Закон і Бізнес

Новини 12.12.2018

12.12.2018

15:54 ВС висловився щодо показання, отриманого під тиском

Якщо у судовому засіданні особа не визнає своєї вини у скоєнні злочинів, попередні показання не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку. Такий висновок зробив ВС в постанові №569/6530/15-к , текст якої друкує «Закон і Бізнес».

15:15 Прозорість формує довіру

Якщо в суспільстві не пануватиме думка, що судді беруть хабарі, це підвищуватиме довіру до судової та політичної систем держави. Таким є один з меседжів висновку КРЄС. Адже для суспільства влада єдина, і всі в ній однакові.

14:36 Нотаріуси обговорили шляхи забезпечення кібербезпеки

Захищеність нотаріусів та реєстраторів від атак хакерів залишається на недостатньому рівні, незважаючи на певні заходи із захисту державних реєстрів. Нотаріуси впевнені, що для забезпечення кібербезпеки потрібні комплексні рішення з чіткою позицією держав

13:56 Розмір моральної шкоди, визначений судами, не можна оскаржити у ВС

Оцінка розміру моральної шкоди, визначеного судами попередніх інстанцій, — поза межами повноважень касаційного суду. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 5.12.2018.

13:16 З боргами жарти погані

Кодекс з процедур банкрутства ухвалено ще в жовтні, але остаточної редакції документа дотепер не оприлюднено. Утім, попередній аналіз можна зробити на підставі матеріалів, що ВР розглядала під час другого читання.

12:38 У НБУ розповіли, як допомагають розслідувати порушення

Національний банк за 11 місяців 2018 року 136 разів надавав правоохоронцям доступ до речей та документів у межах розслідування кримінальних правопорушень у банківській сфері.

11:56 Самочинно збудовані гаражі дозволять узаконити

Для багатьох автовласників гараж — як другий дім. То чому житловий будинок, зведений без дозволу, можна легалізувати, а дах для автомобіля та його водія — ні?

11:17 Етика під градусом

Суддю вирішили провчити за керування автомобілем напідпитку, позбавивши повноважень на два місяці. Поки подання йшло з ДП до ВРП, винуватець устиг відбути покарання й пройти навчальний курс, спеціально для нього розроблений.

10:38 У ОАСК прокоментували рішення про відновлення Насірова на посаді

Уряд не зміг оскаржити поновлення Романа Насірова на посаді голови Державної фіскальної служби України. Відповідачі у справі не надали суду достатніх доказів.

09:54 Суддю обурює, що її знімають з балкона навпроти

Суддя скаржиться, що за нею стежать, а її приватні розмови записують. І не просто стежать — викладають результати своїх дій в Інтернеті. І не лише результати стеження, а й допити в кримінальному провадженні, на яких згадували її ім’я.

09:15 Форс-мажор уповільненої дії

Найбільш обговорюваною темою останніх днів у бізнес-спільності стало введення воєнного стану. Така подія в історії України відбулася вперше, а тому її вплив на господарську діяльність залишається загадкою.

08:49 У Києві пройде третейський форум

Сьогодні, 12 грудня, в Києві відбудеться третейський форум, присвячений стану і перспективам розвитку третейського розгляду в Україні.

11.12.2018

17:18 Проект закону про адвокатуру повинна оцінити Венеційська комісія — екперти

Президентський законопроект «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 повинен отримати схвалення Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанської комісії).

17:06 ВРП звільнила шістьох суддів

Під час засідання 11 грудня Вища рада правосуддя ухвалила звільнити чотирьох суддів у відставку, та двох — за власним бажанням.

16:28 Перерахунок пенсій держслужбовців: від КС очікують захисту

Пенсія — єдиний засіб до існування колишнього державного службовця. Тож позбавлення права на її отримання в обіцяному раніше розмірі, а також відмова держави від перерахунку виплат є звуженням прав і свобод.

15:49 Компроміс для бізнесу

4.11.2018 набув чинності закон «Маски-шоу стоп-2». Він дозволяє вимагати відшкодування за незаконні дії чи рішення слідчих і прокурорів, що встановлено в судовому порядку. Хто ж має право на компенсацію та який алгоритм її отримання?

15:13 ВРП перевела ще 23 суддів до нових апеляційних судів

ВРП ухвалила рішення про переведення 23 суддів ліквідованих апеляційних судів до новостворених апеляційних судів в апеляційних округах.

14:33 В Україні підвищили податок на посилки і цигарки

Вже в новому році буде збільшено акциз на тютюнові вироби на 9%, а за поштові посилки з-за кордону, вартістю більше 100 евро, передбачено стягнення ПДВ. Підвищення відповідних акцизів і рентних платежів дозволить залучити в бюджет близько 6 млрд гривень.

13:54 ВРП внесе подання про призначення 18 суддів-«пятирічок»

Під час засідання 11 грудня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 18 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.

13:19 Лабіринти бюрократії

Сподівання власників майна на виплату компенсації за його знищення внаслідок контртерористичної операції були марними. Про потребу відшкодування пам’ятали всі, а механізму для його реалізації так і не розробили.

