Закон і Бізнес

Новини 17.11.2019

17.11.2019

17:47 В американській прокуратурі на посаду призначили лабрадора

В Чикаго собака стала ще одним членом команди держслужбовців. Звичайний робочий день та присяга — все як у людини.

15:16 Німці можуть їздити на будь-якому транспорті за єдиною абонплатою

Вперше в Німеччині ввели абонплату за весь громадський транспорт. За фіксовану щомісячну плату жителі Аугсбурга дістануть доступ до автобусів, потягів, прокатних велосипедів і автомобілів.

13:14 Мавпи, слони та інші більше не працюватимуть у цирку

У Словаччині заборонили вистави за участю диких тварин у цирках. До цього рішення прийшли в результаті протестів і написання петицій.

11:08 Пілот назавжди позбувся професії через одне фото

Китайського пілота пасажирських авіаліній довічно усунули від польотів через фотографію, опубліковану в китайській соціальній мережі Weibo. На ньому дівчина позує в кріслі пілота.

16.11.2019

18:02 Кілька причин зробити п’ятницю вихідним

Одна з японських компаній зважилася на незвичайний експеримент — ввести додатковий вихідний, щоб підвищити ефективність роботи. Результати перевершили всі очікування керівництва.

16:30 У Литві вирішили заманити туристів еротичною рекламою

Реклама, в якій столицю Литви — Вільнюс називають «точкою G Європи», здобула міжнародну премію Travel & Tourism Gold Award на галузевій виставці в Лондоні.

14:27 У Тель-Авіві запустять безкоштовний транспорт у часи шабату

До кінця 2019 року в Тель-Авіві запустять додаткову мережу громадського транспорту. Правда, функціонуватиме він лише раз на тиждень.

12:34 Японкам заборонили носити окуляри на роботі

Хештег «заборона на окуляри» став одним з найпопулярніших у соцмережі в Японії. Мова йде про фактичну заборону на носіння окулярів, яка діє для співробітниць у низці компаній.

10:56 Кота не хотіли пускати в салон літака через зайву вагу

У Шереметьєво чоловіка не пустили на борт літака, що прямував з Москви до Владивостока, через надто важкого кота. Про це розповів сам пасажир.

15.11.2019

17:27 Юристи ADER HABER організували бізнес-сніданок, присвячений ритейлу

ADER HABER Law Firm спільно з Ukrainian Retail Association провела традиційний бізнес-сніданок Law, Retail & More 2.0.

17:00 Закон і Бізнес N 45/2019. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 44/2019, 16 – 22 листопада 2019 р.

16:24 ВС висловився щодо прав кредитора у разі смерті боржника

Надавати докази щодо обсягу спадкового майна та його вартості повинен спадкоємець, який заперечує проти вимог кредитора. Такий висновок зробив ВС в постанові №640/6274/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

15:35 Орендар не повинен зловживати своїми правами на продовження договору — ВС

Судді Верховного Суду підтримують точку зору, що автоматична пролонгація договору оренди можлива лише у випадках чітко встановлених законом.

15:16 Обрано очільника Волинського апеляційного суду

Кандидатура судді В.Гапончука. була підтримана суддями Волинського апеляційного суду одноголосно, з результатом таємного голосуванням 12 голосів «за».

15:08 Нові можливості оснащення шкіл: комплекти навчального обладнання

Оснащення шкільних кабінетів під ключ і покупка готових наборів навчального обладнання — чи не найпоширеніші послуги, які замовляють сучасні освітні заклади. В чому така популярність?

14:37 Ні — забрудненню скриньки

Із набранням чинності цим документом 25 травня 2018 р. пов’язують тимчасове зниження показників обігу спам-розсилок улітку 2018 року. Введення законодавчих обмежень на використання компаніями в роботі таких розсилок в Україні є питанням часу.

14:02 Як оскаржити заочне рішення, пояснив суд

Інститут заочного розгляду справ запроваджено у Цивільному процесуальному кодексі України та активно використовується в сучасному судочинстві.

13:29 Івано-Франківський міський суд перейшов під охорону ССО

15 листопада Служба судової охорони взяла під охорону приміщення Івано-Франківського міського суду.

12:50 Мантія поза чергою

У Страсбурзі вже досліджували питання поділу повноважень між виконавчою та судовою гілками влади, зумовивши кілька прецедентів. І тут міністр призначає суддів, які пройшли конкурс не надто успішно. А Верховний суд називає це порушенням законодавчої норми.

12:14 Українським розвідникам дадуть карт-бланш на проведення негласних заходів

Президент запропонував провести реформу органів, які опікуватимуться розвідувальною діяльністю. Вони отримають карт-бланш на проведення негласних заходів, а суди — новий головний біль.

11:35 ВС просить КС не допустити посягання на усіх суддів

Пленум Верховного Суду зібрався 15 листопада для того, щоб попросити Конституційний Суд не допустити втілити у життя норми закону, які суперечать Основному Закону.

