Закон і Бізнес

Новини 21.09.2019

20.09.2019

17:24 Суддів із Борисполя одягли у нові мантії

У Бориспільському міськрайонному суді Київської області похизувалися новим форменим одягом — синіми мантіями із жабо.

16:55 Клієнт завжди правий

При призначенні адвоката державою можуть виникнути певні неточності. Наприклад, він може не узгоджувати своїх дій з клієнтом і виконувати обов’язки не на совість. Тоді підозрюваному/обвинуваченому дозволяють ще раз скористатися правом на подання апеляції.

16:03 За посягання на народовладдя - суддів КС на нари (проект)

Якщо судді нарікають на свавільне тлумачення правоохоронними органами ст.375 Кримінального кодексу, то народні обранці, навпаки, пропонують посилити санкції за завідомо неправосудне рішення. Насамперед — для членів Верховного та Конституційного судів.

15:04 Чи пройде український бізнес тестування Treaty Abuse?

Україна продовжує виконувати план BEPS (проект Організації економічного співробітництва та розвитку по боротьбі з ухиленням від оподаткування та виведенням грошей в офшори). Черговим завданням є імплементація пункту 6 Treaty Abuse, який передбачає запрова

14:50 Поп-зірка з ВС

86-річна суддя ВС США Рут Бедер-Гінзбург — своєрідна й нетипова поп-ікона в Америці. З її зображеннями та цитатами можна купити футболки, сумки й навіть ляльку. Про неї зняли фільми. Чому ж вона стала такою популярною?

13:46 Обвинувачений вчинив підпал прямо у залі судового засідання

Аби відкласти вирок, підозрюваний за кримінальним провадженням тричі намагався вплинути на суддю. Коли «особисте знайомство» та нецензурна лайка не допомогли, чоловік вдався до плану C.

12:33 Імунітет за статусом

Особа, котра набула статусу викривача, не може бути звільнена з посади, а також не повинна зазнавати інших утисків на робочому місці. Якщо ж звільнення відбулося, воно не повинно мати причинно-наслідкового зв’язку із заявою викривача. Доводити відсутність

11:28 Дію Кодексу з процедур банкрутства пропонують відстрочити

Як неодноразово відзначалося на сторінках «ЗіБ», Кодекс з процедур банкрутства містить чимало прогалин та суперечностей, що уможливлюють зловживання. Тому пропонувалося відкласти набуття ним чинності, аби доопрацювати.

10:41 Пролітаючи над рядками бюджету

Проект державного бюджету на 2020 рік був презентований народним обранцям. Експерти вважають, що цей документ не остаточний. Але певні тенденції, принаймні для судової влади, вже можна простежити. І вони невтішні.

10:12 Халепа з функціоналом

Ухвали суду та скарги адвоката не змусили працювати лінивих прокурорів. Деколи вони ігнорували рішення судді, деколи вдавали, що не розуміють. А їхній керівник не постраждав.

09:44 Правники вирушили у TaxCruise

Асоціація правників України сьогодні, 20 вересня проводить VIII Податковий форум TaxCruise. Родзинка цього року - захід відбувається на теплоході Rosa-Victoria.

09:25 У Києві стартує новий А2В Forum: адвокатура для бізнесу

Сьогодні, 20 вересня 2019 року у Києві розпочинається форум, присвячений налагодженню зв’язків між бізнес-спільнотою і юридичним ринком «А2В Forum: адвокатура для бізнесу».

19.09.2019

16:50 Небажання виконувати свої обов’язки влетить чиновнику в копійку

Компенсація моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб’єктів владних повноважень, має на меті ще й запобігання вчиненню такими суб’єктами подібного в майбутньому.

16:07 Як підготуватися до участі в публічних закупівлях?

Система державних закупівель ProZorro надала представникам бізнесу багато нових можливостей. Значно розширюється коло потенційних клієнтів. Можна шукати покупців не лише у своєму регіоні, а й по всій Україні. Електронний документообіг пришвидшує роботу з

15:44 Коли мовчання не золото

Як подолати труднощі у комунікації судів із суспільством? На це запитання шукали відповідь учасники щорічної міжнародної конференції судових комунікаторів. Про свій досвід розповіли судді та представники комунікаційних підрозділів українських судів.

14:39 За 76 вакансій у місцевих спецсудах позмагаються 233 резервісти

За 76 вакансій у місцевих адміністративних та господарських судах продовжать змагатися 233 кандидати, які перебувають у резерві.

13:58 Папа римський закликав відмовитися від довічного ув’язнення

Папа римський Франциск виступив проти довічного позбавлення волі для в’язнів. Про це глава Римо-католицької церкви висловився в ході зустрічі з представниками пенітенціарної поліції.

13:02 Покараний за «тощо»

Суддя дозволив арештувати майно одного адвоката, обшукати другого, а третього — прослуховувати. Така зухвалість не сподобалась юристам, і вони звернулися до дисциплінарного органу, щоб той поставив служителя Феміди на місце.

12:25 Колектори не повинні нагадувати хворим боржникам про гроші (проект)

Вибивати гроші з боржників потрібно з повагою до їхньої гідності та приватного життя. А якщо боржник захворів, то взагалі не слід турбувати людину питаннями про повернення коштів.

