Закон і Бізнес

Новини 07.12.2021

07.12.2021

16:59 У НААУ підготували методичні рекомендації щодо приватизації землі

Комітет з аграрного, земельного та довкілевого права Національної асоціації адвокатів України підготував методичні рекомендації «Безоплатна приватизація землі: практичні поради для адвокатів».

15:49 ВС сказав, як виселити колишнього чоловіка із житла, яке йому не належить

Запобігання випадкам знущання, залякування та насильства є достатньою підставою для припинення права користування житлом шляхом виселення колишнього чоловіка.

15:27 Ефемерні ревізії

Після провального закону, який так і не примусив державні підприємства показувати заробітки нерезидентів, парламентарі з боєм прийняли за основу іншу ініціативу. В її безперспективності вже розписалося навіть НАЗК.

14:48 У КЦС ВС обрали секретарів палат та поповнили склад ОП

У Касаційному цивільному суді в складі Верховного Суду обрали секретарів судових палат, суддів об’єднаної палати та внесли зміни до постійного складу колегій суддів.

13:41 Нелегальних мігрантів зобов'язали годувати, але не повертати до Білорусі

Негативний імідж держави іноді може бути корисним. Наприклад, коли йдеться про міграційні суперечки, зокрема про повернення нелегалів туди, звідки вони прибули.

12:44 Поплатитися репутацією

Безоплатна правова допомога — ще одна гарантія від держави, мета якої часто спотворюється на практиці. І платити за таку допомогу все одно доведеться, правда, не клієнтам, а платникам податків. Іноді — самим адвокатам ціною власної репутації.

11:39 РСУ визначиться, чи доцільно проводити з'їзд у грудні

Рада суддів України оголосила дату проведення наступних зборів, на яких визначить, чи доцільно проводити XIX позачерговий з'їзд суддів України в грудні 2021 року.

10:42 КС пояснив, чому не допустив до присяги двох суддів, призначених Президентом

У 2013—2018 роках Президент призначив 6 суддів КС, повноваження яких не припинено та яких не звільнено з посад. Такий висновок зробив КСУ в постанові №3-р/2017, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:33 Керівник Закарпатського відділення Спілки адвокатів України Лариса Холмогорова:

Цифровізація на початковому етапі ускладнить життя й доступ до правосуддя саме простим людям, які не готові та яких не готують до подібних реформ.

09:15 Про вплив коронакризи на адміністративне законодавство розкажуть правникам

Правники України та Німеччини порівняють вітчизняне та європейське законодавство про адміністративну процедуру та обговорять можливості його вдосконалення в умовах кризи коронавірусу під час семінару.

06.12.2021

17:09 Про резидентство IT-компаній у Дія Сіті розкажуть на вебінарі

Юридична фірма GOLAW у партнерстві з асоціацією IT Ukraine проведе перший вебінар серії «Адаптація IT-компанії до Дія Сіті».

16:17 Справжній суддя зголосився долучитися до Moot court і хвилюється

Здається, я хвилююсь ще більше, ніж перед реальним судовим засіданням. Адже потрібно навести такі дії чи то алгоритми, які стануть, можливо, зразками для наслідування арбітражними керуючими та адвокатами у реальних справах про банкрутство.

15:31 Швидкий початок

Етична рада офіційно розпочала роботу. На засіданні 1 грудня її члени визначилися з керівництвом та затвердили 2 розділи регламенту, які опублікують найближчим часом.

13:37 Амністію франкістам скасували заради справедливості

Амністія не може поширюватися на злочини проти людяності. Навіть якщо її було оголошено заради примирення нації. Такого висновку дійшов новий іспанський уряд.

12:46 Акцент — на стандартах

Днями відбулася репрезентація висновку №24 Консультативної ради європейських суддів. На круглому столі експерти обговорили еволюцію судових рад та їхню роль у незалежній та неупередженій системі правосуддя.

11:58 Низька зарплата, велике навантаження і втрата кадрів – на що поскаржилися владі в ТААС

Розмір заробітної плати працівників суду не забезпечує належний рівень їхнього життя, суперечить вимогам часу і не відповідає рівню покладених на них обов’язків і відповідальності. До того ж, розмір заробітної плати працівників апарату суду постійно зменш

10:31 ВС сказав, чи можна змінити цільове призначення землі в судовому порядку

Без законодавчого обґрунтування внесення змін до договору оренди землі в судовому порядку, коли на це немає згоди іншої сторони, є неможливим. Такий висновок зробив ВС в постанові №916/2557/20, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

09:44 Керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Могильницький та партнери» Максим Могильницький:

У НАБУ роками тягнуть непотрібний вантаж, витрачаючи колосальні ресурси тільки для того, щоб утримувати на плаву цей процесуальний Титанік.

09:38 Анонс правових подій тижня 6 – 10 грудня 2021 року

Цього тижня проведеться Всеукраїнський тиждень права з нагоди річниці прийняття Загальної декларації прав людини, відбудуться 11-th Kyiv Criminal Law Forum у Києві та Legal Business Forum в Одесі, а в ААУ, ВША та АПУ організують фахові освітні заходи.