11:03 Експертиза — цариця доказів

Судові спори про захист прав на знаки для товарів і послуг рясніють гучними іменами. Утім, незалежно від сторін юридична сутність спорів майже не змінюється, як і підходи суду до розуміння правових норм та оцінки доказів.

10:35 Прокурор заявив відвід колегії суддів, але ті вирішили відвести його

Судді скасували арешт майна, що, на думку державного обвинувача, було неприпустимим. Він спробував на них натиснути скаргами, але сам став об’єктом скарг.

09:54 Держбюджет - 2020: мінімальна зарплата

Згідно ст. 8 Закону про держбюджет на 2020 рік мінімальна зарплата становитиме 4723 гривень.

09:15 Звичайна справа

До суду потрапили адміністративні протоколи. В одному йшлося про те, що, поспішаючи на роботу, перехожий вилаяв працівників міліції, в другому — що чоловік вихопив посвідчення з рук правоохоронця. Свідків не опитали, а суддя обрав найсуворіше покарання.

08:50 РАУ проведе дводенне засідання

15-16 листопада Рада адвокатів України проведе чергове засідання, яке відбудеться в Києві.

14.11.2019

17:52 НААУ подала в суд на Офіс омбудсмена

Національна асоціація адвокатів України заявляє про тиск зі сторони Офісу омбудсмена, які начебто виявили грубе порушення прав суб’єктів персональних даних з боку Вищої школи адвокатури НААУ.

17:34 Голова Херсонського апеляційного суду розповів школярам, чи важко бути суддею

Спілкування суддів та працівників апарату з молоддю, ознайомлення з функціями та особливостями процесуальної і організаційної діяльності судів є важливим внеском у формування активного, свідомого, освіченого покоління українського суспільства.

16:56 Партнер EVRIS долучився до обговорення на засіданні Асоціації правників України

5 листопада відбулося засідання комітету Асоціації правників України з податкового та митного права. Темою засідання була актуальна судова практика в податкових спорах.

16:11 Держбюджет - 2020: прожитковий мінімум

Відповідно до ст.7 Закону про держбюджет на 2020 рік розмір прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць планується в розмірі з 1 січня 2020 року - 2027 гривень, з 1 липня - 2118 гривень, з 1 грудня - 2189 гривень.

15:53 Адвокат пояснила судді, що вона хвора, їй потрібні гроші, а отже, і рішення на користь підзахисних

Одного разу в кабінет судді прийшла захисниця обвинувачених у грабіжництві. Вона пояснила, що рішення повинне бути на її користь, адже має проблеми зі здоров’ям.

15:16 Із КПК вилучать норму щодо слідчих дій без реєстрації в ЄРДР

Поділ співробітників органів досудового розслідування на слідчих та дізнавачів призведе до плутанини. А спрощений порядок розгляду у разі визнання вини спонукатиме до тиску на підозрюваного.

14:37 Прозорі торги

Нова редакція закону про публічні закупівлі передбачає перехід від тендерного комітету до одноособовості, упровадження електронних інструментів та нової процедури. Також установлені штрафи для керівників та збільшені санкції за порушення закону.

14:00 ВС назвав підставу для визнання правочину недійсним

Якщо від імені продавця діє представник — мати покупця, це саме по собі не свідчить, що мала місце зловмисна домовленість. Такий висновок зробив ВС в постанові №554/10202/13-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

13:39 Стало відомо, хто претендує до ВРП за квотою Президента

Оприлюднено прізвища перших кандидатів на участь у конкурсі для обрання членами ВРП за квотою Президента.

13:10 «Заочна» довіреність

Посвідчення довіреності, на підставі якої шахраї продали квартиру, завдало власникові останньої страждань, сумірних із вартістю втраченої нерухомості. Компенсація за моральну шкоду лягає на нотаріуса.

11:55 Засідання ВРП транслюватимуться за однієї важливої умови

З 12 листопада 2019 року відеотрансляція засідань Вищої ради правосуддя відбуватиметься лише за наявності клопотань та згоди всіх сторін, щодо яких розглядається питання порядку денного.

11:16 Таємниці Феміди

Хтось намагається за суддею підглядати, відстежуючи його за допомогою відеокамери чи програми в Інтернеті. Хтось інший не вважає за потрібне витрачати час на таку тривалу процедуру й користується повноваженнями, щоб просто запитати про те, що цікавить.

10:44 ВРУ дозволила викупати землю іноземцям, які нею користуються 3 роки

Попри протести фермерів і блокування парламентської трибуни, Верховна Рада таки ухвалила в першому читанні законопроект, що передбачає відкриття ринку землі. Щоправда, не для всіх одразу.

09:53 Свідоцтво на ЗТП може бути визнане недійсним навіть за відсутності порушення процедури його видачі — КГС

Саме лише дотримання процедури подання й розгляду заявки на видачу свідоцтва України на знак на товари й послуги не виключає в принципі можливості в майбутньому визнання такого свідоцтва недійсним.