існує вітчизняний бізнес. Адвокати радять: до таких зустрічей необхідно готуватися заздалегідь, а ще краще проводити регулярні інструктажі.

06.08.2020

18:17 Мінімальну заробітну плату планують збільшити

Президент України Володимир Зеленський подає на розгляд Верховної Ради законопроект «Про внесення змін до Державного бюджету на 2020 рік» щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати.

17:54 Рішення КС щодо спрямування частини прибутку компанії до держбюджету

Обов’язкове спрямування частини чистого прибутку до державного бюджету без волевиявлення учасників господарської організації обмежує їхні корпоративні права. Такий висновок зробив КСУ в рішенні №8-р(I)/2020 Справа №3-313/2019(7438/19)

17:30 Кордони 38 країн відкриті для українців

Громадяни України можуть відвідати 38 країн без будь-яких умов, або ж при виконанні певних вимог у зв'язку з COVID-19.

17:02 КС попросили захистити приватність чиновників і власну

Чи хотіли б ви, аби стан вашого здоров’я, сімейні проблеми та особисте життя стали надбанням Інтернету? Напевне, готові були б розповісти тільки про хороші моменти. Тоді чи не перебір — вимагати такої прозорості від усіх чиновників

16:34 Порядок надання адвокату конфіденційної інформації роз’яснили в Офісі омбудсмена

Запит адвоката на отримання конфіденційної інформації про клієнта повинен містити підтвердження його повноважень на отримання такої інформації.

16:15 ВС оприлюднив статистику звернень за липень

У липні 2020 року до Верховного Суду надійшло майже 12 тисяч звернень і запитів на інформацію.

15:17 Кругообіг в'язниць: в Мін'юсті пояснили чого чекають від великого розпродажу

Чим лояльніше буде міська влада, тим більше шансів, що в місті з'явиться тюрма.

15:14 Згадка імені в чужих приватних розмовах не є доказом злочину — голова ДСАУ

Голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк прокоментував обвинувачення в посяганні на державну владу, пред’явлені йому Національним антикорупційним бюро.

14:53 Спільна сумісна власність частками не відчужується — ВС

Якщо об’єкт належить на праві спільної сумісної власності кільком особам, то право власності кожного з них поширюється на весь об’єкт. Отже, передати у власність можна лише весь об’єкт, а не свою частку.

14:29 В НБУ подбали про захист клієнтів від боргів по кредитах

Під час оформлення платіжної картки банк додатково видає клієнтам ще й кредитку з певним лімітом. Але люди не завжди уважно читають умови договору, що надалі може призвести до заборгованості перед банком.

14:03 НААУ та ДСАУ прискорили рух до впровадження системи «Електронний суд»

Національна асоціація адвокатів України та Державна судова адміністрація інтенсифікували зусилля, аби прискорено впровадити систему «Електронний суд».

13:26 Тягар обвинувачення

Невміння сторони обвинувачення довести кожен з елементів складу злочину поза розумним сумнівом стає на практиці підставою для непоодиноких виправдувальних вироків. Як це може використати адвокат для захисту клієнта?

13:06 VIP-камери в СІЗО принесли півмільйона гривень

За користування платними камерами в слідчих ізоляторах різних міст України вже сплачено понад 454 тисячі гривень. Найбільше коштів було зібрано в Київському слідчому ізоляторі.

12:50 Суди подаватимуть звіти щодо кількості справ у сфері відмивання доходів

Суб'єкти державного фінансового моніторингу, правоохоронні та судові органи надаватимуть Держфінмоніторингу комплексну адміністративну звітність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів.

11:39 Книга обліку доходів для ФОП не обов’язкова: підписано закон

Фізичним особам-підприємцям І-ІІІ груп на спрощеній системі оподаткування не обов’язково буде реєструвати та вести книгу обліку доходів та витрат в паперовому вигляді.

11:21 Не спійманий — не шпигун

Для затримання та попереднього ув’язнення держава повинна пред’явити такі докази, які можуть об’єктивно свідчити про скоєння особою злочинів — ЄСПЛ.

11:16 У законника закохалась жінка, яку він розлучив, і запропонувала йому руку і серце

Служитель Феміди кілька місяців не може відбитись від палкої шанувальниці і просить захисту в досвідченого колеги. Про пристрасть, яку він викликав у сторони процесу, чоловік нікому не розповідав, називаючи це словом «переслідування», однак зрештою поділи

10:37 З неправдивими мінуваннями боротимуться загрозою конфіскації майна

Хвиля повідомлень про мінування різноманітних об’єктів, що останнім часом накрила українські міста, не залишилася без типового для влади реагування. Їй протиставлять додаткову кримінальну санкцію.

10:02 Найчастіше до судів намагаються пронести ножі і балончики

Відвідувачі органів судової влади в липні встановили антирекорд по кількості заборонених предметів, які намагалися пронести до приміщень судів.

09:33 «Заочний стиль»

Два роки тому суддя наклала арешт на базу відпочинку без відома власника, бо він не мав місця реєстрації, отже, повістку не було куди надсилати. Минув деякий час, і жінка вирішила долю квартири без відома власника, хоча в нього була адреса.

09:00 Презумпція боргу

Для підприємців є очікуваною позиція податкових органів, коли чиновники до останнього не хочуть визнавати власних помилок у нарахуванні зобов’язань і виконувати судове рішення. Ситуація характерна не лише для України.