Закон і Бізнес

Новини 25.05.2020

25.05.2020

17:58 АПУ проведе вебінар про міжнародну торгівлю в рамках пандемії

28 травня Комітет АПУ з права міжнародної торгівлі проведе вебінар на тему "Міжнародна торгівля за надзвичайних ситуацій".

17:33 Прем’єра Ізраїлю судять за позитив у пресі та подарунки від олігарха

В Єрусалимі почався перший в історії країни судовий процес, де головним обвинуваченим виступає чинний прем’єр. Беньяміну Натаньягу ставлять на карб корупцію та обман суспільної довіри.

16:58 Про судову практику у справах про банкрутство розповів суддя ВС

Асоціація правників України спільно з суддею Касаційного господарського суду у складі ВС Сергієм Жуковим провели вебінар на тему банкрутства.

16:19 Суд, адвокатура, прокуратура: як оцінити ефективність?

Ефективність існуючої правової системи вимірюється єдиним критерієм – захищеність населення. Захищеність від криміналу та свавілля чиновників. Тобто тут слід ураховувати криміногенну ситуацію в регіоні.

16:03 Суддям готують нову статтю КК — за упереджені рішення

Аби прокурори не зловживали порушенням кримінальних справ проти суддів за неправосудні, на їхню думку, рішення, потрібно змінити диспозицію ст.375 Кримінального кодексу. І карати за упередженість.

15:27 Позбавлення батьківських прав: ВС вказав підстави

Позбавлення батьківських прав допускається лише тоді, коли змінити поведінку батьків у кращий бік неможливо і лише за наявності вини у їхніх діях.

14:58 Нові форми заяв для державної реєстрації затверджено Мін'юстом

З метою спрощення реєстраційної процедури Міністерством юстиції України було затверджено нові форми заяв, що подаються для державної реєстрації – вони почнуть діяти з 1 червня 2020 року.

14:02 Відкрито дисциплінарні справи на чотирьох суддів

Чотири судді отримали дисциплінарні справи, а ще двоє - подання про звільнення.

13:21 Проти колишньої судді з Криму порушено справу про державну зраду

Прокуратура АР Крим скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишньої судді Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

12:39 Імла досягнень і соціології

Володимир Зеленський відзначив свою річницю вступу на посаду Президента України брифінгом із журналістами. Чому останні досі ставляться до глави держави по-панібратськи та як він на це реагує? Після року президентства В.Зеленський змушений говорити про го

11:59 Коли рішення ЄСПЛ вважається повністю виконаним, роз’яснив ВС

Рішення Європейського суду з прав людини буде виконане остаточно після сплати кожному заявникові відшкодування та виконання рішень національних судів, невиконання яких стало підставою для звернення до ЄСПЛ.

11:21 Чи має шанси містер Грін?

Довкола Конституції дискусії точилися протягом усього часу її існування. Хтось на словах уважає її священною, але просто нехтує нею щодня. Хтось хоче, щоб вона перестала бути «музейним експонатом державності» й була адаптована до сучасних реалій…

10:39 Як ділити майно, якщо ви проживали без реєстрації шлюбу

Чоловік і жінка можуть укласти договір про врегулювання майнових відносин чоловіка та жінки, що проживали однією сім’єю без укладення шлюбу.

09:54 Погоджуючись на амністію, особа фактично бере обов’язок відшкодувати завдану шкоду — ВС

Звільнення від кримінальної відповідальності на підставі амністії не позбавляє від обов’язку відшкодувати заподіяну шкоду в повному обсязі. Такий висновок зробив ВС в постанові №760/8139/14-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:15 Гонорар за результат

Важливість правового висновку, зробленого ВП ВС щодо законності гонорару успіху, полягає в стабілізації ділового обороту ринку юридичних послуг. Він був порушений досить спірною правовою позицією, висловленою в іншій аналогічній справі.

08:50 Анонс правових подій тижня 25 — 30 травня

Вища рада правосуддя продовжить розглядати питання про призначення суддів, а дисциплінарні палати - скарги на служителів Феміди. Також пройдуть семінари для суддів і адвокатів.

24.05.2020

16:26 Де в Європі найлегше дотримуватися соціальної дистанції

Карантинні заходи серед іншого передбачають дотримання соціальної дистанції. В агентстві «Євростат» підрахували, наскільки легко виконати цю вимогу в Європі.

13:14 Для тих, хто втратив через карантин роботу, знизять ціну на проїзд у транспорті

Для безробітних жителів Браги (Португалія), які втратили роботу через карантин, громадський транспорт стане удвічі дешевшим.

11:02 У ФРН заборонили опалення на бензині та мазуті

Влада Гамбурга прийняла закон, що забороняє використовувати будь-які типи опалення на нафтовому паливі на кшталт мазуту або бензину.

23.05.2020

16:38 Американця ув’язнили за те, що пішов купити маски

Суд в Сінгапурі відправив за ґрати американського пілота за порушення режиму самоізоляції. За словами льотчика, він покинув готель, щоб купити маски і термометр.

