Закон і Бізнес

Новини 27.09.2021

26.09.2021

17:58 Данці за допомогою малюнка боротимуться з перевищенням швидкості

Водії часто ігнорують пішохідні переходи. Ця проблема є актуальною практично в кожному куточку світу.

15:16 В Італії мотивують не викидати їжу

Працівникам магазинів та місць громадського харчування не завжди вдається розрахувати необхідну кількість продукції. Буває, все миттєво розмітають з прилавків, але частіше за все частина їжі так і залишається непроданою.

12:17 Шведські військові заплатять свиням за стрес

На шведській фермі свині виявилися занадто вразливими. Оплатити лікування стресу у тварин довелося збройним силам.

09:01 Випробування якості іграшок будуть проводити по-новому

Важко уявити через що доводиться проходити лабораторним тваринам. І не може не радувати, що сьогодні суспільство все частіше відмовляється щось випробовувати на живих істотах.

25.09.2021

17:53 Як німецьких корів навчали туалетом користуватися

Вчені Німеччини внесли свій вклад в боротьбу з глобальним потеплінням злегка незвичайним способом. Головними учасниками їх експерименту стали корови.

15:04 Росіянам заборонять тримати курей в непризначених для цього місцях

У сільській місцевості багато жителів розводять домашню птицю. Але що робити, коли судова влада почала зазіхати на це буденне заняття?

12:13 У Німеччині роботодавцям дозволять знати більше про працівників

З кампанією по вакцинації від коронавірусу у працюючих людей з’являється надія на більш-менш нормальні трудові будні. У той же час робити або не робити щеплення — особиста справа кожного.

09:15 У США можуть посадити за ґрати через дзвінок в швидку

Кожному з нас іноді хочеться виговоритися. Але важливо розуміти, з ким і про що можна поговорити.

24.09.2021

17:43 Названо ім’я фіналіста конкурсу «Адвокат року 2021» у номінації «судова практика»

Поважне журі всеукраїнського конкурсу «Адвокат року 2021» за результатами голосування обрало керуючого партнера компанії ADER HABER Юрія Петренка одним з п’яти фіналістів у номінації «Судова практика».

16:59 Закон і Бізнес №39/2021. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» №39 (1545), 25 вересня – 1 жовтня 2021 р.

16:17 ВРП вказала депутату на чітку межу між критикою та неповагою

Наразі гостро стоїть питання щодо висвітлення інформації у соцмережах. Однак, буває, представники влади не бачать межу між тим що можна виставляти напоказ і про що краще промовчати.

15:32 Крізь призму досвіду

В Європі є різні приклади земельної реформи. Україна ще понад 30 років тому проголосила про намір піти цим шляхом, але зробила перший крок тільки недавно. Проте наразі складно сказати, яким буде вектор змін, що несе цей закон. І ось чому.

14:57 ВР віддала олігархів на поталу Президентові та РНБОУ

Під лозунгами «Диктатура!» та в супроводі поправочного спаму пройшов розгляд у другому читанні президентської ініціативи, яку просувають під гаслом ліквідації олігархічної системи в Україні.

14:04 У деяких адмінсправах не будуть зачитувати повні тексти рішень — проект

Учасників судового розгляду, як правило, цікавить кінцевий результат — рішення. А мотивацію можна почитати і пізніше. Тож навіщо витрачати час — і свій, і судді на зачитування повного тексту?

13:19 ОАСК оцінить правомірність відбору суддів до КСУ

В ОАСК відкрили провадження за позовом суддів Конституційного Суду Олександра Тупицького і Олександра Касмініна, у якому ті вимагають скасувати відбір судді КСУ за квотою Президента.

12:33 Фунти — стимул не благородний

Свобода вираження поглядів не порушується фактом кримінального переслідування, якщо посадова особа розголошувала конфіденційну інформацію за винагороду та ще й з мотивів помсти керівництву. Так уважає ЄСПЛ.

12:02 Перспективи peer review у БПД оцінив президент АЗПП

Оцінювання якості надання правничої допомоги адвокатами має бути виключною прерогативою самих адвокатів.

11:49 У новому КК об’єднають всі три галузі кримінального законодавства

Створити єдиний кодекс у трьох книгах під назвою «Кодекси карного законодавства» або «Кодекси законів про карну відповідальність». Таку пропозицію висунув член Вищої ради правосуддя, д.ю.н. Віктор Грищук.

10:51 Припинити насилля над жінками пропонують за допомогою чотирьох формулярів — проект

Держава недостатньо ефективно протидіє та запобігає домашньому насильству. Адже працівники поліції не здатні підтримати жінок, які потерпають від чоловіків-тиранів.

09:51 У ВРП обирають голову КВКДС та заступника голови ДСАУ

Сьогодні, 24 вересня, о 9:30 у Вищій раді правосуддя розпочалося засідання КВКДС у системі правосуддя, на якому оберуть голову КВКДС, внесуть зміни до персонального складу комітетів і визначаться з конкурсом на посаду заступника голови ДСАУ.

