Закон і Бізнес

Новини 30.10.2020

30.10.2020

11:44 РСУ вирішила почекати доки Уряд сам поверне суддям гроші

Рада суддів України відклала розгляд питання про відновлення «замороженого» на час карантину конституційного права суддів на винагороду.

11:42 Які міста з понеділка у «червоній» епідемічній зоні (перелік)

Нове епідемічне зонування почне діяти з 2 листопада 2020 року. До «червоної» зони епідемічної небезпеки віднесено міста та райони 20 областей України.

11:09 Адвокат очолила конкурсну комісію з відбору до САП

Обрано голову та секретаря комісії з проведення конкурсу на зайняття адміністративних посад у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та визначено форму ухвалення рішень.

11:00 Невирішений розподіл

Трапляються випадки, коли суди, завершуючи розгляд кримінального провадження, не вирішують питань, що стосуються стягнення процесуальних витрат. Як же за таких обставин потім повернути витрачене?

10:16 Законопроект про розпуск КС внесено до ВР

Президент України пропонує Верховній Раді припинити повноваження суддів Конституційного Суду України та призначити новий склад.

10:13 Голову КС викликано на допит в ГБР

Слідчим Державного бюро розслідувань викликано Голову Конституційного Суду України для допиту.

10:02 Будинок із самочинною прибудовою не підлягає поділу між співвласниками — ВС

Об’єкти нерухомого майна, до складу яких уходять самочинно збудовані (реконструйовані, переплановані) об’єкти не є об’єктами права власності, а тому не можуть бути предметом поділу (виділу) згідно з нормами стст.364, 367 Цивільного кодексу.

09:54 Президент наказав відновити роботу реєстру е-декларацій, зупинену за рішенням КСУ

Вжити заходів щодо відновлення роботи Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та підготувати законопроект про відновлення доброчесності конституційного судочинства.

09:38 Голову ДСАУ Холоднюка звільнено з посади

Вища рада правосуддя звільнила з посади Голови Державної судової адміністрації України Зеновія Холоднюка за власним бажанням.

09:22 Процес v. результат

Чимало роботодавців, визначаючи різні способи оптимізації трудових відносин, обирають цивільно-правовий договір як альтернативу звичайному трудовому. При цьому часто нехтують правилами оформлення таких правовідносин.

08:56 У Львові стартує Lviv Criminal Law Forum

Сьогодні, 30 жовтня, центром для обговорення актуальних проблем кримінального законодавства, практичних дискусій, обміном правових позицій та успішних кейсів адвокатської практики, – стане Львів.

29.10.2020

18:24 Кабмін визначив у скільки років в громадян настає «похилий вік»

В Україні пропонується ввести поняття «особа похилого віку» згідно із класифікацією Всесвітньої організації охорони здоров’я.

17:51 Ще одного адвоката в справі Єфремова покарали за порушення етики

Від адвокатської діяльності відсторонено Олександра Добровінського, що представляв інтереси потерпілої сторони у справі про смертельне ДТП за участю актора Михайла Єфремова.

17:50 Е-докази у кримінальному провадженні: правники надали пропозиції щодо проекту

Комітети Асоціації правників України надали 6 пропозицій для доопрацювання законопроекту №4004 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо підвищення ефективності боротьби з кіберзлочинністю та використання електронних доказів»

17:27 АО «Вишневий і Партнери» відсвяткувало 4 річницю з дня заснування

27 жовтня 2016 року було створено Адвокатське об’єднання «Вишневий і Партнери» на чолі з Олександром Вишневим для надання кваліфікованої правової допомоги.

17:12 В Україні планують запровадити єдиний механізм укладання коштів у житлові будинки

Захистити права інвесторів у житлові будинки планують народні депутати. Для цього пропонують змусити всі розрахунки здійснювати через ескроу-рахунки, а гроші вносити відповідно до єдиного порядку.

17:08 Екс-правоохоронцю, що не пройшов атестацію, закидають купівлю посади за $1 млн

Колишнього співробітника органів внутрішніх справ, який не пройшов атестацію підозрюють в намаганні купити посаду начальника ГУ Нацполіції однієї з областей за $1 млн.

17:07 Голова АО «Правова константа» нагороджений почесною відзнакою НААУ

Голова Адвокатського об’єднання «Правова константа» Олександр Донченко отримав почесну відзнаку Національної асоціації адвокатів України.

17:01 Передумови неправомірного впливу

Система антикорупційних органів не проходить перевірки на конституційну придатність. Спочатку крізь світло Конституції проявилися плями на законі про НАБУ, а тепер фактично без прав залишилося НАЗК.

