Закон і Бізнес

Новини 09.04.2020

08.04.2020

18:11 7ААС провів засідання за новим КАСУ

Колегія суддів 7ААС провела вже два засідання у режимі відеоконференцзв’язку за новими стандартами, що передбачені змінами до Кодексу адміністративного судочинства України.

17:50 Під час карантину неетично застосувати санкції до незахищених груп населення – АПВУ

До закінчення карантину, введеного задля боротьби і профілактики розповсюдження COVID-19, доцільно утриматись від вчинення деяких процесуальних дій.

17:30 Порядок проведення судового засідання в онлайн режимі затвердили в ДСАУ

Державна судова адміністрація України затвердила Порядок участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.

16:57 Як провести реструктуризацію власних боргів, розкажуть на онлайн-марафоні

З 13 по 17 квітня для представників юридичної спільноти, керівників та власників підприємств пройде Всеукраїнська онлайн-конференція «Реструктуризація боргів громадян & банкрутство підприємств по-новому 2020».

16:04 «Антивірусний» закон опубліковано з неправомірно виправленим текстом, — юрист

«Антивірусний» закон про підтримку бізнесу опублікований у "Голосі України", відрізняється від тексту проголосованого законопроекту.

15:31 Зміна судової практики не повинна впливати на час плину строків звернення до суду — ВС

Пропущений строк звернення до суду у зв’язку зі зміною судової практики щодо юрисдикції категорії справ не є підставою для залишення позовної заяви без розгляду.

14:54 У НААУ закликали мінімізувати тримання за ґратами в умовах пандемії

Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова звернулася до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової щодо умов перебування в’язнів та арештованих під час пандемії COVID-19.

13:59 Судді не знають, як працювати дистанційно без програмного забезпечення

Суддівська спільнота вимагає роз’яснень, як в умовах карантину забезпечити доступ громадян до правосуддя за відсутності спеціалізованого програмного забезпечення.

13:11 Адвокати назвали переваги та недоліки закону про ринок землі

Комітет з аграрного та земельного права НААУ підготував експертну думку щодо основних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення» № 2178-10.

12:24 Прокурор забажав відводу судді через повідомлення бота на сторінці у соцмережі

Користувач соцмережі, який заходив на свою сторінку лише двічі за три роки, ввійшов втретє для того, щоб повідомити компромат на суддю. Державний обвинувач вирішив, що цього достатньо для відводу судді.

11:31 ВП ВС визначила підсудність спору про стягнення неотриманої різниці у пенсії

За наявності спору ненарахована та неотримана різниця у пенсії стягується в порядку адміністративного судочинства.

10:43 Правосуддя в умовах карантину: юристи зібрали судову практику з процесуальних питань

Під час карантину адвокати, які практикують у судах, зіткнулися з певними особливостями здійснення правосуддя та необхідністю вирішення процесуальних завдань в нових обставинах, що склалися.

10:08 Протестувати ближче 50 м до суду заборонять — проект

Останніми роками поширюється практика фізичного та психологічного тиску на суддів. Найчастіше — шляхом проведення акцій протесту, блокувань будівель судів. А це слід розцінювати як втручання у правосуддя.

09:34 В інтересах сім’ї та кредиторів

Інститут спільної сумісної власності подружжя завжди був доволі складним, і не лише для пересічного громадянина. Труднощі виникають і у підготовлених правників, чому сприяє доволі мінлива та іноді суперечлива судова практика.

09:33 «Я тебе звільню!»

Суддя, прокурор, адвокат, громадський діяч, блогер. Коли до такого життєвого досвіду додається ще й кавказький темперамент, то щонайменша іскра суперечки може породити великий конфлікт, який здатний досягти ЄСПЛ.

08:51 Адвокатів навчать використовувати докази при провадженні в медичній справі

Сьогодні, 8 квітня, відбудеться вебінар: Докази і доказування при провадженні в медичній справі.

08:37 В пошуках балансу

Закон про забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) передбачає внесення змін у велику кількість нормативних актів. Частина змін стосується сфери правосуддя.

07.04.2020

17:15 Як здійснюється казначейське обслуговування державних установ в умовах карантину, пояснили у 7ААС

Обслуговування клієнтів Державної казначейської служби здійснюється дистанційно за допомогою електронногодокументообігу.

16:40 Уряд ФРН виступить поручителем за кредити для бізнесу

Уряд країни схвалив додаткову програму швидкого кредитування для малого та середнього бізнесу на період пандемії.

16:31 Які заборонені предмети приховують відвідувачі суду: статистика

За три місяці цього року співробітники Служби судової охорони не допустили пронесення до судових установ майже 10 тисяч заборонених предметів. Серед них — ножі, балончики, патрони та травматична зброя.

