Закон і Бізнес

Новини 18.05.2022

18.05.2022

15:48 Наразі в Україні не працює кожен шостий суд — ДСАУ

Станом на 18 травня цього року не здійснює правосуддя 107 апеляційних та місцевих судів. Крім того, зменшуються надходження до державного бюджету від сплати судового збору.

15:31 Суддя КС складе присягу через півроку після призначення

Завтра, 19 травня, складе присягу суддя Конституційного Суду Оксана Грищук, яка була призначена на цю посаду ще 26 листопада 2021 року.

15:06 Мін’юст знищує професію приватних виконавців – голова АПВУ

Діяльність Міністерства юстиції спрямована на посилення контролю, впровадження політики жорсткого державного регулювання діяльності приватних виконавців і має кінцевою метою знищення професії.

13:48 Тягар недієздатності

Подання скарги до КС будь-якої країни потребує особливих юридичних знань. Ось лише витрати на залучення адвоката, як правило, не відшкодовуються. Чи обмежує таке законодавче положення право на доступ до суду?

10:57 Запропоновано ще один механізм відшкодування збитків від війни

Аби громадяни та юридичні особи, постраждалі внаслідок агресії РФ, мали змогу отримати повне відшкодування завданої шкоди, в Україні необхідно створити реєстр потерпілих та спеціальний фонд.

10:36 Як визначити постачальника за відсутності позначок на пакуванні — позиція ВС

Копії накладних на придбання продукції на складі-магазині чи промисловому ринку уможливлюють ідентифікацію постачальника, зокрема, за позначкою місця на ринку.

10:03 За п’яне водіння - конфіскація авто, – проект Закону

В той час, коли у деяких законослухняних громадян вилучають «на потреби армії» транспортний засіб, інші, менш відповідальні громадяни дозволяють собі їздити за кермом в стані сп’яніння, піддаючи себе та інших смертельній небезпеці.

09:11 Не лише ВПО: Кабмін розширив програми виплат допомоги

Виплати від міжнародних організацій зможуть отримати не лише внутрішньо переміщені особи, але й мешканці територій, які окуповані, деокуповані або знаходяться в зоні активних бойових дій.

17.05.2022

18:41 З яких підприємств неможливо стягнути борги - Закон

Невдовзі на період воєнного стану буде заборонене примусове виконання рішень щодо деяких підприємств, а також примусове стягнення окремих боргів громадян.

15:40 Де проходитиме НМТ: МОН визначилося із містами

Національний мультипредметний тест проходитиме у 20 областях України та м. Києві. Неможливо провести НМТ у Донецькій, Луганській, Харківській і Херсонській областях.

13:53 Наручники для адвоката: як покарали суддю за такий спосіб упокорення

Що робити з адвокатами, які поводяться неналежно в приміщенні суду? Суддя вирішила, що їх можна приковувати наручниками до стільця. Утім, такий спосіб упокорення засудили її колеги.

13:20 Хто хоче стати членом ВРП, може подавати документи — оголошення

Секретаріат Вищої ради правосуддя оголосив про початок прийому документів від кандидатів на посаду члена ВРП для обрання з’їздом суддів України.

13:02 У Мінфіні анонсують болісні заходи

Якщо війна триватиме більше, ніж три-чотири місяці, знадобляться болісні заходи, що передбачають значне підвищення податків та різке скорочення видатків.

12:13 Ринок нерухомості вже працює, рейдерів не чути – Мін’юст

Після відновлення у травні 2022 року роботи Державного реєстру речових прав вже було вчинено понад 14 тисяч реєстраційних дій. Поки без скандалів та повідомлень про рейдерство.

10:58 Трудові відносини в умовах воєнного стану - вебінар адвоката

Сьогодні, 17 травня об 11.00 розпочинається вебінар «Трудові відносини під час воєнного стану». Спікером виступить адвокат, партнер АО «КПД Консалтинг» Кирило Казак.

10:42 Українським адвокатам допомагають у Словаччині працювати за профілем

Словацька адвокатська палата (аналог НААУ) запропонувала допомогу українським адвокатам працевлаштуватися до словацьких адвокатських компаній та фірм, у якості спеціалістів права. Також скасований внесок за запис до національного реєстру.

10:26 Ризики взаємин

Проблема розмежування трудових і цивільних правовідносин залишається актуальною навіть попри воєнний стан. Спробуємо вивести загальні критерії, що повинні братися до уваги роботодавцем сьогодні, аби завтра не наразитися на великі штрафи від Держпраці .

09:56 У Дії знов доступні послуги єМалятко при народженні дитини

Отримати необхідні послуги з комплексу єМалятко відтепер можна онлайн на порталі «Дія». Сервіс відновив свою роботу.

09:09 Дострокова пенсія: умови призначення позначили у ПФУ

Нещодавно змінилися умови призначення пенсії, зокрема в частині можливості дострокового призначення пенсії за віком особам, трудовий договір з якими розірвано з ініціативи роботодавця.

16.05.2022

16:12 Нові вакансії для працівників апарату пропонує ДСАУ

Для того, аби працівники апарату судів, які не здійснюють правосуддя, могли продовжити працювати, у Державній судовій адміністрації запропонували нові вакансії.

11:52 Під приводом виплат від ООН фішинговий сайт збирає дані

У Facebook виявлено шахрайську сторінку, що імітує ресурс українського телеканалу «ТСН», де в обіцянках допомоги від ООН збираються персональні дані громадян.

11:37 НКРЕКП відновлює перевірки підприємств

Енергетика та комунальний сектор – це частина критичної інфраструктури, яка потребує безперебійного функціонування. Саме тому відновлення контрольних заходів допоможе їй працювати краще, забезпечуючи українців життєво необхідними послугами.

10:59 Чи є матеріальне становище після розлучення підставою для недійсності шлюбного договору — ВС

Для визнання шлюбного договору (його частини) недійсним необхідна наявність підстав для його оспорення та встановлення, чи порушувалося суб’єктивне право або інтерес позивача на момент його укладення.

10:19 Делегована справедливість

Трансформації, яких зазнав КПК, значно «розширили» можливості слідства. Без понятих, ухвал для обшуку і з доступом до таємниці - як умови воєнного стану будуть співвідноситись із процесуальними гарантіями?

09:33 Хто з ВПО отримає виплати: оновлено перелік регіонів

Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), поповнився чотирнадцятьма громадами.

09:27 Оцінка майна у виконавчому провадженні: що оскаржувати — огляд ВС

У Верховному Суді узагальнили правові позиції, що висловлені під час розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність приватного/державного виконавця у цивільних справах.

08:48 Запрацювали камери автофіксації порушень ПДР

Відсьогодні, з 16 травня, в Україні починають працювати камери автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху. На дорогах також збільшиться кількість патрулів.

08:04 У Києві знов платний проїзд. Невикористані квитки подовжать

З 16 травня відновлюється робота електронної системи оплати проїзду у громадському транспорті міста Києва. Пасажири знову сплачуватимуть за послуги громадського транспорту.

14.05.2022

15:15 Батьки судяться із сином через невиправдані ним очікування

Літня індійська пара подала до суду на сина та його дружину через заподіяння моральних страждань. Вони вклали в сина сили та гроші, а він не зміг виконати покладену на нього просту місію.

13.05.2022

17:21 Авторозподіл справ поки що відбуватиметься за старими правилами

Нові правила автоматизованого розподілу судових справ, які свого часу затвердила Вища рада правосуддя, поки що не діятимуть.

17:16 DGRAVITY LEGAL приєдналося до руху «Адвокати ЗСУ»

Команда Адвокатського об’єднання DGRAVITY LEGAL долучається до всеукраїнського волонтерського руху #адвокатиЗСУ, який надає безоплатну правничу допомогу військовослужбовцям та членам їхніх родин.

16:54 В очікуванні реальних вироків

Відповідно до Римського Статуту Міжнародного кримінального суду Україна може передати до Канцелярії Офісу прокурора відомості щодо випадків вчинення злочинів, на які поширюється компетенція МКС. Які перспективи у нашої країни?

16:33 Чи має директор доводити свої повноваження підписувати апеляцію — думка ВС

Директор у разі вчинення правочину юридичною особою виступає в такому разі не як фізична особа, а як орган юридичної особи, тобто є її частиною.

15:32 Запуску ринку нерухомості бракує одного реєстру

Хоча нотаріусам відновили доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також існує технічна можливість вчинення нотаріальних дій щодо нерухомості, існує ще одна перешкода запуску ринку.

15:16 Неминучі витрати

За час, що минув з початку введення в Україні воєнного стану, національне законодавство зазнало чимало змін, в тому числі у сфері оподаткування. Як сьогодні справи у адвокатів-платників податків – спробуємо розібратися.

13:59 Підписувати документи для подачі в суд тепер можна навіть за кордоном

В системі «Електронний суд» запрацював новий функціонал, який дозволить підписувати документи для подачі матеріалів до суду з використанням кваліфікованого електронного підпису.

13:31 Допомога адвокатам: у НААУ розглянули 330 заяв

Опікунська рада Благодійного фонду НААУ розглянула близько 330 заяв адвокатів та членів їхніх сімей, постраждалих від війни.

12:52 У Мін’юсті озвучили джерела стягнення компенсацій з РФ

З точки зору потенційної швидкості отримання компенсацій з РФ за розв’язану в Україні війну, а також кількості коштів, найбільш оптимальним є отримання активів Центробанку і «Фонду благосостоянія», – це приблизно $500 млрд.

12:08 Тимчасовий захист, біженець: Мінінтеграції пояснило різницю

Біженець і тимчасовий захист містять різні правові дефініції. Головна різниця в тім, що статус біженця - це індивідуальне, гарантоване міжнародними конвенціями право. Тоді як право на тимчасовий захист є колективним.

11:39 На баюрах кворуму

Якщо делегати позачергового ХІХ з’їзду суддів заповнять всі 8 вакансій у Вищій раді правосуддя за суддівською квотою, то ВРП має шанс запрацювати. Але може так трапитися, що триватиме це недовго.