Закон і Бізнес

Новини 17.12.2018

16.12.2018

18:04 Фейсбук відправить у бан за заохочення сексу й пошук партнера

Фейсбук істотно змінив свої правила, що стосуються регулювання дискусій про секс. Це відбулося ще в жовтні, але ЗМІ звернули увагу на зміни тільки тепер.

15:32 Скільки коштує припаркувати машину в європейських столицях

Що більше стає автомобілів на дорогах, то важче знайти місце, щоб залишити його навіть на кілька годин. Найдорожчим з європейських столиць за ціною паркування виявився Лондон.

12:17 Туристів оштрафують за візит на острів з пластиковим пакетом

На острові Ко Самет у Таїланді тепер не можна використовувати пластикові пакети або контейнери. Порушникам доведеться заплатити штраф.

10:21 Країна фіордів визнана найбільш процвітаючою у світі

Найбільш процвітаючою країною у світі виявилася Норвегія. Тут найвищий рівень безпеки. Втім, і решта показників, які брали до уваги експерти, на високому рівні.

15.12.2018

17:37 Британцям запропонували гірлянду для бороди

У британських інтернет-магазинах перед новорічними святами з’явився незвичайний гаджет — гірлянда для бороди, що світиться.

14:11 Лувр стане безкоштовним тільки для бідних французів

З наступного року Лувр більше не проводитиме акції, завдяки якій 6 неділь у році всі охочі могли відвідати музей безкоштовно. Акція «Неділя в музеї» проходила з квітня до жовтня кожну першу неділю місяця.

10:02 У Казахстані анонімних абонентів позбавлять зв’язку

З нового року в Казахстані відключать незареєстровані мобільні телефони, модеми й інші пристрої. Навіщо потрібен їх облік і як до цієї ініціативи ставляться громадяни?

10:00 З Днем працівників суду

Сьогодні, 15 грудня, працівники судової системи відзначають своє професійне свято.

14.12.2018

19:06 У Києві під час обшуку слідчі взяли в заручники адвоката

У Києві оперативно-слідча група з Харкова проводила обшук в квартирі бізнесмена. Адвоката, яка приїхала на процесуальну дію, слідчі повалили на підлогу і намагалися відібрати мобільний телефон та інші особисті речі.

17:50 У суді прокоментували скасування арешту рахунків фірм, «близьких до Януковича»

В жодних документах щодо розблокування рахунків компаній з оточення Януковича, наданих органом досудового розслідування, зазначене прізвище не вказувалось.

17:18 ВС: Працівник не може самостійно подовжувати відпустку, навіть у разі хвороби

Законодавство не передбачає можливості самостійно подовжувати період своєї відпустки навіть у разі тимчасової непрацездатності в цей час. Такий висновок зробив ВС в постанові №289/51/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:50 Європейські колеги закликали українських суддів до відкритості

Голова Верховного Суду Республіки Литви Рімвидас Норкус закликав українських суддів бути відкритими громадкості.

16:09 Суддів привітали з річницею створення ВС

Президент та Прем'єр-міністр привітали суддів із річницею створення Верховного Суду. Петро Порошенко вважає, що судова реформа себе виправдала і український народ отримав нарешті вільний, професійний і незалежний суд.

15:37 Закон і Бізнес N 50/2018. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети Закон і Бізнес N 50. 15 - 21 грудня 2018 року.

14:39 ВС: Виконавець забезпечує поновлення на посаді, але не допуск до роботи

Домогтися наказу про поновлення працівника на посаді виконавець зобов’язаний. А ось проконтролювати допуск до робочого місця — ні. На цьому у постанові від 3.12.2018 наголосив Верховний Суд.

14:02 Логіка та довіра

Злочини, колись скоєні свідком, не впливають на доведеність винуватості обвинуваченого. Про таке йдеться в постанові Верховного Суду від 27.11.2018.

13:23 РАУ звернеться до CCBE з приводу рішення ЄСПЛ щодо адвоката Целовальніченко

Рада адвокатів України створила робочу групу для вивчення ситуації, що склалася у зв’язку із рішенням Європейського суду з прав людини про позбавлення українського адвоката Наталії Целовальніченко права на практику в ЄСПЛ.

12:27 Призначено очільника судової охорони

За результатами конкурсу вакантну посаду Голови Служби судової охорони зайняв заступник командувача Національної гвардії України Валерій Бондар.

11:47 Незнайомий спадкоємець

Право на справедливий судовий розгляд часто перегукується з презумпцією невинуватості. Особливо тоді, коли результати досліджень не на користь обвинуваченого. Тому у Страсбурзі закріпили право сторони захисту кинути виклик експертним висновкам та їх автор

11:07 ГРМЕ отримала досьє кандидатів до ВАКС

Вища кваліфікаційна комісія суддів України 13 грудня передала Громадській раді міжнародних експертів копії досьє 153 кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду та Апеляційної палати цього ж суду.