09:51 ЦеПКи санкцій

Якщо Рада суддів і Верховний Суд і надалі блокуватимуть утілення в життя настанов наших міжнародних партнерів, то їх очікують усілякі негаразди. Насамперед — персональні санкції від Мінфіну США.

09:49 Проблеми міжнародної торгівлі обговорюють адвокати та бізнес

У Києві стартував Форум «Law & Trade. Право. Бізнес. Торгівля» який традиційно об’єднує зусилля бізнесу та адвокатури для обговорення проблем у сфері міжнародної торгівлі та захисту бізнесу.

23.09.2021

16:54 ВРП спробувала переконати посадовців не обговорювати судові справи публічно

Публічні коментарі можуть розцінюватися як неправомірний вплив на представників судової влади. У Вищій раді правосуддя на це звернули увагу посадовців Славутицької міської ради.

16:02 Обов’язкова вакцинація від COVID-19 через ЄСПЛ: де помилився міністр

В Україні планують впровадити обов’язкові щеплення від коронавірусу для працівників закладів освіти, працівників міністерств, органів влади та місцевих державних адміністрацій. Це дозволяє практика ЄСПЛ.

15:36 ВР визначилася із ознаками олігархів – ухвалено закон

Сьогодні, 23 вересня, Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну та політичну вагу в суспільному житті (олігархів)».

15:29 Клієнт БПД не завжди правий

Люди, які звертаються до центрів з надання БПД та отримують правничу допомогу, не завжди бачать, наскільки якісною вона є. А що взагалі характеризує цю допомогу?

14:36 В Україні ввели поняття антисемітизм та відповідальність за його прояви — прийнято закон

Гноблення та приниження національних меншин споконвічно є розповсюдженим явищем, яке в сучасному світі намагаються викорінити. До боротьби із проявами дискримінації долучилась і наша держава.

13:49 Через ОАСК хочуть відновити цілодобовий продаж алкоголю

Державна регуляторна служба України хоче скасувати рішення Київради, яке забороняє продаж алкоголю з 23:00 до 10:00.

12:57 Продовжено строки подання фінансової звітності

Уряд продовжив строки подання деяких фінансових звітів для підприємств.

12:35 Без відповідача немає апеляції

Адміністрація президента США Джо Байдена подала в суд на штат Техас через закон про аборти. У Білому домі вважають, що акт про серцебиття суперечить конституції. Проте техаський закон і був написаний так, щоб обійти її та щоб суди не змогли його скасувати

12:05 ВАКС дав судді 7 років за 2 тис грн

ВАКС визнав винним суддю Мукачівського міськрайонного суду Закарпаття та його спільника – ексначальника юридичного відділу Пенсійного фонду Мукачева в отриманні хабара за ухвалу рішення на користь «правильної» сторони і засудив до 7 і 6 років позбавлення

10:32 ВС пояснив, коли виконавець може арештувати пенсійні виплати боржника

Виконавець може накладати арешт на будь-які кошти на рахунках боржника, крім тих, накладення арешту на які заборонено законом. Такий висновок зробив ВС в постанові №711/841/14-ц.

09:35 Голова антикорупційного комітету НААУ Олександр Готін:

Подача інформації здійснюється з обвинувальним ухилом, що, очевидно, має на меті сформувати в широкого загалу уявлення про незаконність і аморальність рішення ВС, а також про безпринципність і заангажованість колегії суддів, які виносили рішення у справі.

09:06 ВРП розгляне звільнення 10 суддів

Сьогодні, 23 вересня, відбудеться чергове засідання ВРП, на якому розглянуть питання про відставку 10 суддів та призначення 2.

22.09.2021

17:40 Обрано голову Ради громадського контролю при БЕБ

Очільником новоствореної Ради громадського контролю при Бюро економічної безпеки став голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ Яків Воронін.

16:44 Відмова у задоволенні бажань захисту не є причиною для відводу — позиція судді

Більшість судових процесів аж ніяк не можна назвати короткотривалими. Особливо любить «затягувати» справу будь-якими способами сторона захисту.

15:52 Дитсадочки і початкова школа працюватимуть офлайн за будь-яких умов

Дитячим садочкам, початковим класам і спецшколам дозволили проводити навчання офлайн попри відсутність необхідної кількості вакцинованого персоналу навіть під час «жовтого» та «червоного» рівнів епіднебезпеки.

15:39 Спір без національних обтяжень

Як не створити для свідка пастку в перехресному допиті? Чи варто адвокатам боятися, що арбітри не вивчають матеріали справи? Як діятиме арбітр в умовах низької якості представництва сторони? Міжнародні арбітри дали юристам поради.

14:57 Стартував прийом документів до етичної ради: список для кандидатів

Сьогодні, 22 вересня, розпочався прийом документів від кандидатів на посаду члена Етичної ради, що формуватиме Вищу раду правосуддя, за квотою Ради суддів України.

13:39 Німецький автопром через суд схиляють відмовитися від ДВЗ

На BMW и Mercedes-Benz подали в суд з наміром спонукати компанії відмовитися від двигунів внутрішнього згорання на користь електродвигунів.