Закон і Бізнес

Новини 23.02.2019

23.02.2019

09:00 Одеські судді — гострі соціальні питання

В Одесі 22 лютого пройшов тренінг для суддів «Комунікація з особами з психологічними та інтелектуальними порушеннями», організований правозахисною організацією «Права людини» у партнерстві з НШСУ.

22.02.2019

17:29 АПУ закликає Мін’юст скасувати додатковий іспит для нотаріусів

Асоціація правників України закликала Міністерство юстиції України припинити порушення професійних прав нотаріусів. Зокрема, скасувати додатковий іспит для підтвердження професійної компетентності та припинити блокувати доступ нотаріусів до державних реє

17:07 Виявити порушення прав клієнта у кримінальному процесі допоможуть тести

Науковий радник адвокатського об’єднання Barristers виступив із лекцією, присвяченою порушенню права на захист на початкових етапах кримінального провадження.

16:51 Чи правомірними є перевірки переселенців для отримання соцвиплат, пояснив суд

Перевірки фактичного місця проживання внутрішньо переміщених осіб для отримання ними соціальних виплат порушуть права переселенців та є неправомірними.

16:15 Голова ДСА уникнув дисциплінарної відповідальності

Комісія з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя не знайшла підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності Голови ДСА України Зеновія Холоднюка.

15:40 Студенти юрклінік допомагатимуть відвідувачам 6ААС — меморандум

З 4 березня представники студентських юридичних клінік столиці розпочнуть роботу в Шостому апеляційному адміністративному суді. Меморандум про співпрацю був підписаний під час презентації проекту.

15:00 Дилеми тлумачення

Протягом першого року роботи ВП ВС прийняла низку важливих рішень, в яких ідеться про правильне застосування різних норм права. Звернімо увагу на 5 рішень, ухвалених нею за результатами розгляду кримінальних проваджень, які викликали найбільший інтерес в

14:21 Закон і Бізнес N 7/2019. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 7. 23 лютого - 1 березня 2019 року.

13:41 Невідомі намагались підірвати чоловіка судді у власному гаражі

Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Валерія Рибакова заявила про втручання в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя у вигляді погроз та насильства щодо членів її родини.

13:03 Стосується кожного

Як свідчить судова практика, в Україні щороку збільшується кількість батьків, котрі ставлять власні інтереси та перемогу в сімейних суперечках вище за потреби дитини. Тож судді закликали адвокатів змістити фокус на захист інтересів дитини.

12:24 Громадянка вирішила з’ясувати стосунки із суддею просто в залі

Для любителя в суді є безліч розваг. Можна прийти на засідання й звинуватити законника в різноманітних злочинах, покричати на нього в холі, а також побувати учасником процесів у всіх можливих ролях — від заявника до обвинуваченого.

11:46 До ВРП надійшли рішення З’їзду адвокатів про обрання членів Ради

До Вищої ради правосуддя надійшли рішення З’їзду адвокатів України, який відбувся 15–16 лютого 2019 року у с. Плав’є Сколівського району Львівської області, про обрання двох членів ВРП.

11:08 Перемога з присмаком колапсу

По закінченні року властиво підбивати підсумки роботи. Не оминула ця тенденція і ВП ВС. Як спробу показати нові підходи у практиці «новоутвореного» ВС її представники констатували, що за рік він розглянув 73 тис. справ. Це «перемога» чи колапс?

10:30 ВС: Аби кваліфікувати діяння за двома статтями КК, потрібно розібратися з умислом

Аби кваліфікувати протиправне діяння як розбій та вбивство, потрібно довести наявність умислу на розбій, у ході якого виник умисел на вбивство. Таке зазначив Верховний Суд у постанові від 12.02.2019.

09:52 Адміністративних перепон для землекористувачів може стати менше

Процедура набуття права користування земельною ділянкою має бути спрощена. Без унесення концептуальних змін до законодавства неможливо забезпечити стабільні та прогнозовані умови землекористування, вважають народні депутати.

09:15 Гроші замість відпочинку

В ході судової реформи суддів та працівників апарату переводять з однієї установи до іншої, перейменованої. У багатьох з них накопичилися дні невикористаної відпустки. Як правильно задекларувати отримані компенсації за них?

08:50 Фахівці розкажуть про нюанси виїзду дітей за кордон

Комітету ААУ з сімейного права 22 лютого організовує круглий стіл «Виїзд дітей за кордон без згоди одного з батьків».

21.02.2019

17:28 Юрист Ader Haber назвала причини недотримання розумних строків у господарському процесі

Юрист Ader Haber Law Firm прокоментувала практику дотримання розумних строків розгляду судової справи за новим Господарським процесуальним кодексом.

17:22 Особенности страхования ОСАГО и КАСКО

Несмотря на то, что страхование автомобилей используется практически каждым владельцем транспортных средств, мало кто имеет четкое понятие о том, что такое КАСКО, ОСАГО и чем они отличаются друг от друга.

17:01 ВС: Після смерті чоловіка претендувати на його місце в черзі на житло дружина може не завжди

Місце в черзі на квартиру, закріплене за одним членом сім’ї, автоматично не переходить до інших членів родини. На цьому наголосив Верховний Суд у постанові від 11.02.2019.

