Закон і Бізнес

Новини 13.12.2019

12.12.2019

22:00 Амортизаторы Каяба - идеальное решение для вашего автомобиля

Уже на протяжении многих лет амортизаторы активно используются на автомобильных производствах. Именно благодаря им удается уменьшать уровень механических колебаний в процессе движения, удерживать контроль над автомобилем и защищать ходовую от нагрузок.

17:31 ДТП з летальним кінцем не підлягає відшкодуванню матеріальної шкоди — ВС

Тяжкі наслідки у вигляді смерті людини є непоправними й не можуть бути компенсовані відшкодуванням шкоди в матеріальному вираженні. Такий висновок зробив ВС в постанові №290/669/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

17:20 Гроші з боржника будуть стягувати в один клік

78% відділів Державної виконавчої служби вже підключено до системи дистанційного обслуговування в органах Казначейства, яка дозволить скоротити час на зараховування коштів стягувачу.

17:15 У Господарському суді Харківської області з'явився віртуальний помічник

У мессенджері Telegram з’явився Чат-бот Господарського суду Харківської області, який допоможе в опануванні комунікації з судом.

17:09 Кондиционеру - 90: как эволюционировали сплит-системы за время своего существования

В 2019 бытовому (комнатному) кондиционеру исполнилось 90 лет. Первого «предка» современной сплит-системы для дома представила компания General Electric в далеком 1929 году.

17:01 НБУ знизив облікову ставку до 13,5%

Облікова ставка Національного банку, яка зараз становить 15,5%, з 13 грудня 2019 року зменшується на 2%.

16:58 ВРП внесе подання про призначення 6 суддів-«п’ятирічок»

Під час засідання 12 грудня Вища рада правосуддя вирішила внести Президентові України подання про призначення 6 суддів, що успішно пройшли кваліфоцінювання.

16:41 Опубліковано тези адвокатів Barristers щодо кримінального провадження

У збірнику матеріалів VIII всеукраїнського науково-практичного семінару «Теоретичні та практичні проблеми розвитку кримінального права та процесу» опубліковані тези партнера, адвокатів АО Barristers Дениса Пономаренка та Ірини Гловюк.

16:23 У НШСУ розповіли про майбутню судову реформу

Ректор Національної школи суддів Микола Оніщук розповів виданню «Закон і бізнес» про пріоритети майбутньої судової реформи, над якими працює робоча група за його участі.

15:16 ВРП розписала, як пройде конкурс на місця в новій ВККС

Ані професійний досвід, ані знання та бездоганна репутація не допоможуть стати членом нової Вищої кваліфікаційної комісії суддів. Кандидатам насамперед потрібно потрафити представникам міжнародних організацій.

15:00 Призначено 93 суддів місцевих загальних судів

Президент України призначив 93 суддів до місцевих загальних судів.

14:21 У Мінкульті придумали як скоротити собі об’єм роботи

Міністерство культури, молоді та спорту з 1 лютого 2020 року позбавиться низки функцій щодо управління об’єктами державної власності, надання адміністративних послуг, виконання контрольно-наглядових задач.

14:00 Землю, майно й банки продаватимуть на електронних аукціонах

ДП «СЕТАМ» має непрозорий процес верифікації та допуску до участі в торгах. Крім того, в одній юридичній особі поєднано функції як організатора торгів, так і адміністратора електронної системи. Тож цей конфлікт інтересів слід унеможливити.

13:19 Браконьєри Чорного моря

Зізнання браконьєрів недостатньо для того, щоб конфіскувати судно. Необхідно строго дотримуватися всіх процедур кримінального розгляду, щоб вилучення власності не викликало претензій з боку ЄСПЛ.

12:44 В’язням Київського СІЗО дозволять подавати скарги онлайн

У державній установі «Київський слідчий ізолятор» впроваджується сервіс «Онлайн скарга для засуджених». Уважається, що особи, взяті під варту або засуджені, зможуть конфіденційно поскаржитися на неналежне поводження чи умови утримання.

12:28 Венеціанська комісія підтвердила ризики прийняття закону № 193-IX — АПУ

Комісія критично оцінила ряд норм Закону «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування» № 193-IX.

12:18 Державна монополія на виробництво спирту скасовується

З 2020 року в Україні скасовано державну монополію на виробництво спирту. Підприємства будь-якої форми власності, отримавши ліцензію, зможуть виробляти спирт етиловий, спирт етиловий ректифікований виноградний та плодовий, зерновий дистилят і біоетанол.

11:20 Принцип диспозитивності

Затягування справ неодноразово ставало причиною скарг. Тому суддя вирішив зробити все максимально швидко — за один день і справу отримати, і сторони викликати, й ухвалу винести.

10:45 Адвокатам можуть дозволити виконувати судові рішення

Якщо адвокат уже почав представляти інтереси людини і навіть виграв справу, чому плодами його перемоги має насолоджуватися ще хтось, отримуючи винагороду за виконання судових рішень?

