Закон і Бізнес

Новини 23.01.2020

23.01.2020

17:54 КС пояснив, чому має право не оприлюднювати конституційні скарги

Ненадання копій конституційних скарг, як і інших матеріалів справи, не є цензурою у сфері конституційного провадження. Воно завершується одночасно із закінченням розгляду справи.

17:28 Адвокати Запорізької області зберуться на звітну конференцію

Рада адвокатів Запорізької області призначила Звітну конференцію адвокатів регіону на 14 лютого 2020 року.

16:43 В НААУ розкритикували проект щодо медичних прав підлітків

Проект закону №2684 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров'я» не вирішує питання оплати лікування, не закріплює алгоритму дій при наданні медичної допомоги дитині в невідкладному стані

16:07 Зализані рани економіки

За оцінками експертів, прибутки від медичного туризму за умов його стійкого розвитку можуть поповнити бюджет України. Які кроки для цього потрібні та чого чекати в найближчому майбутньому — експерти анонсують наймасштабніший форум з медичного туризму.

15:40 БПД береться за позасудове вирішення спорів

Клієнти системи надання безоплатної правової допомоги матимуть доступ до медіації, у тому числі, у сімейних та спадкових спорах.

14:19 Голландці допоможуть впровадити у судах Одещини новий регламент

Правила організації цивільного та кримінального судочинства, розроблені суддями та адвокатами Одеської області за участі нідерландських експертів, можуть запровадити у пілотних судах регіону.

13:16 Не розважайте, а захоплюйте!

Присутністю у соцмережах нікого не здивувати. Це гарний інструмент для побудови відкритих відносин з громадянами та формування довіри до державного органу як носія влади. Але як створити публікацію, що позитивно впливатиме на його імідж?

12:05 Викривачам корупції на замітку: де і як отримати обіцяні 10% винагороди

Викривачі дістали змогу надсилати повідомлення про ймовірні факти корупційних або пов’язаних із корупцією правопорушень. В Шостому апеляційному адміністративному суді нагадали умови отримання обіцяної винагороди у 10%.

11:15 Естонська система COURTAL прискорить документообіг у ВРП

У Вищій раді правосуддя проведуть тестування системи автоматизованого документообігу COURTAL, яка дала змогу в Естонії витрачати на різні процеси у суді на 32 % менше часу, ніж витрачається у середньому в Європі.

10:13 Твердження позивача про дружбу із суддею може вважатися тиском — ВРП

Намагання дискредитувати суддю неправдивими твердженнями може розглядатись як спроба тиску. Принаймні у Вищій раді правосуддя проти такої кваліфікації не заперечували.

09:21 Завідомо непомірний тягар

Нині шанс не потрапити в камеру СІЗО ставиться в пряму залежність від можливості особи зібрати необхідну суму коштів. Утім, така практика є хибною, порушує права підозрюваних, а також (що найважливіше) суперечить позиції ЄСПЛ.

08:31 Засідання ВРП 23 січня 2020 року

Сьогодні, 23 січня 2020 року відбудеться засідання Вищої ради правосуддя. Планується внести подання Президентові України про призначення одного судді, розглянути матеріали щодо звільнення з посад двох суддів, вивчити скарги та клопотання суддів.

22.01.2020

18:45 Порядок перевірок Держпраці знов оскаржили у суді

Порядок перевірок Державної служби України з питань праці вже втретє оскаржують в Окружному адміністративному суді міста Києва.

17:58 НААУ та ЮрФем формуватимуть гендерно чутливу юридичну спільноту

Національна асоціація адвокатів України та Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем» сформують план дій, спрямованих на захист прав жінок і забезпечення гендерної рівності.

17:12 Адвокати АО Barristers в ЄСПЛ відстояли права клієнтки у справі Штепа проти України

Європейський суд з прав людини постановив виплатити Нелі Штепі, захисниками якої були адвокати АО Barristers Олександр Шадрін та Олександр Тананакін, €3600 як компенсацію за порушення права на свободу.

16:44 Можна перебувати за кермом, але не керувати авто, - ВС

Сам собою факт заподіяння шкоди транспортним засобом не є визначальним для кваліфікації діяння за ст.286 КК. Такий висновок зробив ВС в постанові №234/14062/16-к, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:11 До Дня Соборності Президент дав «заслужених» чотирьом юристам (прізвища)

З нагоди Дня Соборності України Президент відзначив державними нагородами низку діячів за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави.

15:32 ВКДКА на засіданнях 31 січня і 1 лютого розгляне 35 скарг

31 січня та 1 лютого 2020 року Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісії адвокатури проведе чергові засідання.

14:48 Відчиніть, поліція!

Відсутність попереднього судового дозволу на проведення обшуку може бути врівноважена наявністю ефективного ретроспективного судового перегляду. Відповідне рішення повинне містити обґрунтування терміновості проведення слідчої дії.

14:18 Суддю за держзраду засуджено до 12 років позбавлення волі

Святошинський райсуд м. Києва в порядку спеціального судового провадження визнав винним суддю Красногвардійського районного суду АР Крим у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України), призначивши покарання — 12 років позбавлення волі.