11:18 Доступ до банківської таємниці не дає права блокувати рахунок, - ВС

Ухвала слідчого судді про доступ до банківської таємниці не може бути підставою для блокування карткового рахунку. Такий висновок зробив ВС в постанові №201/12843/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

11:07 Рада бізнес-омбудсмена прогнозує зменшення тиску на бізнес

Тиск на бізнес має зменшитися, адже Верховна Рада прийняла закон, що цьому сприятиме.

10:11 Територія мораторію

Останні місяці життя мораторію вже нагадують його похорон. Суди вагаються, відмовляючи у відчуженні земель, і самі чекають зняття останньої барикади.

09:05 4 проколи в адмініструванні податків за проектом № 1210 назвали в АПУ

Проект закону №1210 про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків посилює тиск на платників податків, а також тягне за собою корупційні ризики.

18.09.2019

16:41 У 7ААС провели судову вікторину

П’ятикласники загальноосвітньої школи №4 м.Вінниці завітали до Сьомого апеляційного адміністративного суду, щоб зіграти у судову вікторину. У такий спосіб юні громадяни змогли ознайомитися з роботою суду та ліпше дізнатися про свої права та обов’язки.

15:32 Необґрунтоване скорочення

Зменшення кількості суддів ВС в умовах такого обсягу звернень, за прогнозами Голови ВС, призведе до затягування розгляду справ, їх нагромадження та обмеження доступу до правосуддя.

14:49 Відсотки по кредиту - це витрати ФОПа, - ВС

ФОП має право на віднесення процентів за користування кредитом до витрат, пов’язаних з отриманням доходів. Такий висновок зробив ВС в постанові №804/888/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

14:26 У Мін’юсті призначили заступників міністра

Кабінет Міністрів України прийняв низку рішень з кадрових питань, зокрема, визначив заступників міністра у профільному юридичному відомстві.

13:56 Філіппінцям дозволили стріляти корупціонерам в ноги

Президент країни Родріго Дутерте дозволив громадянам стріляти в чиновників, котрі вимагають хабарів, але не вбивати їх.

13:01 VIII Судовий форум АПУ присвятить питанням Trias Politica

3-4 жовтня 2019 року Асоціація правників України проведе свій традиційний Судовий форум, який залишається одним з найбільш масштабних в Україні правничих заходів.

12:22 Шевчук проти КС: оголошено відвід судді

У справі щодо звільнення Станіслава Шевчука з посади судді Конституційного Суду, представники відповідача (КС) подали заяву про відвід головуючого судді Андрія Федорчука від розгляду даної справи.

12:14 Захист безіменних

Якщо раніше кожне звернення до правоохоронців громадянин мав підписувати справжнім ім’ям, то нововведення дозволить цього не робити. Якщо закон ухвалять, то, звертаючись зі скаргою на сусіда, особа зможе себе не називати.

11:07 Банк заблокував зарплатну картку судді, вимагаючи повідомити про джерела доходів

Не аргументуючи своїх вимог, фінансова установа вимагає в суддів інформації про прибутки, а в разі відмови відмовляє в доступі до рахунків. Законники вважають це тиском.

10:48 Коли вмикати (вимикати) денні ходові вогні (ближнє світло фар) за містом

В холодну пору року на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу - ближнє світло фар.

10:16 Перспективи ретроспективи

Теорія говорить, що норми Конституції є вищими за закон. Але практика останніх років поставила цей принцип догори дригом. Адже нардепи ухвалювали закони, не оглядаючись на Конституцію, а судам забороняли ігнорувати їх, доки ці акти є чинними.

10:03 Олександр Тупицький: що відомо про нового Голову КС

Новим головою Конституційного Суду України обрано Олександра Тупицького. До останнього часу він обіймав посаду заступника керівника установи.

09:05 Нове Бюро фінрозслідувань розслідуватиме злочини за 25 статтями КК

В Україні може з’явитися ФБР чи БФР. Усе залежатиме від того, яку остаточну абревіатуру затвердять для органу, що опікуватиметься розслідуванням фінансових злочинів проти держави.

17.09.2019

16:18 Яке використання землі не змінює її цільового призначення, - ВС

Зміна виду використання ділянки в межах однієї категорії земель не є зміною її цільового призначення. Такий висновок зробив ВС в постанові №806/5308/15.

14:52 Контракт на тлумачення

Схоже, у системі судоустрою поволі самостверджується ще одна найвища інстанція — КСУ. Четверта чи п’ята — це як кому до вподоби. Адже там винайшли спосіб, як давати тлумачення законам та оцінку правовим позиціям ВС.

14:41 До місцевих загальних судів призначено 41 суддю

Президент України Володимир Зеленський своїм Указом від 17.09.2019 № 698/2019 призначив 41 суддю у місцевих загальних судах.

14:27 КС може встановити найвищу силу будь-якого свого акта

Загальновідомим є принцип, що ніхто не може бути суддею у власній справі. Але Конституційний Суд вирішив спростувати цю аксіому, розпочавши слухання щодо спору про можливість оскаржити його акти індивідуальної дії.