Закон і Бізнес

Новини 23.05.2019

22.05.2019

17:17 Питання виведення банків з ринку обговорять у ГСК

Проблеми та наявні напрацювання єдиної правової позиції при застосуванні Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» обговорять експерти у Києві під час тематичного круглого столу.

17:15 Команда EQUITY отримала виправдувальний вирок за 5 епізодами обвинувачення!

16.05.2019 року Колегія Суддів Першої Судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду залишила касаційну скаргу прокурора Чернігівської області без задоволення, а ухвалу колегії суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційн

16:51 Дію правил адвокатської етики пропонують обмежити

Високий рівень надання правничої допомоги поєднаний з гарантіями захисту від необґрунтованого притягнення адвокатів до відповідальності. Тому захисник не повинен нести покарання за дії чи висловлювання поза роботою.

16:22 Іноземець потрапив у ДТП: як бути із страховкою вирішував ВС

Посвідчення на право керування транспортним засобом, що належить особі, яка переїжджає на постійне місце проживання до нас, дійсне на території України протягом 60 днів з дати видачі органами ДМС документів на постійне проживання в Україні, а після цього

15:41 Лекція покійного лорда

Людина створила державу не для того, щоб та її принижувала. Найважливішими є ідеї справедливості та дотримання прав людини. Саме цим принципом мають послуговуватися всі судді, насамперед у Верховному Суді.

14:25 Український правопис: Кабмін затвердив нову редакцію

Кабінет Міністрів України погодився з пропозицією Міністерства освіти та науки та Національної академії наук України та схвалив Український правопис в новій редакції.

14:21 Юристу на замітку: почала працювати платформа PravoSud для аналізу судової практики

Кожен юрист на практиці зіштовхувався з необхідністю аналізу судової практики у процесі підготовки правової позиції. Це довгий і трудомісткий процес, який включає у себе пошук та обробку великих обсягів інформації.

13:33 Держреєстраторів відговорять від співучасті в рейдерстві за $1000

Розквіт рейдерства в Україні припав на початок нового століття. І ось уже 20 років з ним намагаються боротися, але поки що безуспішно. У парламенті оприлюднили чергову ідею.

12:44 Не сьогодні — значить ніколи

П’яний чоловік сів за кермо та врізався в інший автомобіль. На нього склали два протоколи і направили їх до суду. Але там усміхнулася доля — суддя так повільно працював, що все зійшло з рук.

12:01 ВР: трансляція позачергового засідання 22 травня

Позачергове пленарне засідання Верховної Ради України. Онлайн-відеотрансляція телеканалу «NewsOne».

11:40 Що таке «вважати засудженим» у вироку, - думка ВС

Використання спрощеної термінології або такої, яка прямо суперечить чи спотворює зміст визначених понять, є неприпустимим. Такий висновок зробив ВС в постанові №482/85/17.

11:04 У КЦС не змогли дообрати свого представника у ВП ВС

У зв’язку з поповненням суддівських лав у Касаційному цивільному суді переглянули кількісний та персональний склад палат, постійних складів колегій та їх очільників.

10:35 ВС змушений вводити ієрархію власних рішень, долаючи наслідки реформи

Висновки, які містяться в рішеннях судової палати, мають перевагу над висновками колегії суддів, висновки об’єднаної палати — над висновками палати чи колегії суддів, а висновки Великої палати — над висновками об’єднаної палати, палати й колегії суддів.

09:37 Директор ВША НААУ Савва Кузьменко:

Найголовнішою метою підвищення кваліфікації є передання знань від досвідчених адвокатів, суддів, експертів, науковців правникам, які вже завтра реалізують здобуті знання.

09:02 Регулювання юридичної професії та етики обговорять експерти

Сьогодні, 22 травня, Асоціація правників України та Американська асоціація юристів проведуть круглий стіл з питань регулювання юридичної професії та етики.

21.05.2019

17:43 Указ про розпуск ВР VIII скликання оприлюднено на сайті Президента

На офіційному сайті Президента України Володимира Зеленського з’явився Указ від 21.05.2019 №303 «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

17:29 Експерт розповість про методи мінімізації ризиків у веденні бізнесу

27 травня пройде вебінар від GOLAW «Безпека бізнесу: «аварійна» робота чи ефективна система?».

16:47 Проти Козьякова подано ще один позов

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов ще один позов, де відповідачем значиться голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

16:03 Місце зустрічі із законом

Нове цивільне процесуальне законодавство дещо ускладнило процедуру звернення громадян до суду, сам процес суттєво змінився. Грамотно, без правової допомоги звернутись до суду під силу небагатьом людям без юридичної освіти.

14:52 Судам заборонять забезпечувати цивільні позови проти ФГВФО

Якщо вже Нацбанк прийняв рішення про ліквідацію банківської установи, його ніщо не повинне зупинити або обтяжити зайвими формальностями. У тому числі — суд. Усе, звісно, в інтересах вкладників.

