Закон і Бізнес

Новини 19.02.2020

18.02.2020

18:21 ДБР затримала слідчого та адвоката, яких підозрюють у вимаганні хабаря за закриття справи

Слідчі центрального апарату Державного бюро розслідувань затримали слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Дніпропетровській області та адвоката, яких підозрюють у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди.

17:50 Василь Тацій отримав відзнаку ВРП

За значний особистий внесок у розвиток судової влади України, втілення принципів верховенства права, значне особисте сприяння розвитку правової держави і з нагоди 80-річчя Василя Тація нагороджено нагрудним знаком «Відзнака Вищої ради правосуддя».

17:40 В ЮК Інколанс розповіли про особливості додатку «Дія» для громадян

Як відомо, в Україні нарешті запрацював мобільний застосунок «Дія». Відтепер громадяни зможуть користуватися державними послугами за допомогою смартфону.

17:27 В Італії Муссоліні залишили почесним громадянином, але за римський салют дають строк

Більшість депутатів ради м.Сало в італійській області Ломбардія не підтримали пропозицію виключити посмертно зі списку почесних громадян Беніто Муссоліні.

17:02 Суддю з Закарпаття відсторонено від посади через підозру у корупції

Вища рада правосуддя відсторонила від здійснення правосуддя обвинуваченого Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою суддю Рахівського районного суду Закарпатської області Івана Тулика.

16:22 В РСУ займуться підготовкою до ХVІІІ з’їзду суддів

28 лютого 2020 року відбудеться чергове засідання Ради суддів України, на якому розглянуть низку питань. Зокрема, обговорять організаційні питання з підготовки та проведення ХVІІІ з’їзду суддів, висунення кандидатів в члени РСУ.

15:51 КС просять повернути держслужбовцям право на 80-відсоткову пенсію

Небезпідставні очікування державних службовців були перекреслені новими правилами призначення пенсій та їх перерахунку. А це суперечить низці статей Конституції. Так стверджує омбудсмен. Те, чи правий він, на цьому тижні почав з’ясовувати КС.

15:15 Якім підприємствам слід очікувати на «трудові перевірки» пояснили у ДПС

Підприємства, в яких є ознаки мінімізації кількості працівників та відповідно фонду оплати праці, опиняються у «зоні ризику» перевірок податкової.

14:17 Хто більший саботажник?

Юридичні вершки країни зібралися за круглим столом, щоб обговорити нездоланні перешкоди на шляху створення кваліфікаційної комісії суддів. Однак їхню ідилію зруйнували громадські активістки.

14:15 Втручання у здійснення правосуддя набули системного характеру — думка

Останнім часом тиск на суддів шляхом блокування їх у залах судових засідань, пошкодження майна судових установ і погроз фізичною розправою набув системного характеру.

14:08 Суддям у відставці підкажуть, де брати довідки для перерахунку

Начебто очевидна річ: якщо державна установа ліквідується і на її місці утворюється нова, то це не має впливати на права тих, хто раніше в ній працював. Але бюрократія подекуди перемагає і логіку, і Конституцію.

13:52 PravoSud – віртуальний помічник юриста

Швидко. Зручно. Наочно. Чому юристи обирають PravoSud – простий і дієвий інструмент у підготовці до судового засідання

13:32 ОАСК обрав делегатів на черговий з’їзд суддів

Представляти ОАСК на XVIII черговому з’їзді суддів України будуть судді Руслан Арсірій та Костянтин Кобилянський.

13:11 Україна — серед найгірших у Європі за рівнем виконання рішень ЄСПЛ

За останні 10 років Україна не виконала 67% провідних рішень Європейського суду з прав людини проти України.

13:03 Панацея чи плацебо?

Понад 5 років міжнародна спільнота вимагає від України ефективнішої боротьби з корупцією. Та навіть попри те, що антикорупційна реформа стартувала, не тільки правозахисники, а й більшість українців у ній розчарувалися.

12:30 Як декларувати нерухомість, що є місцем проживання, пояснили у НАЗК

Чи потрібно вносити до декларації відомості про об’єкти нерухомості, які є зареєстрованим місцем проживання суб’єкта декларування або членів його сім’ї?

12:16 ВРП звільнила двох суддів апеляційних судів

Вища рада правосуддя задовольнила заяви про відставку двох суддів апеляційних судів.

12:01 Не пристосовані до окупації

Реформування прокуратури може призвести до потреби створення окремого суду. Адже, як виявилося, новоспечені прокурори не мають ані норм матеріального права, ані процесуальних можливостей, щоб почати ефективно розслідувати злочини.

11:39 Судових експертів запрошують у комісію при Мін’юсті

Міністерство юстиції запрошує громадські організації судових експертів подавати кандидатури членів кваліфікаційної і дисциплінарної палат Центральної експертно-кваліфікаційної комісії при Мін’юсті.

