Закон і Бізнес

Новини 24.01.2021

24.01.2021

12:35 Жителів Копенгагена хочуть заманити в пустельні і небезпечні місця

У будь-якому місті, мабуть, є місця з поганою репутацією, яких жителі прагнуть уникати. У Копенгагені спробують зламати такий стереотип за допомогою вуличного мистецтва.

10:01 У США продається найдорожчий у світі будинок

У США виставили на продаж найдорожчий будинок у світі за всю історію. Він розташований у престижному районі Лос-Анджелеса (штат Каліфорнія) Бель-Ейр.

23.01.2021

19:47 Бажання подивитися футбол виправдовує відсутність на роботі

Чи можна звільнити співробітника, якщо він завчасно пішов з роботи, щоб потрапити на стадіон? У Росії цей спір дійшов до вищої інстанції, яка стала на бік уболівальника.

16:52 Модем или роутер: как узнать, что нужно именно вам

Современный человек не представляет жизнь без интернета. Но чтобы выходить в сеть с ноутбука или компьютера, необходимо дополнительное оборудование, а именно модем или роутер.

16:10 Данців зобов’язали ходити в магазин зі своїм пакетом

Починаючи із січня цього року жителі Данії не можуть упаковувати продукти в супермаркетах у целофанові пакети. Вони тепер під забороною.

13:14 Суд у ФРН дозволив стригти собак, але не людей

Дозволено все те, що не заборонено через пандемію. Під час локдауну в Німеччині закриті перукарні, але собаки — не люди, що і підтвердив суд.

10:10 В Амстердамі туристів спрямують подалі від центру

Влада столиці Нідерландів задумалася на тим, щоб радикально змінити центр міста. Чиновники вважають, що Амстердам має стати зручним місцем для городян, а не тільки туристичною пам’яткою.

22.01.2021

17:37 Як допитати потерпілу юрособу дослідила науковець

Якщо потерпілою є юрособа, її представник може бути допитаний у разі потреби як свідок щодо обставин, які мали місце до початку реалізації ним повноважень представника у кримінальному провадженні.

16:17 Як вивезти неповнолітнього закордон, - пояснення Мін’юсту

Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними, які на момент виїзду з України досягли 18-річного віку.

15:20 Чи можна продати підвал будинку під офіс без відома співвласників - позиція ВС

Якщо приміщення не функціонує окремо, не є ізольованим від мереж багатоквартирного будинку, його слід вважати допоміжним, а не нежитловим. Такий висновок зробив ВС в постанові №295/5905/17, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

14:23 Журналістам радять сидіти не в залі суду, а у Youtube

Суд не може обмежити присутність в залі судових засідань представників сторін. Тож в разі, коли їх кількість незначна, головуючий у справі суддя може вирішити питання про допуск ЗМІ. Але журналістам все ж краще спостерігати за процесами через Youtube.

13:42 ВС забракував висновок психолога для визначення місця проживання дитини

Психолог не досліджувала матеріалів справи, особисто не спілкувалася з малолітньою дитиною та батьком дитини. Висновок психолога містить загальні висновки про зв’язок матері з дитиною такого віку без урахування фактичних обставин справи.

13:19 Раз і назавжди: у ВР визначилися з розмитненням євроблях

Проблемі розмитнення транспортних засобів, які в народі називають євробляхами, вже більше 10 років. Тільки протягом 2020 року було подано вісім законопроектів, однак це питання досі не врегульоване остаточно.

12:28 Суд повернув до життя жінку, яку оголосили померлою 11 років тому

Полонський районний суд Хмельницької області скасував своє рішення від 7 квітня 2010 року про оголошення людини померлою.

11:31 Судом розблоковано процес приватизації ПАТ «Центренерго»

Наказ Фонду державного майна України від 13.12.2018, яким завершено процедуру приватизації ПАТ «Центренерго» скасовано.

10:43 В Україні взялися шукати нелегальні будинки для літніх людей

Через трагедію, що сталася у Харкові, в усіх областях України будуть шукати будинки для людей похилого віку та перевіряти законність їх функціонування, а також умови проживання в них.

09:53 Декриміналізація (не)можлива

З огляду на суспільний резонанс від рішення Конституційного Суду №13-р/2020, наслідком якого нібито є конституційна чи антикорупційна криза, проаналізуємо більш прискіпливо правові аспекти ситуації, в якій опинилася наша країна.

09:11 ЄСПЛ визнав Росію винною в порушеннях конвенції після війни з Грузією

Велика палата Європейського суду з прав людини оголосила рішення за міждержавним позовом Грузії проти Росії. Справа стосується російсько-грузинської війни 2008 року та її наслідків.

21.01.2021

17:05 Погляд Фазекоша номінований на премію Духновича

Youtube-проект «Погляд Фазекоша», який стартував на початку 2020 року, номіновано на Мукачівську міську премію ім. О. Духновича («Літературознавство та публіцистика»).

