Закон і Бізнес

Новини 01.12.2020

01.12.2020

19:40 Чи є доказом збуту сексуальних послуг їх надання особі під прикриттям — ВС

Керівник оперативного підрозділу вправі прийняти рішення про проведення лише тих ОРЗ, які не потребують дозволу слідчого судді або прокурора. Такий висновок зробив ВС в постанові №682/488/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

17:46 Адвокат Євген Пеліхос представляє інтереси українського юриста в спорі з ОГП

Адвокат Євген Пеліхос представляє інтереси відомого українського юриста Володимира Богатиря в Окружному адміністративному суді м.Київ за позовом до Офісу Генерального прокурора.

17:07 Коли продаж квартир стає підприємницькою діяльністю і як це оподатковується — ВС

Переоформлення права власності на фізичних осіб, у розумінні норм ПК, не буде вважатися операцією з першого постачання житла, а тому звільняється від оподаткування ПДВ. Такий висновок зробив ВС в постанові №826/6329/16, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:47 ВРП внесе подання про призначення 9 суддів

Вища рада правосуддя ухвалила внести подання Президентові про призначення дев’яти кандидатів на посади суддів.

16:33 Знущання з вимови визнані у Франції формою расизму

Французький парламент розширив перелік ознак дискримінації. Тепер караними стануть знущання з вимови людини або відмова в прийомі на роботу через акцент.

16:17 Листи в нікуди

У ВР зареєстрований проект змін до процесуальних кодексів (№4360), який передбачає, що на електронну пошту відправлятимуть не тільки повістки, а й копії судових рішень. Чи дійсно таке нововведення пришвидшить судовий розгляд і які ризики це може мати?

16:15 ФОПам відтермінували запровадження касових апаратів – прийнято закон

Обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для фізичних осіб – підприємців відтеміновано.

15:55 В керівництві Секретаріату АПУ кадрові зміни

Олександра Егерт залишила посаду виконавчого директора Асоціації правників України.

15:39 НАБУ фабрикує кримінальну справу проти Олега Татарова, - ЗМІ

Після того, як Олег Татаров дав коментар виданню «Закон і Бізнес» про необхідність звільнення глави НАБУ Артема Ситника, відомство вирішило активізувати кримінальне провадження, в якому фігурує ім'я заступника глави Офісу Президента.

15:14 Barristers увійшло до рейтингу «Top Ranked Law Firms: Ukraine»

Адвокатське об’єднання Barristers увійшло до рейтингу «Top Ranked Law Firms: Ukraine» у сфері «White-Collar Crime».

14:54 Звільнено двох суддів

Вища рада правосуддя ухвалила звільнити у відставку двох суддів з Хмельницької та Київської областей за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

13:52 Для чоловіків запровадять додаткову відпустку – проект

Чоловіку, дружина якого народила дитину, надаватиметься відпустка, що оплачується за рахунок роботодавця.

13:25 Довідковий центр Судової влади України змінив номер

З 1 грудня 2020 року змінено номери Єдиного контакт-центру Судової влади України та технічної підтримки спеціалізованого програмного забезпечення.

12:57 5 підстав, що заважають скасуванню реєстраційної дії, навів Офіс протидії рейдерству

У разі скасування рішення державного реєстратора, або реєстраційної дії на підставі відповідного наказу Мін’юсту, його виконання можуть заблокувати певні процедурні перешкоди.

12:11 Проведення перевірок відновлять під шумок роздачі 8000 гривень — проект

Глава держави, як і обіцяв, уніс до парламенту законопроект, що передбачає виплату допомоги підприємцям, котрі постраждали через карантин вихідного дня. Проте є нюанси.

11:22 Привітання із Днем працівника прокуратури

1 грудня Україна відзначає День працівника прокуратури. Редакція газети «Закон і Бізнес» долучається до привітань, що лунають сьогодні і бажає професійних успіхів, наснаги і плідної роботи!

11:16 «Суверенітет» добору

Дискусія, організована ВРП, переросла в суперечку двох жінок — корифея української адвокатури та міжнародного експерта. Перша відстоювала державний суверенітет, друга зваблювала перспективами.

11:02 Опубліковано черговий огляд рішень ЕСПЛ від ВС

Верховний Суд опублікував огляд рішень Європейського суду з прав людини за жовтень 2020 року. Окремо в огляді наведено коротку інформацію щодо всіх рішень, ухвалених у справах щодо України.

10:34 Трьох суддів притягнули до відповідальності

Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя ухвалила притягнути до дисциплінарної відповідальності трьох суддів. На двух відкриють дисциплінарні справи.

09:32 Демократичне «помилування»

Нардепи намагалися визначитися, чи такою вже невідкладною є президентська ініціатива та чи виконують свою функцію підкомітети. Водночас постало питання про надання шансу на виправлення довічно позбавленим волі.

09:16 У касаційних судах обрали представників до ВП ВС

Збори суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, Касаційного господарського суду у складі ВС, Касаційного кримінального суду у складі ВС обрали представників до Великої Палати ВС.

