Закон і Бізнес

Новини 06.07.2020

06.07.2020

11:37 Кандидатів на держслужбу запрошуватимуть по-новому

В Україні створять базу кандидатів на посади державної служби. Інформаційна система міститиме відомості про претендентів, які успішно пройшли всі етапи оцінювання під час конкурсного відбору.

11:32 Дисертації, курсові та дипломні подорожчають через нові ризики

В народі кажуть, що чужим розумом в люди не вийдеш. Утім, диплом отримати можна, і дисертацію захистити, а там уже як поталанить. Тому й не проблема знайти тих, хто допоможе, якщо гроші є, а власного розуму на наукову працю не вистачає.

11:32 Опубліковано двадцять п'ятий огляд практики ЄСПЛ

Черговий огляд рішень Європейського суду з прав людини містить, зокрема, опис трьох справ проти України, що стосувалися системних порушень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

10:31 Анонс правових подій тижня 6 — 10 липня

Вища рада правосуддя розгляне питання про звільнення суддів, а дисциплінарні палати — скарги на служителів Феміди. Також пройдуть семінари для суддів і адвокатів.

09:51 ЄСВ потрібно платити навіть із заарештованих рахунків — ВС

Накладення арешту на всі рахунки платника не є підставою для звільнення від штрафних санкцій за несплату ЄСВ. Такий висновок зробив ВС в постанові №804/1290/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:15 Член ДКПВ, адвокат, радник Ader Haber LF Олексій Соломко:

Поки беніфіціаром ідей Мін’юсту залишається лише боржник. Адже прогноз щодо реалізації норм проекту однозначно свідчить про скорочення можливостей для виконання судових рішень приватними виконавцями.

05.07.2020

17:16 У Вільнюсі центральну площу засипали піском заради засмаги

Якщо ви не можете потрапити на пляж, то пляж прийде до вас. Так вирішила влада Вільнюса і насипала на головній площі міста пісок.

15:11 У ЄС підрахували, в яких країнах менше хворіють

Шведи і мальтійці лідирують в Євросоюзі за тривалістю здорового життя. Цей показник свідчить про те, скільки років людина живе без різних спричинених хворобами обмежень.

12:52 Пара із США вимагає компенсацію за виверження вулкана

Подружня пара із США вирішила відсудити компенсацію у круїзної компанії за те, що їх не попередили про можливе виверження вулкана. Співвідповідачем виступає й фірма, що організувала екскурсію.

10:57 На рейсах до Італії заборонять користуватися багажними полицями

Пасажири, що вирушають до Італії, зможуть брати на борт лише ті сумки або рюкзаки, які можна розмістити під сидінням. Інше доведеться здавати в багаж.

04.07.2020

17:18 Учені з’ясували, як поліпшити настрій без особливих витрат

Чому людям так кортить змінити звичну обстановку і вирушити куди подалі? Учені знайшли пояснення: подорожі роблять людину щасливою.

15:14 Вандалів садитимуть на тривалі строки в США

У США вступив у силу указ про захист пам’ятників. Він передбачає тривалі тюремні строки для учасників актів вандалізму.

12:28 Фейсбук вводить заборону на нетолерантну рекламу

Всі ненависницькі вислови в рекламі, що розміщується у Фейсбук, будуть заборонені. Але публікації, які можуть бути цінними для суспільства, просто промаркірують спеціальним знаком.

10:41 В ЄС підрахували, в яких країнах найдорожчий алкоголь і тютюн

Що вища ціна, то менше можливості купити такий товар. За таким принципом в Європі підвищуються ціни на алкоголь і тютюн, щоб зменшити їх споживання.

03.07.2020

17:43 Практику ВС на предмет обвинувального ухилу дослідять в НААУ

У зв’язку з відсутністю єдності судової практики у рішеннях вищих судових інстанцій, взаємної суперечності та фактичної конкуренції правових позицій в адвокатській діяльності утворилися певні ризики дослідити які має робоча група НААУ.

17:29 Сплив позовної давності не є підставою для зняття обтяження з предмета іпотеки — ВС

Сплив позовної давності сам по собі не припиняє суб’єктивного права кредитора, яке полягає в можливості одержання від боржника виконання зобов’язання як у судовому порядку, так і без використання судового примусу.

17:15 Доменное имя: что это, его структура и принципы выбора

Сейчас сложно найти человека, который бы не пользовался интернетом. Это действительно удобно, ведь он позволяет, не выходя из дома, найти необходимую информацию, заказать услугу или товар, общаться с человеком на другом конце мира и т.д..

17:13 АПУ направила звернення до Комітету ВР з податкового та митного права

Комітет Асоціації правників України з податкового та митного права направив відкрите звернення голові Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики.

16:44 Народні депутати захистять права бджіл за допомогою Кримінального кодексу

Рятувати життя бджіл планують ужиттям жорстких заходів. Зокрема, аграріїв змусять обробляти рослини проти шкідників виключно в нічний час із попереднім повідомленням про це. Неслухняних очікує обмеження волі до двох років.

16:10 Уведення апеляційного суду в оману не може визнаватися нововиявленою обставиною — ВС

Неповне з’ясування апеляційним судом обставин справи, неналежна правова оцінка аргументів і доводів, тобто наявність певних процесуальних недоліків не є нововиявленими обставинами.

