Вимога про подання заяви на продовження договору оренди державного і комунального майна разом з необхідними документами шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в електронній торговій системі є імперативною.
Такий висновок викладено в постанові судової палати для розгляду справ щодо земельних відносин і права власності Касаційного господарського суду у справі №902/489/23, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі квартирно-експлуатаційний відділ м. Вінниці звернувся з позовом до приватного підприємства про усунення перешкод у користуванні державним майном шляхом звільнення приміщення, що знаходиться на першому поверсі будівлі поліклініки.
Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив із того, що орендар не подав у встановлені строки відповідної заяви про продовження договору оренди шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в електронній торговій системі.
Як зазначив КГС, відповідно до чч.1, 2 ст. 11, ч. 1 ст.13 закону «Про оренду державного та комунального майна» заяви на оренду державного і комунального майна подаються в ЕТС. Вимога про подання заяви на продовження договору оренди разом зі звітом про оцінку об’єкта оренди шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в ЕТС передбачена також п.136 Порядку передачі в оренду державного та комунального майна, затвердженого постановою КМУ від 3.06.2020 №483. Така вимога є імперативною і не містить альтернативних способів подання цієї заяви.
З огляду на наведене, судова палата погодилася з висновками судів попередніх інстанцій про те, що договір оренди державного майна мав продовжуватися в порядку, передбаченому ст.18 закону, і орендар не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку його дії мав подати заяву про продовження договору шляхом заповнення електронної форми через особистий кабінет в ЕТС.
Доводи відповідача про відсутність технічної можливості подати відповідну заяву в ЕТС через те, що об’єкт оренди був розміщений у цій системі лише тоді, коли строк на її подання вже сплив, судова палата відхилила, ураховуючи, що функціонал ЕТС передбачає можливість подання заяв з питань оренди як щодо об’єктів, зареєстрованих у системі, так і щодо об’єктів, не зареєстрованих у ній.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Чи має АРМА враховувати інтереси кредиторів, коли визначає умови управління арештованими активами?
22.11.2024
Як завдяки менеджменту АРМА арештовані активи перетворюються на збиткові об’єкти - адвокат
30.09.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!