16:07 До кінця року в судах не залишиться й половини суддів — ВРП

Якщо Вища кваліфікаційна комісія не запрацює в цьому році, а судді, які мають право на відставку, залишать посади, то загальний дефіцит суддів перевищить 60%.

15:12 Утрачений зв’язок

Державу покарали за те, що вона відібрала немовля в матері, яка мала психічні розлади та вроджену розумову відсталість. Пішовши на такий радикальний крок, влада унеможливила возз’єднання родини, а тому порушила конвенційні гарантії.

14:29 ВРП звільнила суддю, який не ухвалював рішень більше трьох років

21 січня 2021 року Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

13:09 Адвокатам дозволять носити травмати - проект

Адвокату гарантується право на придбання, носіння, облік, зберігання та застосування пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії.

12:57 Як розподіляти засуджених по тюрмах: переклад довідника ООН

Підходи до розподілу засуджених в пострадянських і західних країнах істотно різняться. Якщо у нас головним критерієм визначення місця відбування покарання є тяжкість вчиненого особою злочину, то розвинені країни відштовхуються від особистості злочинця.

12:11 Три чверті корупціонерів в Україні - порушники декларування

Із загальної кількості тих, кого було притягнуто до відповідальності за корупцію у 2020 році, більш як три чверті були покарані за недостовірне декларування або несвоєчасне подання декларацій.

11:21 ВС Кореї визначив, скільки повинна відсидіти екс-президент

Екс-президент країни проведе у в’язниці найближчі 22 роки за перевищення службових повноважень і хабарництво. Таким виявився вердикт Верховного суду Південної Кореї.

10:39 Суд скасував попередження, накладене КДКА на Портнова

Визнати протиправним та скасувати рішення дисциплінарної палати КДКА Київської області про притягнення Андрія Портнова до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього попередження.

09:47 Що чекає українців після появи ринку вогнепальної зброї

Попри прогнозовану напругу у суспільстві, народні депутати все ж погодили ідею запровадження обігу вогнепальної зброї, бо Україна – єдина в Європі країна, яка досі не має такого закону.

09:03 Яблуко від яблуні

Дорослі можуть «гратися» з іменами та прізвищами скільки заманеться. З дітьми ж все набагато складніше. Судова практика говорить про те, що зміна прізвища дитини – завдання майже нереальне.

20.01.2021

17:28 Карантин сприяв розвитку електронного правосуддя

Те, що в Україні діють карантинні обмеження, жодним чином не звільняє суди від виконання покладених на них обов’язків. Тож протягом минулого року усі суди вимушені були шукати баланс.

16:17 Оскарження визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню: ВС відступив

Учасник справи може оскаржити в апеляційному порядку окремо від рішення суду ухвалу як про визнання виконавчого документа таким, що не підлягає виконанню, так і про відмову в цьому.

14:50 Для порушників карантину в ФРН відкриють спеціальну в’язницю

Що робити зі злісними порушниками карантину? У німецькій федеральній землі Саксонія хочуть створити для них спеціальну пенітенціарну установу.

14:02 Що за агітація без пісні?!

Країну, яка спочатку забороняла використовувати під час виборів мови нацменшин, а потім виправила дискримінаційні норми, не покарали. Євросуд сказав, що не оцінює законів.

13:27 Тепер офіційно: оприлюднено дати XVІІI з'їзду суддів

XVIII черговий з'їзд суддів України відбудеться 9-11 березня 2021 року у приміщенні Міжнародного центру культури та мистецтв Федерації профспілок України за адресою: м. Київ, алея Небесної Сотні, 1.

12:59 Я не буду йти на конфлікт інтересів, - Татаров

Я припинив займатися юридичною діяльністю після переходу на державну службу і на своїй посаді зайнятий лише державними питаннями. Я не буду йти на конфлікт інтересів і не збираюся втручатися в будь-які питання захисту будь-кого.

12:18 Водіїв, які займатимуть місця для інвалідів, штрафуватимуть паркувальники - проект

Біля торговельних центрів нерідко спостерігаються ситуації, коли місця для автомобілів, якими керують особи з інвалідністю, зайняті іншими. Проте приструнчити нахаб може тільки поліція.

11:30 Нові нормативи навантаження на суддів прокоментували в РСУ

Методика обрахунків навантаження на суддів і суди, затверджена рішенням РСУ від 09.06.2016 № 46, вже не відображає реальних вимог до робіт судів і змін у процесуальних кодексах.

10:49 В МВС відзвітували про підсумки Водохрещі: жертв немає

Святкування Водохрещи 19 січня 2021 року пройшло в Україні без надзвичайних подій на водоймах.

10:23 За критерієм достатності доказів

Хоча за українським кримінальним процесуальним законом жоден доказ не має наперед установленої сили, у справах про ДТП юристи все ж схильні більше довіряти результатам експертизи, аніж показанням свідків.

09:38 40 фінустанов здали Нацбанку ліцензії

Національний банк України відкликав (анулював) ліцензії на надання фінансових послуг у 40 фінансових установ на підставі поданих ними заяв.