16:06 ВРП подарувала лікарні хірургічне обладнання

Члени Вищої ради правосуддя провели благодійний збір коштів для потреб Олександрівської клінічної лікарні міста Києва.

15:29 Адвокат року — 2020: стартував прийом анкет учасників

Асоціація адвокатів України, продовжуючи традицію, у 2020 році проводить улюблений та очікуваний багатьма, – Всеукраїнський незалежний публічний конкурс «Адвокат року», який цього року збільшує масштаби та презентує нові правила проведення та практики.

14:58 Санкцію за угон прив’яжуть до вартості авто

Нардепи вирішили спростувати твердження, що автомобіль не розкіш. На їхню думку, буде соціально справедливим, якщо викрадача мерседеса обов’язково саджати за ґрати, а того, хто посягнув на якийсь там «Ланос», — можна і штрафувати.

13:57 Приватні виконавці заявляють про звуження їхніх прав Мін’юстом

Черговим кроком у звуженні прав приватних виконавців у Асоціації приватних виконавців України вважають одразу два нормативні аспекти, висунуті Міністерством юстиції.

13:19 Давайте без самодіяльності!

Дотепер Конституційний Суд залишався чи не єдиним органом, склад якого не накрила хвиля реформ останніх років,. Утім, і на нього вже накинули оком народні обранці.

12:58 Антимонопольний комітет не знизить ціни на продукти, — юрист

Оперативно знизити ціни на продукти харчування може лише Кабінет Міністрів, встановивши обмеження торгово-закупівельних надбавок на окремі види харчової продукції.

12:24 У Кам'янець-Подільському міськрайонному судів обрали керівництво

Під час зборів 6 квітня судді Кам'янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області обрали голову суду та його заступника.

11:39 Заміна кредитора у справі про банкрутство: постанова КГС ВС

Звернення під час провадження у справі про банкрутство нового кредитора до суду апеляційної інстанції про заміну первісного кредитора, правонаступником за наявності апеляційного провадження не виходить за межі повноважень апеляційного суду.

10:59 Відкрито дисциплінарні справи на п’ятьох суддів

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила відкрити дисциплінарні справи на п’ятьох суддів з Києва.

10:32 Обмеження на переміщення осіб оскаржують у суді

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов щодо оскарження встановленого Кабінетом Міністрів України обмеження на переміщення осіб.

10:02 Опубліковано дванадцятий огляд практики ЄСПЛ у 2020 році

Черговий огляд практики ЄСПЛ від Верховного Суду містить опис двох справ проти України, які стосуються, в цілому, порушення права на свободу вираження поглядів.

09:29 Грошовий вимір упередженості

Одним із принципів справедливого суду вважається його неупередженість. В ЄСПЛ, наприклад, визнавали порушенням навіть використання суддею одного входу в зал засідань із прокурором. А недавно розбиралися з упередженістю на ґрунті фінансових утрат.

08:51 Підозрюваному у корупції судді можуть продовжити строк відсторонення

Вища рада правосуддя вирішить, чи продовжувати строк тимчасового відсторонення судді Міжгірського районного суду Закарпатської області у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

06.04.2020

17:05 Як отримати судове рішення в умовах карантину: роз'яснення

В умовах обмежувальних заходів на час карантину вручення судових рішень здійснюється через поштовий зв’язок та електронну пошту – шляхом надсилання.

16:33 Успішне звернення до ЄСПЛ: вебінар

Європейський центр правового співробітництва (CECJ) проведе унікальний вебінар «Успішне звернення до Європейського суду з прав людини: від теорії до практики».

15:46 Франція звільнила кожного десятого в’язня через вірус

У Франції через епідемію коронавірусу звільнили 6266 ув’язнених. Аналогічні кроки роблять і в інших країнах.

15:07 Коли неналежне виконання зобов’язань кваліфікується як шахрайство, пояснив ВС

Саме собою неналежне виконання особами зобов’язань не є достатньою підставою для висновку про вчинення ними шахрайства.

14:16 Розмитнення авто пропонують здешевити за рахунок ПДВ — проект

Питання щодо ввезення в Україну автомобілів не перестає турбувати народних обранців. Вони раз у раз повертаються до цієї теми, намагаючись хоч якось зменшити суми за митне оформлення залізних коней.

13:39 Посилені заходи безпеки у період карантину зможуть зупинити проведення слідчих дій, — юрист

Карантин продовжили до 25 квітня. Тож ще майже місяць більшість українців продовжуватимуть працювати дистанційно і переважно з дому. А це значить, що слідчі органи без проблем і зайвих зусиль зможуть вручати повістки про виклик під підпис.

13:06 У ВРП обговорили запуск системи відеоконференцзв’язку судового процесу

Відповідно до алгоритму впровадження змін до процесуального законодавства на період карантину учасники справи можуть брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду.