Якщо лінь та помилки органів досудового розслідування виправляти змінами до законодавства, то замість країни мрій ми збудуємо «будинок терпимості».
Національне агентство з питань запобігання корупції побачило у діях в.о. Голови Конституційного Суду Сергія Головатого ознаки корупційного правопорушення та склало протокол. Очевидно, свою оцінку діям очільника мають дати і самі судді.
Оскільки акваторія портів належить державі, збір за здійснення там вантажних операцій отримує Адміністрація морських портів України. Але операційна акваторія причалів може перебувати у приватній власності. Куди має іти корабельний збір?
Коли мова заходить про штучний інтелект, то на думку відразу спадають герої з кінострічок «Матриця», «Із машини», «Термінатор», «Я, робот», та три закони робототехніки Айзека Азімова. Матеріалу для польоту фантазії достатньо.
Хочу висловити свою окрему думку на Постанову Великої Палати Верховного Суду (далі - ВП ВС) у справі 925/556/21 від 01.03.23, так як вважаю, що шановна Велика Палата ВС припустилась певних помилок – як стосовно юрисдикції, так і стосовно відшкодуванн…
Кожен державний орган прагне якнайкраще подати свою роботу. Звіти про досягнення доповнюються правильними цифрами, які замовчують чи приховують існуючі проблеми. Поглянемо у цьому аспекті на останні перемоги Агентства з розшуку і менеджменту активів.
Часто очевидне порушення норм законодавства при призначенні судової експертизи порушує законні права власника майна. Вказане дає підстави в подальшому визнавати такий доказ недопустимим. Проте ігнорування судом доводів сторони захисту жодним чином не…
Дуже шкода, коли поважний Київський Апеляційний Суд приймає дуже спірні ухвали. Чесно кажучи, не розумію колег. Усі ухвали на сьогодні є в відкритому реєстрі судових рішень. Дуже болісно, коли їх зміст викликає суперечливі почуття. Але ближче до спра…
27 травня 2022 року росія відповідно до взятих на себе контрактних зобов’язань мала сплатити близько 100 млн. доларів за своїми єврооблігаціями. Проте, через санкції, накладені на країну-агресора цивілізованим світом – кошти на рахунки кредиторів так…
Якщо ми намагаємось уникнути звинувачень у обвинувальному ухилі, захист та сторона обвинувачення повинні мати рівні можливості в питанні проведення експертиз. Але суди іноді підтримують правоохоронців. При цьому безпідставно.
Усі ми юристи та маємо різні думки. Це природньо. Але іноді, на мій погляд, потрібно цими думками обмінюватися для розвитку юриспруденції. Я, виключно для обміну думками, приводжу дві доволі довгі цитати.
Будь-які реформи та трансформації найбільш швидкі та ефективні, коли вони впроваджуються через необхідність. Така саме ситуація наразі складається з інститутом розгляду судових справ в режимі відеоконференції.
Своєчасна мінімізація бізнес-ризиків, вміння управляти ними є ключовим фактором безпечної та прибуткової діяльності банків та компаній.
Згідо з даними Рахункової палати, у 2020-2021 роках держава недоотримала у бюджет від органів держаної виконавчої служби 334,4 млн. гривень виконавчого збору. Винними в цьому виявилися приватні виконавці.
Все частіше і частіше правоохоронці вдаються до невідкладних обшуків. Це вже стало усталеною практикою. Пройде час і вже тільки блазень буде звертатися спочатку за ухвалою слідчого судді. Ну що ж, добре. Давайте детально, по буквах, розберемо ст.233 …
Формування адвокатури сьогодні має певні проблемні риси. Демократичність вибору керівництва органів адвокатського самоврядування сумнівів не викликає. Але законом не передбачені механізми впливу адвокатського середовища на керівні органи.
Швидке, правильне і справедливе вирішення спорів - виклик для суспільства, суддів та адвокатів. Частково вони виключають один одного в традиційному, державному суді.
Останнє засідання Дисциплінарної комісії приватних виконавців 10 листопада 2021 року стало своєрідним рекордом, адже на ньому було припинено діяльність одразу двох приватних виконавців.
Клієнта фінансових пірамід зазвичай приваблює висока прибутковість вкладень на фоні непоінформованості у роботі фінансових ринків. Проте великі надії такого «високоприбуткового» інвестування найчастіше завдають лише фінансових втрат.
Пройшло майже 10 років як набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України, однак інститут зміни правової кваліфікації кримінального правопорушення й до теперішнього часу законодавчо недопрацьований.
Рішення ВАКС в справі Роттердам+ стало предметом палких дискусій. Але щоб бути об’єктивним в оцінках, потрібно перш за все поглянути на цей процес з точки зору права економіки.
Механізм розшуку в КПК України має досить поверхневе регулювання, у зв’язку з чим на практиці виникають питання, які не мають однозначної відповіді, та ситуації, які ускладнюють здійснення досудового розслідування.
У Страсбурзі не могли не помітити нестримне бажання української влади мати «свого» суддю в Європейському суді з прав людини.
Хотя в последнее время юристы критикуют решения Совета национальной безопасности и обороны, тем не менее, среди всего массива принятых документов можно найти вполне себе здравые меры, укладывающиеся в рамки закона.
Неочевидно, але слід визнати той факт, що конвенційна практика Європейського суду з прав людини дестабілізувала традиційний формально-логічний підхід у національному правозастосуванні.
Наразі продовжується політична дискусія щодо концепцій дизайну судової реформи. Адже запит на неї є вже давно, а з її реалізацією пов’язане надання кредитування МВФ та макрофінансової допомоги ЄС.
Брак знань, відсутність життєвого досвіду, слабка психіка - фактори, які в сукупності з іншими обставинами штовхають підлітків на дурниці, які іноді мають свій опис в Кримінальному кодексі. На цих же факторах потім часто грає сторона обвинувачення.
7 липня 2021 року у Верховній Раді надано подання Комітету з питань правової політики про розгляд законопроекту №5660 "Про примусове виконання рішень". Цей документ повинен вивести реформу на якісно новий рівень.
Чем же сегодня является Конституция? Как случилось, что в якобы правовом государстве правильность решений Конституционного Суда перепроверяют правоохранители?
Судді не схильні писати окремі думки (навіть якщо не згодні з рішенням більшості), оскільки така поведінка збільшує кількість роботи для більшості суддів – з огляду на необхідність додаткової юридичної аргументації.