15:14 На пляжах Дубаї не працюватимуть ні туалети, ні роздягальні

Влада Дубаї опублікувала регламент перезапуску роботи готелів і пляжів. Зараз нові вимоги виглядають так, що відпочинок може перетворитися на екстремальний квест.

14:06 Портнов подав позов проти екс-міністра освіти

Адвокат Андрій Портнов звинуватив у брехні соратників Петра Порошенка і Арсенія Яценюка. Останні заявляли, що в докторській дисертації юриста є плагіат. За це твердження Портнов подав проти них позов.

12:48 Туреччина готова приймати іноземців, але тільки для лікування

Анкара оголосила про відкриття кордонів для іноземних туристів, включаючи українців. Мандрівників чекають вже з 20 травня. Правда, не всіх і за попереднім записом.

10:52 У Новій Зеландії будуть заохочувати подорожі по країні

Уряд Нової Зеландії обговорює можливість введення додаткових вихідних, щоб громадяни могли більше подорожувати всередині країни й підтримати турбізнес.

22.05.2020

17:38 Яка реформа потрібна судам: вебінар із головою ВС

1 червня Асоціація правників України організує вебінар с головою Верховного Суду Валентиною Данішевською.

17:19 До судів з початку карантину не допустили більше тисячі хворих відвідувачів

З початку введення карантинних заходів співробітники Служби судової охорони не допустили до судів 1002 відвідувача з підвищеною температурою тіла та наявними ознаками респіраторних захворювань.

16:42 Звільнення у зв'язку зі скороченням штату: ВС роз'яснив порядок

Роботодавець зобов’язаний запропонувати всі вакансії, які існують на підприємстві, незалежно від того, в якому структурному підрозділі працівник, який вивільнюється через скорочення, працював.

16:09 Прокурора відправили у відставку за гру на гроші

Прокурор Токіо Хіромі Курокава пішов у відставку після поширення інформації про те, що він грав на гроші в популярну гру маджонг під час карантину.

15:41 ЮФ Mitrax суттєво посилила свою команду

До команди Юридичної фірми Mitrax приєдналися юристи Адвокатського об’єднання Михайла Твердохліба. У структурі управління також відбулися зміни.

14:59 На Закарпатті судді та адвокати вирішували, як працювати після карантину

В Ужгороді відбулась робоча зустріч представників Ради адвокатів Закарпатської області, Комітету захисту прав адвокатів та керівництва найвищого судового органу регіону, на якій обговорили питання спільної роботи після карантину.

14:24 Пробне ЗНО: коли відбудеться тестування

Пробне ЗНО з української мови та літератури відбудеться 15 червня 2020 року, з інших предметів – 17 червня 2020 року.

14:00 Корозія цінностей

Європейські стандарти вимагають від судів активнішої позиції в протидії жорстокому поводженню. Адже саме суд є найбільш дієвим засобом захисту прав і свобод людини. Під час вебінару у ВША йшлося, як ці стандарти мають ураховуватися на практиці.

13:22 ВРП внесе подання про призначення ще 36 суддів

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові про призначення 36 суддів до місцевих судів.

12:45 Про особливості оподаткування програмного забезпечення розкажуть на вебінарі

28 травня GOLAW проведе вебінар на тему «Податок за користування програмним забезпеченням: як сплачувати?».

11:58 У Сінгапурі вперше винесли смертний вирок через Zoom

Верховний суд вперше виніс смертний вирок наркоторговцю з Малайзії в режимі відеоконференції через сервіс Zoom.

11:02 Відставка за публічність

Прокурори й судді навряд чи стануть критикувати реформи, які затіває влада. Принаймні — у нашій країні. Мовляв, їхня справа — виконувати закон. Утім, в ЄСПЛ уважають, що участь у таких дискусіях — навіть не право, а обов’язок зазначених осіб.

10:31 Акціонер з більш ніж 10% акцій може вимагати проведення перевірки — ВС

Право акціонера, який володіє більше 10 відсотками акцій товариства, вимагати проведення аудиту не залежить від бажання самого товариства чи його посадових осіб або доцільності проведення такої перевірки.

09:54 Затримано приватного виконавця за підозрою у хабарі у розмірі 5 тис. долларів

У Києві правоохоронці затримали приватного виконавця за підозрою в переданні 5 тис доларів хабара керівнику держпідприємства.

09:16 Учити(ся) ніколи не пізно

У кожного своя мотивація і свій шлях в адвокатурі. Помічники і стажисти адвоката точно знають, що одного дня вони зможуть захищати інтереси клієнта самостійно. Але для цього вони мають виконати найскладнішу роль – правої руки досвідченого адвоката.

08:50 Шляхи вирішення підсудності земельних спорів: вебінар

22 травня Комітет НААУ з аграрного та земельного права організує онлайн обговорення на тему «Підсудність земельних спорів. Проблеми та шляхи вирішення».