16:47 У ДПС натиснули на суддю, аби не виконувати рішення суду

Виявляється, кримінальна стаття про неправосудні рішення дотепер використовується для внесення відомостей до ЄРДР та тиску на суддів. І це — попри рішення Конституційного Суду.

16:12 ВРП внесе подання про призначення 7 суддів

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові про призначення 7 суддів до місцевих судів.

16:01 Саме особа, яку звільнено за амністією, має спростувати презумпцію своєї вини в заподіянні шкоди — ВС

Звільнення від кримінальної відповідальності за амністією не є реабілітуючою обставиною та не звільняє від обов’язку відшкодувати заподіяну шкоду. Такий висновок зробив ВС в постанові №760/8140/14-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

15:49 Маркер вам у руки

Коли занадто багато слів та тексту, а концентрація на змісті втрачається, спробуйте використати нові інструменти. Хоча все нове — це добре забуте старе. Поринемо у світ, де всі одне одного розуміють за допомогою зображень…

15:36 COVID-19 добрався до ще одного столичного суду

У одного з працівників апарату Голосіївського районного суду міста Києва діагностовано COVID-19. У зв’язку з цим у суді посилюють карантинні обмеження.

15:07 ВРП звільнила трьох суддів

Вища рада правосуддя вирішила звільнити трьох суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

15:06 Закрий мій FB, коханий!

Перегляд листування партнера у Фейсбуку — однин із видів насильства. За умови, що існують ризики для життя особи, акаунт якої простежується.

15:01 Зеленський доручив порадитися із ВРП як ліквідувати ОАСК

В Офісі Президента вирішили відреагувати на петицію, що закликає ліквідувати Окружний адміністративний суд м.Києва. До цього процесу тепер залучать Вищу раду правосуддя.

14:12 Проект щодо участі громадян у здійсненні правосуддя передчасний – НААУ

Запропоновані проектом щодо участі громадян у здійсненні правосуддя зміни можуть стати причиною затягування судового розгляду справ, і, відповідно, люди будуть перебувати під вартою невизначений термін.

13:17 У справах про опіку суд має вислухати і дитину — ЄСПЛ

У справах про опіку дитині має бути надана можливість бути заслуханою, крім того рішення про надання опіки без будь-якої підготовки чи періоду адаптації порушує статтю 8 (право на повагу до приватного та сімейного життя) Конвенції.

13:03 Отруїлися в кафе: як отримати компенсацію

На жаль, в житті виникають такі неприємні ситуації як отруєння після трапези у кафе чи ресторані. Від отруєння не застрахований ніхто. Нагодувати неякісними продуктами вас можуть навіть у вишуканих ресторанах.

12:22 Зеленський збирає засідання СНБО через рішення КС

Останнім часом з'явились ознаки того, що окремі суб’єкти намагаються переглянути ключові частини суспільного договору в Україні, які передбачають нульову толерантність до корупції та будь-якої форми непрозорості в державному управлінні. Це неприпустимо.

12:13 Пред’явіть документи!

Часто до касаційної інстанції доходять спори, що стосуються порядку підтвердження адвокатом свого статусу та повноважень. Бо інколи виявляється, що для цього недостатньо ордера, а в інших випадках проходить проста довіреність.

11:51 Атестація прокурорів: результати за 28.10.2020 (прізвища)

469 прокурорів взяли участь у першому етапі атестації 28 жовтня 2020 року.

11:23 3 причины использовать SMS-рассылку по геолокации

Сегодня лидером в своем сегменте становится бизнес, которому удалось найти эффективный подход к привлечению клиентов. Сделать это не так просто, как кажется на первый взгляд: множество маркетинговых инструментов уже внедрены в других компаниях.

10:48 Право на податкову знижку для фізосіб: перелік підстав

Громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб, мають право на податкову знижку.

10:31 Опубліковано огляд позицій ВП ВС

Верховний Суд опублікував дайджест правових позицій Великої Палати Верховного Суду за серпень – вересень 2020 року.

09:51 Без надсилання проекту додаткової угоди орендар не може вимагати поновлення договору — ВП ВС

Аби розраховувати на поновлення договору оренди землі, орендар повинен не тільки повідомити про намір скористатися таким правом, а й надіслати проект додаткової угоди.

09:32 НАЗК закрило доступ до Реєстру декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

09:24 На що сподівалася Гала(я)?

Іноді здається складним поділити рухоме й нерухоме майно між колишнім подружжям. Але наступний рівень майстерності — поділ прав на об’єкти інтелектуальної власності та торговельні марки.

08:57 Особливості оцінки доказів у кримінальному провадженні: вебінар

Асоціація правників України спільно з Верховним Судом та Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України проведуть вебінар, присвячений обговоренню окремих питань застосування КПК під час розгляду кримінальних проваджень.