10:33 Здоров’я українців вирішили поправляти дешевим спиртом

При формуванні системи обігу лікарських засобів пріоритетом мають бути інтереси пацієнта, які полягають у доступності ліків. Тож нардепи пропонують розпочати кампанію щодо порятунку національного виробника, постачаючи йому спирт за нульовою податковою ста

10:14 Воєнний стан сам по собі не є форс-мажором, - юрист ТПП

28 листопада в 10 областях України був введений воєнний стан терміном на один місяць. Бізнес ще не знає, як це може відбитися на його діяльності - зокрема, чи ускладнить виконання контрактів.

09:54 Нардепи вирішили захищати віру Кримінальним кодексом

Народні обранці взялися відстоювати права набожних громадян і служителів культу. Для цього запропоновано запровадити кримінальну відповідальність за перешкоджання діяльності релігійних організацій.

09:15 Один у мережі не воїн

Не маючи прозорих механізмів оподаткування ІТ-сфери, Україна недоотримує гроші в бюджет. Однак, розуміючи глобальний масштаб проблеми, законодавець не запроваджуватиме змін доти, доки ОЕСР не оприлюднить своїх рекомендацій.

08:50 У Києві обговорять проблеми повідомлення про підозру професійним суддям

Сьогодні, 14 грудня, Вища школа адвокатури проведе вебінар «Проблемні питання повідомлення про підозру професійним суддям».

13.12.2018

17:02 Як захистити ІТ-розробки, розповіли в IPStyle

Директор Патентно-юридичної компанії IPStyle розповіла про захист прав інтелектуальної власності у сфері інформаційних технологій.

16:36 Без планів на майбутнє

Аби злочинців визнали організованою групою, їм достатньо скоїти лише один злочин. Однак він має бути ретельно спланованим, а сама група — убезпеченою від факторів, які можуть її дезорганізувати.

15:53 ВРП перевела ще 5 суддів до нових апеляційних судів

ВРП ухвалила рішення про переведення 5 суддів ліквідованих апеляційних судів до новостворених апеляційних судів в апеляційних округах.

15:19 Підвели під монастир

Захист і врахування інтересів інших осіб — постулат як для світських відносин, так і для релігійних. Утім, якщо сприймати церкву як юридичну особу, держава не вправі її не зареєструвати. Хоча свобода віросповідання також має межі.

14:40 Ще шість суддів-«п'ятирічок» отримали безстрокове призначення

Під час засідання 13 грудня Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові України про призначення на посади до місцевих судів 6 суддів, які успішно пройшли кваліфікаційне оцінювання.

14:16 РАУ визначила дату проведення з’їзду адвокатів та квоти делегатів

Доки захисники обговорюють ризики нової редакції профільного закону, посадовці в регіонах здійснюють тиск на органи професійного самоврядування.

13:39 Мажорний бізнес

Тренд на порядність, актуальний на Заході, нарешті дістався України. Незважаючи що правила трансферного ціноутворення існують вже майже 5 років, український бізнес чекає нова якість перевірок.

13:02 Адвокати спостерігатимуть за голосуванням проекту 9055 у ВР

Адвокати спостерігатимуть за тим, щоб при розгляді законопроекту «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №9055 народні депутати голосували особисто та фіксуватимуть голосування на відео.

11:55 Скандал з українським адвокатом в ЄСПЛ: з’явився цікавий нюанс

Рішення ЄСПЛ щодо позбавлення українського адвоката Наталії Целовальніченко права представляти інтереси заявників у Страсбурзі не повною мірою узгоджується із Регламентом Євросуду.

11:25 Що далі, то менше

Моральна шкода від перебування під слідством чи судом обраховується, виходячи із суми, не меншої від одного мінімального розміру заробітної плати за кожен місяць такого упослідження.

10:45 Для боротьби із корупцією прокурорам не вистачає права на скаргу

Прокурорам слід надати право оскаржувати рішення в адміністративних справах про корупційні правопорушення. Бо суди першої інстанції надто лояльно ставляться до осіб, щодо яких складалися протоколи.

10:05 Засідання ВРП 13 грудня 2018 року

На порядку денному — внесення подань Президентові про призначення 6 суддів, а також прийняття рішень про переведення 5-х та звільнення у відставку 6-х суддів. Крім того, Рада розгляне скарги 2-х столичних суддів на рішення дисциплінарних палат ВРП.

09:36 ВС: Обґрунтовувати розмір аліментів у рішенні суд не зобов’язаний

Відсутність належної аргументації щодо розміру стягуваних аліментів у судових вердиктах не є підставою для їх оскарження. Про таке говориться в постанові Верховного Суду від 3.12.2018.

09:14 Уражені в гарантіях

Під час процесуальної реформи особа отримала право на оскарження повідомлення про підозру. Проте нововведення вирішили не поширювати на справи, внесені до ЄРДР раніше. Такий підхід суперечить вимогам як КПК, так і Конституції.

08:50 РАУ проведе дводенне засідання

Рада адвокатів України 13-14 грудня проведе засідання, на якому має підготуватися до з’їзду адвокатів, розглянути ситуацію щодо зриву конференції адвокатів Дніпропетровської області та інші робочі питання.