Сама по собі специфіка об’єкта оподаткування — наявність спеціального статусу «будівлі промисловості» не може бути достатньою підставою для звільнення від оподаткування.
На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, скасовуючи попередні рішення у справі №580/1824/19, повідомляє «Закон і Бізнес».
Товариство оскаржило податкові повідомлення-рішення, якими донараховано грошове зобов’язання з податку на нерухоме майно, та штрафні (фінансові) санкції на суму майже 815 тис. грн.
Суди першої та апеляційної інстанції позов задовольнили повністю, оскільки належний ТОВ комплекс нежитлових будівель та споруд з усіма нежитловими приміщеннями, як будівлі промисловості, не є об’єктом оподаткування відповідно до приписів пп.«є» пп.266.2.2 п.266.2 ст.266 Податкового кодексу.
Однак КАС зауважив, що, обираючи за вихідне поняття «промисловість», у зв’язку з яким застосовується ця податкова пільга, законодавець пов’язує звільнення від сплати податку не тільки і не стільки із його статусом, а й з використанням будівлі з метою провадження виробничої діяльності, тобто з використанням такої за цільовим призначенням для виготовлення промислової продукції.
Отже, функціональне призначення об’єкта, який звільняється від оподаткування, яким є предмет — будівля промисловості (вид нежитлової нерухомості), є фактично визначальною родовою ознакою. Адже не є об’єктом оподаткування саме будівлі, які використовуються для виготовлення промислової продукції будь-якого виду.
Таким чином, КАС зазначив, що для висновку про правомірність ППР судами першої та апеляційної інстанції не було проаналізовано, які саме будівлі з належних позивачеві відносяться до об’єкту оподаткування з огляду на їх функціональність, у тому числі відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!