16:01 Закон і Бізнес N27/2020. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N27 (1481). 4 – 10 липня 2020 року.

15:22 Суддя воює з керівництвом суду за робоче місце свого помічника

Чого тільки не зробить суддя для улюбленого помічника. І до дисциплінарного органу поскаржиться, і з керівництвом посвариться, а потім напише до того органу ще раз, аби про це повідомити.

15:03 Без вироку винна

Чи необхідно компенсувати зарплату судді, якого обґрунтовано відсторонили від посади у зв’язку з підозрою в скоєнні злочинів, але кримінальне провадження було закрите через закінчення строків притягнення до відповідальності?

14:42 Законопроект про публічні електронні реєстри підготовлено до другого читання

Проект закону від 10.09.2019 № 2110 «Про публічні електронні реєстри» рекомендовано до прийняття у другому читанні і в цілому як Закон.

13:59 Суддів тренуватимуть впроваджувати сервіси для вразливих користувачів суду

У рамках реалізації ініціативи «Модельні суди» експерти Проєкту ЄС «Право – Justice» розробили спеціальний навчальний курс «Підготовка тренерів з впровадження сервісів для вразливих категорій користувачів суду».

13:11 Особа, яка вирішила судитися з медиками, подала 19 заяв про відвід судді

Шукай — і знайдеш. Ось яким принципом користувалася позивачка у виборі судді. Хоча щоразу автоматизована система підкидала їй не тих, кого треба, жінка мала намір боротися за бажаного суддю всіма способами.

12:39 Принципи — наше все

Реальність захисту — це якість судового рішення, помножена на його виконання. Про те, як від ефективності та правильності використання принципів залежить рішення суду, розповів суддя КАС Володимир Кравчук.

12:02 Довідку про несудимість знов можна отримати в паперовому форматі

Сервісні центри МВС повернули послугу видачі документа, що засвідчує несудимість громадянина. Замовити довідку про несудимість тепер можливо, як в електронному, так і в паперовому форматі.

11:58 ВС роз’яснив порядок припинення права на користування надрами

Для припинення права користування надрами шляхом анулювання спеціального дозволу суди мають особливо ретельно перевірити, чи діяв суб’єкт владних повноважень безпосередньо на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією

11:19 Призначено 37 суддів місцевих загальних судів

Президент України призначив 37 суддів до місцевих загальних судів.

11:07 Маршрут ціною в життя

Кажуть, є дві біди — дурні та дороги. Але з такими дорогами ніхто не застрахований від того, щоб не стати дурнем. Коли дорога є, розмітка є, а документів на неї немає — це шлях у нікуди.

10:23 Боротись із чиновниками будуть так, щоб не шкодити законослухняним громадянам

Скасувати часові обмеження, важливі для митного та податкового оформлення, планують народні депутати. Адже, на їхню думку, такі заходи додають напруження жителям західних областей.

09:49 ВС указав, як обчислюється строк для оскарження НПА

У разі оскарження нормативно-правового акта строк такого оскарження буде вимірюватися усім часом чинності цього акта. Такий висновок зробив ВС в постанові №182/3973/16-а, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:15 Цифрова справедливість

Необхідність вберегтися від інфекції привела до того, що Феміда запрацювала онлайн. Скористалася засобами конференц-зв’язку, який сьогодні пропонують різні сервіси та месенджери, та забажала отримувати документи в електронному вигляді.

08:50 Дисциплінарна палата ВРП розгляне 25 скарг на суддів

Перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя може винести рішення щодо 4 дисциплінарних справ і вирішити, чи є підстави для відкриття 21 нових за скаргами на суддів.

02.07.2020

17:02 Конгрес США проголосував за 51-ий штат. Чому Трамп проти?

Конгресмени США проголосувала за перетворення м.Вашингтона на окремий штат. Правда, Доналд Трамп уже пообіцяв накласти вето на таке рішення.

16:23 Команда GOLAW підготувала аналіз змін до законопроекту №1210

Юристи GOLAW детально вивчили законопроект №1210 та розробили зручну інфографіку з коментарями щодо кожного аспекту цих змін. Окреслено основні ризики для бізнесу, які несуть зміни до Податкового кодексу.

16:13 Суддю обурило, що нардеп вимагав для підсудного перекладати матеріали… грецькою

Якщо іноземець потрапить в Україну і його запідозрять у злочині, то слухання справи може затягтися. Не з вини слідства чи судді, а через відсутність перекладачів. Іноді людину, яка знає іноземну мову, слід шукати за тисячу кілометрів.

15:45 КС залишив у силі часові обмеження для юросіб щодо звернення по виконавчий напис

Визначення строків, у межах яких нотаріус може вчинити виконавчий напис, є виключною компетенцією законодавця. Тож їх диференціація залежно від суб’єктного складу учасників правовідносин не суперечить Конституції.

15:27 ВРП підтримує формування ВККС та визначення статусу суддів ВСУ

Запропоновані законопроектом № 3711 зміни дадуть Вищій раді правосуддя можливість сформувати ВККС та розпочати процес добору, кваліфікаційного оцінювання суддів, а також сприятимуть вирішенню інших питань суддівської кар’єри.