13:40 Які можливості для партнерства із Словаччиною відкриваються для українського бізнесу у квітні 2020 р

Будь-який бізнесмен мріє про розвиток власного бізнесу, який в сучасному світі неможливий без пошуку нових партнерів, впровадження сучасних ідей та масштабування в інші держави. В таких умовах участь в спільних бізнес-форумах дозволяє достягати поставлени

12:58 Звільняють за строком давності від відповідальності чи покарання? Позиція ВС

Незалежно від визнання вини особа звільняється у зв’язку із закінченням строків давності від кримінальної відповідальності, а не від покарання. Такий висновок зробив ВС в постанові №566/554/16-к, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

12:33 Нонсенс найвищого рівня

ВП ВС замислювалась як орган, здатний подолати проблему визначення юрисдикції спорів. Проте в разі потреби вона може сформулювати позицію, яка суперечить приписам процесуальних законів, позиції КС і власним попереднім висновкам.

12:21 Говоримо про зменшення паперообігу у діяльності приватних виконавців

Андрій Філіпов ділиться своєю думкою щодо скорочення паперообігу

11:49 В Одесі шукають вибухівку одразу у двох райсудах

Малиновський та Приморський районні суди міста Одеси повідомили про замінування будівель судів.

11:31 Зменшення зарплат суддів ВС загрожує їхній незалежності, — голова ВРП

Зменшення розміру винагороди суддів ВС, передбачене законом №193-IX, створює реальну загрозу незалежності судді і судової влади загалом та умови для впливу на суддю.

10:57 Українцям обіцяють добробут через 18 років лише за 1% від видобутку

Чому б українцям не жити, наче шейхи? Над цим замислився нардеп Дмитро Костюк і запропонував створити спеціальний фонд, що акумулюватиме гроші для виплат у майбутньому.

10:00 ВС вказав на нюанс встановлення факту бездіяльності слідчих

У порядку окремого провадження в цивільному судочинстві не можуть бути встановлені факти, зокрема порушення прав чи законних інтересів заявника органами досудового розслідування.

09:24 Використання РРО у 2020 році

Новий рік приніс низку нововведень для суб’єктів господарювання, зокрема в частині ведення бізнесу із застосуванням РРО. І, хоча головною новелою є запровадження програмних реєстраторів та електронних чеків, набудуть чинності й інші зміни.

08:34 Дисциплінарна палата ВРП розгляне майже 90 скарг

Сьогодні, 22 січня 2020 року засідатиме третя дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя. На порядку денному — 3 дисциплінарні справи та наявність підстав для відкриття нових за 89 скаргами на дії суддів.

21.01.2020

21:18 Где купить качественный чехол на смартфон Xiaomi Redmi 8А?

Ни для кого не секрет, что каждый новый смартфон от знаменитой китайской компании «Xiaomi» становится безумно популярным среди пользователей со всего мира.

17:58 План безкоштовних семінарів для адвокатів оприлюднила НААУ

Національна асоціація адвокатів України затвердила план-графік безкоштовних заходів з підвищення кваліфікації адвокатів.

17:17 Сторони виконавчих проваджень не отримають гроші, якщо не нададуть IBAN

Якщо не надати до Державної виконавчої служби заяви з оновленими банківськими реквізитами в форматі IBAN, перерахувати стягнуті з боржника кошти буде неможливо.

17:08 Купить квартиру в Украине

Купить квартиру в Украине от надежной строительной компании. Выбирай инвестиции в недвижимость на ранних этапах строительства

16:25 Зарплати чиновників обмежать 12 прожитковими мінімумами та 10% премій — проект

На тлі обурення в суспільстві кількасоттисячними виплатами міністрам та їхнім заступникам група народних депутатів вирішила на законодавчому рівні обмежити посадові оклади та премії чиновників.

16:02 2 млрд. виділять на програму кредитів для мікро- та малого бізнесу, — підписано закон

Фонд розвитку підприємництва у 2020 році отримає додаткові 2 млрд грн на реалізацію програми кредитів для мікро- та малого бізнесу.

15:18 РАУ призначила конференції адвокатів Запорізької, Київської та Одеської областей

Рада адвокатів України прийняла рішення про скликання конференцій адвокатів Запорізької, Київської та Одеської областей, затвердила порядок висування та обрання делегатів, регламент конференцій та встановлення квоти представництва.

15:07 Феміда очима художника

Вінницький міський суд завершив 2019 рік неординарним арт-проектом — «Судова замальовка». Ідея полягала в тому, щоб через призму мистецтва зобразити судову гілку влади. Без слів та технічних засобів.

14:09 Адвокатів запрошують взяти участь у конкурсі на надання БПД

Сьогодні, 21 січня 2020 року стартує реєстрація охочих взяти участь у XII конкурсі з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги.

13:33 Тиск? Адвокат зажадав побачити, що в судді на столі

Не маючи аргументів, щоб визволити підзахисного, правник вирішив піти іншим шляхом — перешкоджати судді розглянути клопотання про продовження дії запобіжного заходу.