14:26 Визначені судді, які переглядатимуть рішення ВАКС

У Касаційному кримінальному суді Верховного Суду утворять третю палату, що розглядатиме кримінальні провадження щодо корупційних злочинів. В її складі працюватимуть 13 суддів.

14:05 Шевчук оскаржив звільнення з посади Голови КСУ до ОАСК

Екс-голова Конституційного Суду України Станіслав Шевчук подав позов до Окружного адміністративного суду Києва про скасування постанови про його звільнення та поновлення на посаді очільника КСУ.

13:47 У ВС проаналізували поняття «застосування запобіжного заходу»

Поняття «застосування запобіжного заходу» охоплює не тільки обрання останнього, а й випадки зміни, коли суд обирає інший захід. Такий висновок зробив ВС в постанові №286/1695/18.

12:40 Житло несплачених боргів

Жінка заплатила за квартиру аванс, але помешкання їй не продали. Гроші також відмовилися повертати. Хоча суди визнали, що кошти треба повернути, знайшовся суддя, який не побачив підстав для фінансових стягнень з невдахи-продавця.

11:33 Незахищеність судді від хамства: інтриги, лайка та збір персональних даних

Судді з одного зі столичних судів не щастить із учасниками процесів. Вони порушують дисципліну та викрикують нецензурні слова в приймальні.

10:32 Порошенку пригадали інцидент у Керченській протоці

Внести до ЄРДР відомості про злочини, ймовірно вчинені Петром Порошенком та іншими особами під час вчинення дій, пов'язаних зі здійснення переходу корабельною групою ВМС ЗС України з Чорного до Азовського моря.

09:32 ВАКС на сіні

Сценарій затверджений, ролі роздані, відомо навіть, коли розпочнеться дійство. Судді ВАКС, які вже місяць, як присягнули, переїхали до тимчасових, не зовсім пристосованих до роботи будівель.

09:03 У Кловському палаці на круглий стіл збираються судді ВС

Асоціація правників України разом з Американською асоціацією юристів організовує сьогодні, 21 травня, круглий стіл за участі суддів Верховного Суду для обговорення сучасних викликів правосуддя.

20.05.2019

17:28 В Одесі пройде форум з кримінального права та процесу «Золотий Дюк»

21 червня у Одесі ААУ організовує Форум з кримінального права та процесу «Золотий Дюк», на якому правники матимуть можливість дізнатися про останні зміни та тенденції практики, подискутувати про актуальне, «поглянути очима опонента» на кримінальний процес

17:11 Швейцарці погодилися обмежити обіг напівавтоматичної зброї

Близько 2/3 громадян висловилися на референдумі на користь посилення законів, що регулюють володіння зброєю. Таким чином, схвалені правила, що ускладнюють купівлю напівавтоматичної зброї.

16:26 Кінець початку

Причетні до створення нового антикорупційного суду вирішили спрогнозувати подальший розвиток подій. Хотіли поговорити про конкурс, але розпочали про сумні події, через які його можуть відмінити.

15:19 Суддя скаржиться на ТСН за сюжет на користь кіпрських компаній

Журналістам на законника поскаржилися не лише адвокати фірм, замішаних у афері. Товариш по роботі теж зробив гучну заяву не на його користь.

14:38 Нова ВР працюватиме на рік менше, - нардеп

Після дострокових виборів наступна Верховна Рада буде працювати трохи більше чотирьох років.

14:12 Правила гри

Практично всі натхненники реформ наголошували, що вітчизняну економіку врятують закордонні інвестори. Однак іноземці не поспішатимуть укладати кошти доти, доки не побачать такої ж готовності від українського бізнесу та доки в нашій країні не буде єдиних п

13:31 Суддів урівняти у винагороді незалежно від оцінювання, - проект закону

Суддів та працівників апарату Верховного Суду України пропонують перевести до ВС за певних умов. І тим самим зняти питання щодо безперервності здійснення правосуддя найвищим судовим органом.

12:57 Голова СБУ та його заступники подали у відставку

Голова Служби безпеки України Василь Грицак подав на розгляд новообраному Президенту України Володимиру Зеленському рапорт про звільнення.

12:31 Комфорт, престиж, безопасность: чем хорошо жить в новостройках в центре Киева

Greenville на Печерске – уютная территория, удобная инфраструктура и квартиры для тех, кто следует европейским ценностям и выступает за достойный уровень жизни в центре Киева.

12:16 ОАСК вирішить питання правомірності обрання Луцюка до ВККС

До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла заява про забезпечення позову щодо заборони Павлу Луцюку виконувати повноваження члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

11:44 Коли продаж квартири не зачіпає інтереси малолітньої, - думка ВС

Малолітня дитина має право на проживання разом з кожним із батьків, а тому відчуженням квартири, що належала бабці, її права не порушені. Такий висновок зробив ВС в постанові №1612/2343/12.

10:51 Зеленський розпускає ВР

Новообраний Президент України Володимир Зеленський таки оголосив про дострокові парламентські вибори.