16:22 Адвокати розкажуть, як оскаржити коригування митної вартості

Комітет ААУ з митного права 26 лютого проведе практичну дискусію «Коригування митної вартості», яка буде корисна для адвокатів, підприємців чи брокерів, які бажають знати все про коригування митної вартості та повернення сплачених платежів.

15:51 Генетичний crash-test

Незгода з підтвердженням свого батьківства може розглядатись як захист особистого життя. І хоча суд управі примусити вчинити для цього певні дії, конвенція дозволяє відмовитися. Лише тоді, коли не порушується баланс інтересів.

15:13 Як встановити факт розірвання шлюбу, пояснив ВС

Підстави для встановлення факту припинення шлюбу судом у порядку окремого провадження відсутні. Такий висновок зробив ВС в постанові №696/370/17-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

14:34 Суднобудівна галузь отримає небачену державну підтримку

Створити конкурентоспроможний флот вирішили за рахунок самофінансування. Суднобудівна галузь зможе не сплачувати податків, але ці гроші будуть зараховані як державні дотації для розвитку.

13:54 Захист прозорістю

Автори антирейдерського законопроекту пішли в люди, щоб пояснити, який досконалий документ підготували. Однак чи є хоча б маленька надія на зміни?

13:15 У замінуваннях ВРП простежується певна тенденція

Кажуть, один — випадковість, два — збіг, а три — тенденція. Тричі за останні 8 місяців надходили повідомлення про замінування Вищої ради правосуддя, і тричі в цей день мала слухатися одна й та сама дисциплінарна справа.

12:36 Адвокатам пообіцяли ідеальне робоче місце на платформі

Бази даних нормативно-правових актів та судових рішень, коментарі до кодексів, монографії, статті з фахових юридичних часописів та професійної преси, а також інші наукові й практичні публікації запропонував адвокатам новий онлайн-ресурс.

12:03 ВРП перевела 6 суддів до нових апеляційних судів

ВРП ухвалила рішення про переведення 6 суддів ліквідованих апеляційних судів до новостворених апеляційних судів в апеляційних округах.

11:24 Державні реєстратори почали проходити тестування

19 лютого відбулось перше тестування щодо підтвердження професійної компетентності у сферах державної реєстрації. На іспити з’явилось 28 учасників, зокрема реєстратори, які були відключені від реєстрів та ті, що вирішили здійснювати реєстраційну діяльніст

10:45 Homo delinquent

Головний військовий прокурор пообіцяв перевірити всіх громадян на поліграфі щодо причетності до сепаратизму. Однак, як виявляється, таке можливо лише у випадку, якщо кожний громадянин України перетвориться на підозрюваного.

10:05 Засідання ВРП 21 лютого 2018 года

ВРП розгляне питання про переведення 6-х суддів Херсонського міського суду, а також відставка 4-х. Одного суддю можуть звільнити на підставі попереднього рішення Ради, а ще 3-х — за рекомендаціями ВККС.

09:43 Мін’юст позбавить приватних нотаріусів сірих доходів

Міністерство юстиції запропонувало черговий пакет антирейдерських законодавчих новацій. Йому дали амбітну загальну назву «#РейдерствоСтоп» і презентували бізнес-спільноті.

09:15 Процедура потрапляння за ґрати

Не подзвонили, не попередили заздалегідь і раптом — заарештували. Жінка, яку підозрюють у шахрайстві, не розуміє, чому так сталося. Телефон вона не міняла, живе за вказаною адресою. За таке несподіване посягання на її свободу законника покарали.

08:49 Правники обговорять методи боротьби у сфері публічних закупівель

Сьогодні, 21 лютого, Асоціація правників України проведе семінар «Професійні поради захисту прав та інтересів учасників публічних закупівель».

20.02.2019

17:51 Коли не стягується виконавчий збір, роз’яснили в АО Могильницький і партнери

Адвокати АО «Могильницький і партнери» розробили алгоритм для успішного захисту інтересів клієнтів від недобросовісних державних виконавців.

17:28 Експерти пропонують розслідувати аварії за допомогою симуляторів

У країнах Євросоюзу і, зокрема, у Словакії, експертний аналіз дорожньо-транспортної пригоди проводиться за допомогою PC-Crash — програми для симуляції транспортних пригод.

17:08 В Україні можуть з’явитися парковки на дахах

Проблемі нестачі паркомісць у великих містах знайшли вирішення. Виходом із цієї ситуації можуть стати паркінги на експлуатованих дахах громадських будинків.

16:09 У Києві пройде форум, присвячений міжнародному торговому праву

19 квітня Асоціація адвокатів України організовує Kyiv Law & Trade Forum, на якому представники бізнесу отримають корисні поради від адвокатів щодо захисту їх діяльності.

15:30 У США затвердили на посаді нового генерального прокурора

Сенат США з невеликою перевагою голосів затвердив кандидатуру Вільяма Барра на посаді генерального прокурора. Його підтримали всі республіканці, крім одного, та троє демократів.

14:50 Призначено тимчасового керівника апарату ВАКС

Державна судова адміністрація України призначила Олексія Жука тимчасово виконуючим обов’язки керівника апарату Вищого антикорупційного суду.