Закон і Бізнес

Новини 16.04.2021

16.04.2021

10:16 Гра в санкції ризикує підірвати основи державності — екс-омбудсмен Лутковська

Санкції проти громадян та юридичних осіб, які останнім часом запроваджує РНБО проти своїх же громадян, без будь-якого судового контролю, на перший погляд виглядають як порушення презумпції невинуватості.

09:41 З підстав утрати довіри

У демократичній державі сповзання до одноособової влади стримується контролем. Парламентським, конституційним, судовим. І вже саме бажання під будь-яким приводом позбутися такого контролю має насторожувати.

09:16 Боржникам дозволили викупати майно або погашати борг довіку

У відносинах між банками та боржниками за кредитами у валюті намітилося зрушення. З одного боку, через 5 місяців закінчиться мораторій, з іншого — якусь частину боргу можуть пробачити.

15.04.2021

22:00 Електронне страхування: про переваги та підводні камені?

Електронне страхування працює в Україні з далекого 2018 року. За цей час зроблено великий стрибок у розвитку послуги. А значить ноу-хау її вже не назвеш. У період пандемії онлайн-сервіси особливо користуються популярністю.

18:18 ВС цікавиться думкою студентів про захист прав здобувачів освіти

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду оголосив конкурс для студентів українських ВИШів на краще есе на тему «Захист прав здобувачів освіти в адміністративних судах».

17:37 РСУ висловилась щодо проекту про ліквідацію ОАСК

Внесенню на розгляд парламенту законопроектів, які передбачають ліквідацію (реорганізацію) суду (-ів) має передувати їх широке обговорення, зокрема професійними суддями. Розгляд законопроектів у Верховній Раді повинен відбуватися з урахуванням позиції суд

17:04 ВР схвалила процедуру для конституційного процесу

Верховна Рада ухвалила за основу проект Закону № 4533 «Про конституційну процедуру».

16:31 Непрофілактичне покарання за декларування: президентський проект №4651 прийнято за основу

Верховна Рада ухвалила за основу президентський законопроект № 4651 щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації, що за своїм змістом є не стільки до удосконалючим, як посилюючим відповідальність.

16:14 Працівників судів слід вакцинувати у першу чергу — звернення РСУ

Увесь цей час суди не зачинялися на карантин, тож працівники апарату і судді змушені щодня контактувати із потенційно хворими відвідувачами. Але в Уряді на це чомусь не зважають.

16:03 Київським адвокатам дозволили користуватися громадським транспортом за посвідченням

Адвокатам дозволено пересуватися столицею у громадському транспорті під час посилення обмежувальних заходів за умови пред’явлення посвідчення адвоката.

15:48 Нардепи погодили запровадження ЄСІТС

У ВР узгодили введення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

15:11 Недоліки дисциплінарної практики щодо приватних виконавців узагальнили експерти

Дисциплінарна практика щодо приватних виконавців має ряд недоліків, які призводить до фактичного втручання у процес примусового виконання рішень та ставлять під сумнів принцип незалежності роботи приватних виконавців.

15:06 Айсберг на заваді мріям

Говорити про інтелектуальну власність, оминувши питання створення спеціалізованого суду, неможливо. Разом з тим ця тема породжує і сподівання, і занепокоєння водночас.

14:14 До комітету ООН проти катувань оберуть 5 українців

П`ятеро українських експертів у галузі захисту прав людини будуть відібрані до комітету Організації об`єднаних націй проти катувань.

13:29 Екс-прем’єр Великої Британії порушив закон, який сам же й просував

Більшості громадян важко зрозуміти різницю між лобізмом і корупцією, але вона є. Лобісти повинні офіційно реєструвати свою діяльність, а корупціонери воліють залишатись у тіні.

12:43 З почуття обов’язку

Чи не всі дивилися відомий фільм Адвокат диявола, та інколи виходить, що не лише клієнти погано впливають на адвокатів, а й навпаки. Стратегія одеського адвоката передбачала звільнити клієнта, аби використовувати його у своїх цілях.

12:01 Коли санкції можна оскаржити до КС пояснив екс-суддя

Для запобігання можливому свавіллю, закон про санкції слід застосовувати у контексті мети його прийняття. Інакше до кола суб’єктів, що здійснюють терористичну діяльність, може випадково потрапити будь-хто.

11:18 Як застосовувати регіональний коефіцієнт до суддівської винагороди посянила РСУ

Застосування регіонального коефіцієнту залежить від розташування суду, в якому суддя здійснює судочинство, тобто від кількості населення відповідного населеного пункту та факту здійснення суддею судочинства.

10:32 Чи може інспекція з праці оштрафувати підприємство заочно — позиція ВС

Неналежне повідомлення суб’єкта господарювання про проведення розгляду справи є самостійною підставою для скасування постанов про накладення штрафу за порушення законодавства про працю.

09:44 Катування не матиме строків давності — проект закону

В Уряді взялися за приведення положень про катування та інших норм Кримінального кодексу у відповідність до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських чи таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання.

