Закон і Бізнес

Новини 22.10.2019

22.10.2019

16:14 Новодністровський міський суд Чернівецької області має нового очільника

Судді Новодністровського міського суду Чернівецької області обрали головою суду суддю з шестирічним стажом роботи Вікторію Цицак.

15:59 95 суддів-«п'ятирічок» отримали рекомендації про призначення

Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала призначити на посади 95 суддів, у яких закінчився строк повноважень.

15:28 У Вінниці 35 співробітників ТУ ССО склали присягу

35 співробітників територіального управління Служби судової охорони у Вінницькій області склали присягу. Після чого частина вже приступила до виконання обов’язків.

14:20 Анулювання ліцензії NewsOne: суд вирішить долю телеканалу

Окружний адмінсуд Києва відкрив провадження у справі щодо анулювання ліцензії NewsOne.

13:57 Суддя заявляє, що журналісти збрехали, написавши, що він взяв 5000 доларів хабара

І порушниця, і суддя, і прокурор прихитрилися так затягнути справу, що винуватиця уникла штрафу. Ця інформація стала знахідкою для репортерів. Вони звинуватили суддю в корупції, а жінку — у дорожньо-транспортній пригоді.

13:00 Нові правила декларування: хто ще повинен подавати декларації

У НАЗК повідомили про розширення кола суб’єктів декларування. Відтепер подавати декларації повинні помічники суддів, керівник та заступник Офісу Президента та працівники патронатної служби.

12:38 Справа застиглого часу

Суд постановив стягнути з боржника гроші на погашення банківського кредиту. Потім пройшло 3,5 року, і чоловік подумав: а чи не відсудити їх назад? Далі минуло більше ніж рік, а справа не рухається.

11:59 У шести місцевих судах відновлено здійснення правосуддя

Шість судів запрацюють у повному складі завдяки призначенням переатестованих суддів на посади.

11:37 ГПУ звільнить 218 прокурорів, які не хочуть працювати

218 прокурорів ГПУ, які відмовились від переведення до нових органів прокуратури і проходження атестації, буде звільнено.

11:07 №1008: дискримінація триває

Чи не єдиним позитивом проекту №1008 назвали вилучення із закону про судоустрій пунктів щодо поділу суддів за рівнем оплати залежно від проходження кваліфоцінювання. Проте це не єдині дискримінаційні норми в цьому акті.

10:36 КАС зобов’язав приймати електронні документи, попри відсутність ЄСІТС

З 22.12.2018 отримані всіма місцевими та апеляційними адміністративними судами процесуальні документи через підсистему «Електронний суд» мають реєструватися та розглядатися в установленому порядку.

10:05 Засідання ВРП 22 жовтня 2019 року

Вища рада правосуддя визначиться із внесенням подань Президентові про призначення 2-х суддів на посади до місцевих судів, а також зі звільненням за загальними обставинами 5-х суддів. Також Рада заслухає скаргу судді на рішення дисциплінарної палати.

09:32 Викрадення кабелю зв’язку потягне на 10 років з конфіскацією — проект

У судовій практиці існує чимало прикладів засудження викрадачів кабелів. Ідуть на це не диверсанти, а охочі заробити гривню на продажі кольорових металів. Проте, на думку нардепів, карають за цей злочин надто м’яко.

09:00 Розслідування від боягузів

Слідчий пообіцяв судді більше не створювати проблем і не просити про дозвіл на обшук в управлінні поліції, а та у свою чергу відмовилася задовольняти клопотання про таку делікатну річ.

21.10.2019

17:36 Порядок проходження прокурорами атестації оскаржують у суді

ОАСК розгляне позов щодо оскарження порядку проходження прокурорами атестації. Суд розгляне справу за правилами спрощеного провадження.

17:20 Адвокат EVRIS узяв участь в енергетичному форумі під егідою ООН

Адвокат EVRIS узяв участь у заході в рамках Програми розвитку ООН. Distributed Energy Resources — технології з величезним потенціалом розвитку.

16:56 Виправдувальний вирок члену ВРП Гречківському підтвердила апеляція

Київський апеляційний суд залишив у силі рішення Шевченківського районного суду Києва, який визнав невинним члена Вищої ради правосуддя Павла Гречківського в незавершеному замаху на шахрайство і виправдав його.

16:38 Проблеми в роботі ССО озвучив керівник служби

Процес становлення Служби судової охорони супроводжується низкою проблем, зокрема, щодо забезпечення приміщеннями, форменим одягом та зброєю, а також щодо навчання та ліцензування персоналу.

16:25 Суд перевірить законність рішення про звільнення голови КМДА

Кличко через суд добивається скасування рішення про звільнення з посади КМДА. ОАСК вже відкрив впровадження у справі та розгляне позов за правилами спрощеного позовного впровадження без повідомлення (виклику) сторін.

16:11 У Краснолиманському міському суді Донецької області — новий голова

Судді Краснолиманського міського суду Донецької області визначились з новим очільником суду.