12:31 Учасник процесу поцікавився, чи доживе суддя до початку засідання

Бізнесмен обіцяє поскаржитися на суддю в усі можливі інстанції та жартує про його смерть. Однак суддя чорний гумор не сприйняв.

11:52 РАУ проведе дводенне засідання

Рада адвокатів України 13-14 грудня проведе засідання, на якому має підготуватися до з’їзду адвокатів, розглянути ситуацію щодо зриву конференції адвокатів Дніпропетровської області та інші робочі питання.

11:12 До 125 й більше

Визначаючи рівень знань кандидата в адвокати, кваліфікаційна палата має обґрунтувати застосовані критерії оцінки. Інакше правник фактично позбавляється можливості оскаржити результат.

10:33 ВС: Потерпілий у ДТП має право стягнути шкоду безпосередньо з винуватця

Умовою виникнення обов’язку здійснити страхову виплату є наявність посвідчення водія в особи, яка керувала забезпеченим транспортним засобом. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/8578/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:53 Циркових тварин випустять на волю в один день — проект

Наслідуючи європейський тренд, про який повідомляв «ЗіБ», народні обранці вирішили зробити свій внесок у захист диких тварин: прибрати їх із циркових арен.

09:14 Аби поважали й не зловживали

Прокурорів, адвокатів, інших представників сторін закликали сприяти правосуддю. Також органи професійного самоврядування мають намір сформувати таку систему відносин, коли сторони поважатимуть одна одну і не вчинятимуть процесуальних диверсій.

08:50 У Києві обговорять як захистити нотаріусів та реєстраторів від атак хакерів

Сьогодні, 11 грудня, у Києві пройде круглий стіл на тему: «Кібербезпека нотаріусів і державних реєстрів України: ризики, інструменти та методи вирішення проблеми».

10.12.2018

17:25 РСУ висловила зауваження щодо проекту Положення про ДСАУ (текст рішення)

РСУ в цілому підтримує запропоновані ВРП проекти Положення про Державну судову адміністрацію та Типового положення про ТУ ДСАУ та вважає їх затвердження можливим, за умови врахування викладених у цьому консультативному висновку зауважень та пропозицій.

17:06 Суд заборонив урізувати зарплати мексиканським чиновникам

Верховний суд країни припинив уведення в дію закону про обмеження винагороди держслужбовцям. З такою ініціативою виступив новий президент країни Андрес-Мануель-Лопес Обрадор.

16:47 Адвокат Barristers захищатиме захоплених українських моряків

АО «Barristers» надаватиме правову підтримку затриманим та взятим у полон 25 листопада моряків Збройних сил України.

16:03 АПУ заявляє про тиск на адвокатів у Криму

Асоціація правників України вкотре звертає увагу на порушення прав людини та перешкоджання професійній діяльності адвокатів у тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим.

15:45 Соло для Президента з адвокатурою

Члени профільного парламентського комітету та представники деяких юридичних фірм підтримали проект нової редакції закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, всі інші були проти.

15:06 ВС: Обов’язок сплачувати комунальні послуги виникає в разі їх отримання

Питання щодо фактичного користування житлово-комунальними послугами належить до предмета доказування у справі. Такий висновок зробив ВС в постанові №750/12850/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

14:27 Підприємство хоче відсудити збитки, завдані судочинством

Підприємство погрожує позовом проти держави, якщо рішення апеляційної інстанції буде не на його користь. Адже зіпсовані нерви, інфляція та судові збори — це все зайві видатки, а гроші втрачати не можна.

13:09 Сьогодні в Дніпрі адвокати зберуться на екстрене засідання

Під час засідання адвокати обговорять напад на конференцію адвокатів Дніпропетровської області, що проходила 7 грудня.

12:53 Морские перевозки от Zammler

По сравнению с другими видами перевозок груза, морские перевозки характеризуются высокой надежностью и оптимальной стоимостью. Благодаря широким водным пространствам у клиентов есть возможность беспрепятственно перевозить грузы в самые отдаленные точки пл

12:29 На найближчому засіданні ВКДКА розгляне 16 скарг

Чергове засідання Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури відбудеться 20-21 грудня 2018 року.

11:51 ГРМЕ ознайомиться з досьє та роботами кандидатів до ВАКС

Громадська рада міжнародних експертів вже отримала практичні роботи кандидатів на посади суддів Антикорупційного суду, а також отримала доступ до матеріалів досьє претендентів.

11:12 Свобода заробітку

Закон поклав на громадських діячів обов’язок декларувати свої доходи, аби контролювати ймовірні корупційні схеми. Голова ВР таке положення вважає конституційним, а от 65 депутатів разом із омбудсменом дотримуються іншої думки. КС дослухався до їхньої пози

10:33 Двох суддів позбавили права на отримання доплат

Під час засідання Першої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя 6 грудня було вирішено притягнути до відповідальності суддю з Києва та Харкова.