11:38 Запрацював Реєстр арештованих активів

Агентство з розшуку і менеджменту активів відкрило доступ до Єдиного реєстру арештованого майна, до якого наразі внесено інформацію про понад 2 тисячі активів.

10:58 Суддю викликали на допити, бо він не арештував майна підозрюваного

Прокурори одного обласного центру вважають, що кожне їхнє клопотання має бути задоволене, а робота — належно оцінена суддею. Але ж ні: судді свавільно приймають «неправильні» рішення...

09:57 Обвинувачений має право на захист під час впізнання — ВС

Пред’явлення особи для впізнання без залучення адвоката є істотним порушенням її прав і свобод. Такий висновок зробив ВС в постанові №686/19218/17, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:16 Недосконала копія

Автори законопроектів щодо впровадження англо-американської моделі суду присяжних стверджують: європейська спільнота такий шлях підтримує. Втім, після ознайомлення із документами правники виявили багато неточностей.

08:50 ВРП вирішуватиме подальшу долю чотирьох суддів

Сьогодні, 18 лютого, відбудеться засідання Вищої ради правосуддя. Вона має відправити у відставку 3-х суддів, а також розглянути подання САП про відсторонення судді та одну скаргу на рішення дисциплінарної палати.

17.02.2020

17:36 Пасажирам заборонять відтворювати будь-які звуки в салоні

Після відомого інциденту з трансляцією в автобусі російськомовного серіалу, три дівчини із фракції «Голос» вирішили заборонити будь-які сторонні звуки у транспорті.

17:22 На одне місце у САП претендують 59 охочих

За 11 посад прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури у конкурсі з відбору будуть змагатися 650 кандидатів.

17:19 7ААС обрав делегата на черговий з’їзд суддів

Представляти 7ААС на XVIII черговому з’їзді суддів України буде суддя Богдан Моніч.

17:08 Партнер Barristers стане модератором дискусії щодо реформи кримінальної юстиції

Партнер АО Barristers Олексій Шевчук виступить модератором дискусії у рамках LHS DH «Реформа: хто кому що у системі кримінальної юстиції».

16:43 Адвокатів запрошують на навчання у Парижі

Асоціація адвокатів Парижа оголосила набір учасників для міжнародних програм навчання для молодих адвокатів.

16:03 На Луганщині обрали голову райсуду

Під час зборів 14 лютого 2020 року судді Сватівського районного суду Луганської області визначились з керівництвом.

15:51 Консулам спростять доступ до СІЗО і тюрем

Міністерство юстиції націлене сприяти швидкому та безперешкодному відвідуванню установ виконання покарань та слідчих ізоляторів представниками консульських відділів, аби забезпечити якісну реалізацію екстрадиційних процедур та дотримання прав іноземців.

15:34 ДСНС хоче, аби зупинені нею підприємства ще й повертали гроші за суд

Рівність учасників судового процесу в Кабінеті Міністрів витлумачили таким чином, що цей принцип поширюється й на повернення судового збору державному органу, що подає адміністративні позови проти незаконнослухняних підприємств.

15:07 Нові зразки акцизних марок для алкоголю затвердив Кабмін

В Україні з 1 травня 2020 року запроваджуються нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв вітчизняного та імпортного виробництва.

14:31 За плювок у лікаря в Китаї тепер загрожує смертна кара

У країні встановили 21 вид злочинів, пов’язаних зі спалахом коронавіруса COVID-19. За деякі з них передбачена найвища міра покарання.

13:34 Від сплати щорічних внесків звільнено декілька категорій адвокатів

На своєму черговому засіданні Рада адвокатів України розширила перелік пільгових категорій для сплати щорічних внесків.

13:03 Система БПД консультуватиме через Telegram

Система безоплатної правової допомоги від тепер має власний Telegram-канал, у якому обіцяють поширювати інформацію щодо новел законодавства та правові консультації.

12:59 Кадрова Арахамія

Походивши по колу, парламентарі повернулися до такої самої структури конкурсної комісії для обрання директора ДБР, як і кілька місяців тому. Водночас перемога кандидата від монобільшості викликала велике здивування.

12:24 Порядок підвищення кваліфікації приватним виконавцем затвердив Мін’юст (текст наказу)

Міністерство юстиції визначило механізм організації підвищення кваліфікації приватного виконавця, а також порядок проведення іспиту за результатом підвищення кваліфікації та перед поновленням діяльності приватного виконавця.

12:18 Вимога щодо компенсації сукупних послуг банку за рахунок клієнта є незаконною — ВС

Несправедливими є положення договору, які містять умови про зміни у витратах, зокрема щодо плати за обслуговування кредиту. Такий висновок зробив ВС в постанові №522/18855/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

11:57 Вартість експертогодини у 2020 році встановив Мін’юст

Міністерство юстиції встановило вартість однієї експертогодини для розрахунку розмірів вартості проведення експертиз у науково-дослідних установах судових експертиз.