15:46 Як виселити колишню дружину з квартири, пояснив ВС

На вимогу власника право особи, яка не пов’язана із ним спільним побутом, на користування чужим майном підлягає припиненню на підставі ч.2 ст.406 ЦК. Такий висновок зробив ВС в постанові №702/101/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

15:28 За підтримки LS GROUP пройде футбольний фестиваль на Сумщині

Наприкінці жовтня в Сумській області пройде обласний фестиваль футболу та музики «FOOTBALL FEST 2019».

15:17 Уряд полегшив умови отримання субсидій. Кого це стосується?

Напередодні нового опалювального сезону Кабінет Міністрів полегшив умови отримання субсидій окремим категоріям населення.

14:58 Зловмисник, який підпалив будинок судді, пошкодував, що не довів справу до кінця

Не задоволений результатами своєї діяльності, злочинець вийшов на контакт із жертвою. Він написав, що повернеться та зробить усе як слід.

14:40 Найкращі інтереси дитини: огляд рішень ЄСПЛ за 2019 рік

Верховний Суд оприлюднив огляд рішень Європейського Суду з прав людини, що стосуються дітей та забезпечення їхніх найкращих інтересів.

14:21 Restitutio ad integrum

Йому приписували і політичні рухи у конституційній юрисдикції, і заборону суддям викладати окремі думки. Ще трохи і дійшли б до звинувачень у тероризмі. Проте все це не вплинуло на рішення суду, яке підтвердило незаконність звільнення Голови КС.

14:05 ВККС рекомендує призначити безстроково 33 суддів

Вища кваліфікаційна комісія суддів України визнала 33 суддів такими, що відповідають займаній посаді та рекомендує до призначення безстроково.

13:36 На що має звернути увагу КДКА, оцінюючи дисциплінарне порушення

Коли в рамках дисциплінарної процедури КДКА регіону обирає вид стягнення, члени палати мають враховувати обставини вчинення проступку, його наслідки, особу адвоката та інші обставини справи.

13:23 КУзПБ набрав чинності

Сьогодні, 21 жовтня 2019 року, став чинним Кодекс України з процедур банкрутства, який поряд із прогресивними положеннями містить чимало проблем.

12:58 Органи соцзахисту не можуть відмовити в субсидії через безоплатність договору оренди житла — ВС

У разі звернення із заявою про призначення субсидії вимагається надання договору найму житла, але не передбачено права органу соціального захисту перевіряти наявність у ньому положень щодо плати за оренду.

12:33 «Ми прийшли — його нема!»

Замість того, щоб звітувати перед парламентарями про реформування прокуратури, Руслан Рябошапка вирішив переставляти столи. Це не на жарт обурило членів Комітет у з правоохоронної діяльності.

12:06 Кримський суддя отримав рекомендацію на переведення

Вища кваліфікаційна комісія суддів України рекомендувала призначити на посаду судді господарського суду Черкаської області суддю з Криму, а також не допустила одного кандидата до участі в конкурсі у місцеві загальні суди Донецької та Луганської областей.

11:54 Коли переводять годинник (постанова Кабміну)

Переведення годинника на зимовий і літній час встановлено постановою Кабінету Міністрів України. А тому відповідь на питаня, коли (якого числа) переводять годинник, є доволі простою.

11:22 Шторми врядування

Під гучні оплески, що нівелювали певне обурення у сесійній залі, у другому читанні та в цілому було ухвалено закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування».

11:17 Діяльність арбітражного керуючого узгоджено з КПБ

Механізм страхування професійної відповідальності арбітражного керуючого приведено у відповідність із Кодексом з процедур банкрутства, що набуває чинності сьогодні, 21 жовтня.

10:44 Чому КСУ не схвалить законопроект про скасування адвокатської монополії — думка члена РАУ

Скасування адвокатської монополії поставить під загрозу всі фундаментальні засади судочинства в Україні та монополії, та спричинить дисбаланс у судовій системі.

10:06 В Україні може з’явитись Інтернет, який не поступається вимогам ЄС

Доки в Японії Інтернет охоплює цілодобово всю державу, в Україні ще іноді трапляються проблеми навіть зі світлом. Однак ратифікація угоди про асоціацією з Європейським Союзом змусила народних депутатів змінювати законодавство щодо телекомунікаційних послу

09:44 Голова Вищої ради правосуддя Андрій Овсієнко:

Рівень довіри не може визначатися усередненим значенням по країні. Якщо ви запитаєте десь у провінційному містечку з населенням 10—15 тис., як розглядає справи їхній суд, то почуєте тільки схвальні відгуки.

09:04 Анонс правових подій тижня 21 – 25 жовтня 2019 року

У Києві відкриється ХІІІ щорічний форум з корпоративного права, який організовує Асоціація правників України. Засідатиме Вища рада правосуддя. А вебінар «Правові позиції ЄСПЛ у сфері охорони здоров’я» можна буде подивитися онлайн.

20.10.2019

17:30 Чим небезпечний популярний режим роботи Homeoffice?

Дослідження показали, що працювати вдома шкідливо для здоров’я. Втім, німці вимагають унести зміни до трудового законодавства.