10:17 ОАСК вирішить, чи може Інститут нацпам’яті впливати на перейменування вулиць

Правомірність втручання Українського інституту національної пам’яті у здійснення міськрадою функцій щодо найменування і перейменування вулиць Окружний адмінсуд Києва розгляне 9 січня 2020 року.

09:54 У КЦС дійшли думки, що засудження є складовою досудового розслідування

Сам по собі факт поширення інформації про початок розслідування кримінального правопорушення стосовно певної особи ще не порушує презумпції невинуватості. Адже не стверджується про її вину.

09:15 Власник не завжди правий

Земельні спори залишаються тією категорією справ, що раз у раз вимагають утручання найвищого судового органу. У черговому дайджесті ВС містяться деякі правові позиції щодо вирішення таких спорів.

08:50 ВРП розгляне питання призначення та звільнення суддів

Сьогодні збереться на засідання Вища рада правосуддя. Вона має внести подання Президентові про призначення 7-х суддів, а також перевести одного та відправити у відставку 2-х суддів.

11.12.2019

17:28 В Одесі пройде шаховий турнір серед адвокатів

14 грудня в Одесі відбудеться П’ятий ювілейний щорічний відкритий шаховий турнір «Адвокатська тура — 2019», присвячений Дню адвокатури України.

16:57 Державний бюджет на 2020 рік підписаний

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про Державний бюджет України на 2020 рік» № 294-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 14 листопада 2019 року.

16:40 Фракція партії Голос пропонує доручити іноземцям добір членів ВРП

Тенденція залучати іноземців до перевірки доброчесності набирає обертів. Тепер і членів Вищої ради правосуддя будуть попередньо відбирати міжнародні експерти.

16:16 Дніпровський апеляційний суд взято під охорону

Відсьогодні Дніпровський апеляційний суд взято під цілодобову судову охорону, яка дбатиме про безпеку відвідувачів та учасників судових процесів.

16:05 РСУ висуне своїх кандидатів до комісії з відбору членів ВККС

Чергове засідання Ради суддів України відбудеться 20 грудня, на якому затвердять графік роботи Ради на наступний рік та оберуть трьох членів для Конкурсної комісії з відбору членів ВККС.

15:42 ГПУ вирішила оживити 27 справ щодо катувань з боку правоохоронців

Генеральна прокуратура запровадила щоденний моніторинг стану реєстрації та розслідування кримінальних проваджень щодо грубих порушень прав людини з боку правоохоронців.

15:38 Особи, які не брали участі в аукціоні, не можуть оскаржувати його результати — КГС

Особи, які бажали взяти участь в аукціоні, але не були зареєстровані, не мають права оскаржувати його результати шляхом пред’явлення вимоги про визнання їх недійсними.

15:00 Молоді оплатять навчання за кордоном під гарантії вступу на держслужбу

Молодих чиновників потрібно направляти вчитися за кордон за рахунок бюджету, аби потім вони приносили користь своїй країні. Водночас мають бути гарантії, що така людина повернеться додому та дійсно працюватиме на державній службі.

14:22 Конкурс до ВККС: порядок та умови відбору кандидатів

Вища рада правосуддя затвердила Положення про проведення конкурсу на зайняття посади члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

13:44 ЄСПЛ дослідив, чи є моральний примус формою тероризму

Національні суди побачили у маніфесті партії та її періодичних виданнях елементи морального примусу та насильства та кваліфікували дії членів партії з поширення листівок як тероризм. Проте, ЄСПЛ був іншої думки.

13:06 Удосконалення перегляду

Забезпечення єдності судової практики — це реалізація принципу правової визначеності, що створює умови для передбачуваності судового рішення. Саме така діяльність ВС забезпечує дотримання принципу рівності всіх громадян перед законом.

12:57 У Мін'юсті побоюються міграції чорних реєстраторів

Не допустити працевлаштування недобросовісних реєстраторів у органах місцевого самоврядування — ключове завдання Мін’юсту на сьогодні.

12:31 ВКДКА ухвалила рішення за 25 скаргами

Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, розглянувши 25 скарги на рішення, дії та бездіяльність кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури, 6 скарг залишила без задоволення, а розгляд 8 скарг відклала.

11:59 Закон про особливий статус ОРДЛО подовжать на рік

Закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей може бути продовжений ще на рік.

11:36 В Україні збільшився показник виконання судових рішень

За 100 днів роботи нового уряду вдалося зробити рішучі кроки у сфері примусового виконання судових рішень. Зокрема, почали виконуватися судові рішення, які тривалий час не виконувались з корупційних мотивів.

10:53 Прикупи собі Монако

Без ретельної очистки ДЗК та зміни складних бюрократичних правил відкриття ринку землі не відбудеться, вважають народні депутати. Крім того, стверджують, що виявили головну проблему, яка робить відкриття цього ринку безглуздим.

10:17 Верховна Рада не залишить ВРП у спокої — нардеп

Хоча судова реформа найменшою мірою торкнулася Вищої ради правосуддя, це не означає, що до цього органу немає питань.