08:54 ВРП розгляне призначення 9 суддів

Вища рада правосуддя сьогодні на засіданні розгляне питання щодо внесення подання Президентові про призначення дев’ятьох суддів та щодо відставки п’яти суддів. Також Рада заслухає 3 скарги суддів на висновки дисциплінарних палат та одну — прокурора на ріш

30.11.2020

17:47 ВРП розгляне заяву ВАКС після надходження

Як тільки звернення суддів Вищого антикорупційного суду щодо втручання в їхню діяльність надійде до Вищої ради правосуддя, Рада розгляне його у встановленому законом порядку.

17:34 Суд не може оцінювати доводів апеляції без відкриття провадження — ВС

Суд апеляційної інстанції лише в межах відкритого провадження має можливість зробити висновок щодо вирішення чи невирішення першою інстанцією питань про права та інтереси особи, яка подала скаргу.

17:11 ДСАУ пропонують ліквідувати, бо судам не вистачає грошей на марки — проект

Група народних депутатів знайшла слабку ланку в системі судоустрою, яка винна чи не в усіх негараздах судової системи. А відтак запропонувала її прибрати.

17:01 Розвиток по низхідній

Під час суддівського форуму поки одні юристи закликали до балансу між критикою та підтриманням авторитету правосуддя, інші не шкодували шпильок для колег і Феміди. Водночас про строки поповнення суддівських лав правники красномовно мовчать.

16:46 Чи є скасований вирок нововиявленою обставиною для цивільної справи? — позиція ВС

Істотними обставинами вважаються ті, які можуть вплинути на рішення суду, яке набрало законної сили, тобто ті, що взагалі не були предметом розгляду. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/17770/14-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:08 Чому не варто сплачувати 1% пенсійного збору при купівлі житла вперше?

Вкотре за допомогою юристів АО «Вишневий і партнери» клієнтам повернуто 1% сплаченого пенсійного збору при купівлі житла вперше.

16:04 ВАКС звинувачує члена ВРП у втручанні в діяльність

Судді Вищого Вищого антикорупційного суду вважають, що дії члена Вищої ради правосуддя суперечать принципу незалежності суддів та є проявом втручання в їхню діяльність як суддів щодо здійснення правосуддя.

15:21 Перетворення турбулентності

Якщо в розвинених країнах у бізнесу є надія на підтримку влади, то український уповає хоча б на те, аби від обіцяних реформ не стало ще гірше. І підстав для песимізму, як свідчать прогнози експертів, достатньо.

15:11 АПУ відзначає 18 років діяльності

Всеукраїнська громадська організація «Асоціація правників України» сьогодні, 30 листопада, святкує 18 років із дня заснування.

14:45 Суд онлайн: судді Латвії поділилися досвідом роботи в умовах карантину

Судді ВС Латвії дуже часто працюють віддалено, у цій інстанції справи розглядаються переважно в письмовому провадженні, останні роки кількість усних проваджень становить 1–2 %.

14:12 ГСК проводить опитування відвідувачів суду

У Господарському суді міста Києва проходить анонімне опитування громадян — відвідувачів суду щодо якості роботи.

13:07 Коли вимога компенсації шкоди порушує презумпцію невинуватості — ЕСПЛ

Якщо вирок суду не набрав законної сили через сплив строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, і справу було закрито в апеляції, то вимога компенсації завданої матеріальної шкоди порушує презумпцію невинуватості.

12:48 ВС сказав, у яких справах представництво адвоката не обов’язкове

Якщо справа не розглядається виключно за правилами загального позовного провадження, представництво в ній можуть здійснювати не лише адвокати. Такий висновок зробив ВС в постанові №200/14466/19-а, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

12:18 Суддю образили пости у Фейсбуку та коментарі під ними

Напевне, навряд чи комусь подобається, коли про нього пишуть негарні речі в соціальних мережах. Куди приємніше отримувати вподобайки та хизуватися красивими фотографіями, а не читати агресивні коментарі.

11:55 Чи законно вимагати в працівника ПЛР-тест — роз’яснили правники

Деякі роботодавці вимагають від працівників, які повертаються з відпустки чи виходять з «лікарняного», довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 під загрозою недопуску на роботу та подальшого звільнення.

11:48 Наскрізні трансформації

Інертність наскрізного навчання, примітивні «незалежні» тести, вимирання спеціалізацій та «українське право» у Польщі. Чому саме такими наслідками загрожує реформування юридичної освіти і чи насправді воно спирається нібито на німецький досвід?

10:33 Опубліковано огляд судової практики ККС ВС за жовтень

Верховний Суд підготував черговий щомісячний огляд рішень Касаційного Кримінального Суду у складі ВС, які стосуються застосування примусових заходів медичного характеру, оцінки викрадення майна та обставин, що свідчать про наявність умислу.

09:46 Оголошено конкурс на посаду директора Координаційного центру БДП

Сьогодні, 30 листопада, розпочався прийом документів від бажаючих обійняти посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги. Кандидатів очікують перевірка, тестування та співбесіда.