05.12.2021

17:57 Полякам запропонували конвертувати батарейки у живі ялинки

Щодня тільки в Європі на смітниках опиняється до півтонни батарейок або акумуляторів. Як уберегти природу від впливу цього виду забруднень?

15:21 Бельгійським школярам заплатять за пройдену пішки відстань

До дбайливого ставлення до довкілля потрібно привчати з дитинства. Зокрема до того, щоб не використовувати автомобілі для пересування містом.

12:35 Для слонів похилого віку у Франції відкрили притулок

Перший в Європі будинок для слонів похилого віку відкрили у Франції. На території площею 28 га притулок матимуть слони, які раніше виступали в цирках.

09:48 Для чого потрібен різдвяний календар і як його вести

Навряд чи у багатьох українських сім’ях ви побачите в домі різдвяний календар. А для європейців це звичний атрибут грудня починаючи з ХVII століття. Вони, як і раніше, наповнюють будинок атмосферою свята.

04.12.2021

17:59 Дресирування диких звірів прирівнюють до жорстокого поводження

Цирки та зоопарки залишалися єдиними місцями, де діти могли знайомитися з дикою природою. Проте захисники тварин досягли того, щоб позбавити малечу цього задоволення. Цирк задовольнятиметься клоунами й фокусниками.

15:06 Фінам дозволять заглядати в гаманці колег

З нерівністю в оплаті праці жінки борються вже давно, але, на їхню думку, недостатньо успішно. Тому влада робить все можливе, щоб допомогти їм переконатися у протилежному.

12:35 Аналіз фінансової звітності від «Школа бізнесу Нова пошта»

Детальний фінансовий аналіз дає змогу проводити оцінювання фінансового стану підприємства. Він є середньою складовою методів прогнозування, оцінки фінансового стану компанії, складається на підставі даних зі звітності та обліку.

12:14 Знаменитостям заборонили пропагувати показне багатство

Китай посилює нагляд за інформацією, яку знаменитості поширюють в Інтернеті. Контролюватимуть також і те, що пишуть про відомих людей їхні фан-клуби.

09:47 У світі може з’явитися перша держава без суші

Незабаром на карті світу може з’явитися перша держава, яка не має власної території. Точніше юридично територія залишиться, але без жодного клаптика суші.

03.12.2021

17:55 У Національній асоціації арбітражних керуючих обрали голову

Відбувся з’їзд Національної асоціації арбітражних керуючих України, на якому обрано голову та членів ради НААКУ.

17:05 Голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Сергій Вилков:

Судді вважають, що адвокати використовують пандемію як засіб затягування процесу. Самі ж судді коли хворіють і знімають справи з розгляду не надають адвокатам будь-яких доказів, що вони хворіли. Проте, ми їм віримо.

17:03 Суд скасував штраф за маску через порушення права на захист

Якщо особа заявила про намір скористатися правовою допомогою, посадова особа не може продовжити розгляд справи про адмінправопорушення без забезпечення права на захист.

16:24 Закон і Бізнес №49/2021. Анонс публікацій

Представляємо огляд найважливіших правових тем тижня, про які можна прочитати в новому випуску газети «Закон і Бізнес» №49 (1555), 4 – 10 грудня 2021 р.

15:41 Судам слід додати ще 8 млрд грн, вирішив профільний комітет ВР

Комітетом Верховної Ради з питань правової політики підтримані пропозиції ДСАУ щодо додаткового збільшення бюджетних призначень на 8,2 млрд гривень. Також напрацьовано альтернативний варіант.

15:22 Домовилися про винуватість

З появою в КПК угод про визнання винності сторона звинувачення симпатизує їм. Адже цей інститут не завжди йде на користь підозрюваному чи обвинуваченому та відправленню правосуддя загалом.

14:20 ДСАУ відзначила 265 працівників апарату судів та теруправлінь з нагоди свята

За сумлінну та бездоганну працю, досягнення в професійній діяльності, активну участь у зміцненні стану організаційного забезпечення діяльності судів та з нагоди Дня працівників суду, Державна судова адміністрація роздала нагороди працівникам суду.

13:20 За ампутацію не тієї ноги хірург заплатить символічний штраф

Суд міста Лінц в Австрії оштрафував хірурга, яка помилково ампутувала пацієнту не ту ногу. Причому це помітили лише через два дні.

12:38 Майно — на продаж

Продаж майна боржника має на меті задоволення вимог кредитора в максимально повному обсязі. Розглянемо особливості такого продажу в межах справи про банкрутства порівняно зі способом у межах виконавчого провадження.

11:57 Розпочалася робота Пленуму Верховного суду під головуванням нового Голови

Робота Пленуму була відкрита новим Головою ВС Всеволодом Князевим рівно о 10:00, і розпочалася з нагородження попереднього Голови.

10:55 Ведмежа подяка

Коли високопосадовець волає про необхідність забезпечити незалежність судової влади, відчувається якась нещирість. Бо раз у раз доводиться чути й протилежне: судді не хочуть відстоювати інтереси держави. Читай — влади.

10:44 РСУ пояснила, чому відсторонений суддя не може обіймати адмінпосаду

У разі тимчасового відсторонення судді від здійснення правосуддя він позбавляється можливості обіймати адмінпосаду в суді.