09:03 Член Комісії з питань правової реформи О.Дроздов:

Я прибічник не революцій, а еволюційних маленьких кроків, які повинні приводити до побудови судової системи, яка б забезпечила конвенційне право кожного на справедливий судовий розгляд.

14.04.2021

18:28 ВРП щотижня звільняє трьох суддів - статистика

Протягом I кварталу 2021 року Вища рада правосуддя звільнила 41 суддю. Тобто щотижня з судової системи з різних причин звільняється в середньому 3 служителя Феміди.

17:24 Механізми формування мережі ліцеїв змінять – ВР погодила законопроект

Заклади освіти, які за результатами конкурсу отримали статус опорних, забезпечуватимуть здобуття не лише початкової та базової середньої освіти, а й профільної середньої.

16:46 Як реструктуруватимуть іпотечні кредити - ухвалено Закон

Відтепер суд не прийматиме рішення про закриття провадження у справі, якщо боржник не має фінансової можливості повернути борг за кредитом в іноземній валюті, забезпеченим квартирою чи будинком, що є єдиним місцем проживання.

16:04 Дозвіл на… свавілля

На жаль, чинний КПК містить багато прогалин у нормах, що регламентують порядок і наслідки проведення обшуку. Однією з таких прогалин є невизначеність процесуального статусу майна, яке вилучається під час обшуку.

15:22 Залишення в небезпеці: за яких умов настає відповідальність — позиція ВС

Особа, яка залишила потерпілого в небезпеці, несе відповідальність за ст.135 КК, навіть якщо хтось інший надав чи намагався надати йому допомогу. Такий висновок зробив ВС в постанові №742/1479/19.

14:29 У Киргизстані вирішили обійтися без верховенства права

Те, що поправки до конституції повинні схвалюватися на референдумі, ніяк не знижує кількості змін до неї. У Киргизстані пройшов уже 11-ий конституційний референдум.

13:51 Працівникам апарату судів пропонується нараховувати зарплату по-новому

У парламенті хочуть, щоб працівники апарату забули про принизливі 4500 грн. для людини з вищою освітою. Для вирішення цієї ситуації нардеп зареєстрував проект, який передбачає нові гарантії та спосіб нарахування платні.

12:52 «Бігунці» — на допомогу

Звіт силовиків перед членами профільного комітету — справа буденна. Утім, раніше народні обранці якось обходилися без погроз звільнити чиновників і настільки прямо не звинувачували їх у корупції. Та, схоже, у декого урвався терпець спостерігати за неподоб

12:03 Втрата судді-годувальника: ВС указав на нюанс перерахунку пенсії

Довічне грошове утримання судді не є видом пенсії в розумінні норм національного законодавства. Відповідно, його розмір не може братися для розрахунку пенсії в разі втрати годувальника.

11:18 Перспективи оскарження санкцій оцінив суддя ВАСУ у відставці

Указ Президента щодо застосування персональних санкцій може перевірятися як на предмет конституційності, так і законності. Проте, не виключено, що скоріш сплине строк санкцій, ніж буде ухвалено остаточне судове рішення щодо їх законності.

10:31 Як перерозподілять видатки на зарплату працівників судів – рішення ВРП

З метою забезпечення більш рівномірного розподілу бюджетних коштів для виплати заробітної плати працівникам апаратів судів, ВРП погодила перерозподіл видатків між судами для виплати зарплати працівникам апаратів.

09:44 Виняткова терміновість

Адвокати поскаржилися, що їхніх підзахисних суддя ВАКС не запросив на засідання. До того ж виник спір щодо статусу осіб у конкретному провадженні, яким, за твердженням захисту, так і не оголосили про підозру.

09:19 Проблеми запобігання корупції обговорюють науковці та практики

Сьогодні, 14 квітня стартувала Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми запобігання корупції».

13.04.2021

17:49 До правління ІСС Ukraine обрано Олексія Шевчука

Керуючого партнера АО Barristers Олексія Шевчука обрано членом правління Українського національного комітету Міжнародної Торгової Палати (International Chamber of Commerce).

17:16 Правники розіграють «Хабар за добро»

Правники традиційно асоціюються з професіями адвокатів, прокурорів та суддів. А от у Львові один з юристів під пильним оком сотень колег приміряє на собі роль хабарника.

16:55 Особливості вирішення спорів з фермерськими господарствами обговорили у ВС

Судді ВС, науковці та практикуючі юристи обговорили проблеми теорії, практики і перспектив законодавчої трансформації права постійного користування у системі речових прав на землю.

16:29 Суд не може ігнорувати обставини лише тому, що вони суперечать версії обвинувачення — ВС

Встановлення обставин, яким версія обвинувачення не може надати розумного пояснення, є підставою для розумного сумніву в доведеності винуватості особи. Такий висновок зробив ВС в постанові №750/5469/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

16:10 ВРП просить виділити судам ще 170 млн

З метою виділення додаткових коштів на потреби судів необхідно терміново внести зміни до Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік» .

15:32 ОАСК запропоновано невідкладно ліквідувати – проект закону

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради як невідкладний проект закону “Про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду”.