Скільки б разів друга дисциплінарна палата ВРП не поверталася б до спроб звільнити суддю, але так і не змогла ухвалити рішення. Що має статися, аби розподіл голосів змінився?
Про це дізнаємося із перебігу засідання ДДП ВРП, яке розпочнеться сьогодні, 12 березня, о 10:00, інформує «Закон і Бізнес».
У справі судді Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області Сергія Бурхана «коса» доповідача Романа Маселка наразилася на «камінь» позиції Сергія Бурлакова та Віталія Саліхова, які вже кілька разів голосували проти пропозиції покарати суддю звільненням із посади.
Нагадаємо, що суддю підозрюють у вчиненні кримінального правопорушення, визначеного ч.3 ст.368 КК. І ДДП ВРП кілька разів оголошувала перерви або взагалі знімала справу з розгляду. Як повідомляв «ЗіБ», востаннє, представник судді (на фото), звернув увагу, що вже сплив строк притягнення С.Бурхана до дисциплінарної відповідальності, отже справу слід закрити.
Р.Маселко не заперечував, що такий строк сплив, тим не менш закликав прийняти рішення стосовно накладання стягнення у виді подання про звільнення судді з посади. Але більшості голосів ця пропозиція знову не набрала: С.Бурлаков та В.Саліхов голосували проти.
Утім, сьогодні буде останнє засідання палати за участю В.Саліхова, строк повноважень якого закінсується.
Також повторно палата повернеться до справи судді Печерського районного суду м.Києва Сергія Вовка. У січні цього року в ній також не змогли прийняти рішення, оскільки, як наголосив доповідач В.Саліхов, «уперше в історії дисциплінарних проваджень, була винесена ухвала про повернення висновку на доопрацювання, яка свідчить про упередженість осіб, які її складали (читай — Р.Маселка. — Прим. ред.)». Адже від прокуратури надійшов лист про відкликання скарги, в якому зазначалося про відсутність претензій до судді. Але Р.Маселко вирішив взяти на себе ініціативу і з’ясувати, чи дійсно такий лист був надісланий. Тому голосував як проти пропозиції закрити справу, так і проти стягнення у виді попередження.
А от для судді Вищого антикорупційного суду Олега Ткаченка це буде перша зустріч із дисциплінарним органом. Спеціалізована антикорупційна прокуратура нарахувала в нього майже сім десятків справ, у яких він не підтримував клопотання САП. Зокрема, повертав клопотання про відсторонення осіб від посад, відмовляв у доступі до речей і документів та продовженні строків досудового розслідування, і навіть задовольняв частково клопотання адвокатів,, тобто всіляко перешкоджав кримінальному переслідуванню осіб.
Прикметно, що доповідатиме цю справу Олексій Мельник, обраний до складу ВРП саме за прокурорською квотою.
Також у ДДП ВРП заплановано заслухати 28 висновків дисциплінарних інспекторів щодо відкриття нових проваджень або відмови в цьому, та 17 — стосовно попередньої перевірки скарг.
Трансляція засідання другої дисциплінарної палати ВРП: натисніть на зображення.
Матеріали за темою
Суддю, на якого був складений протокол по 130-й, відправили вчитися до НШСУ — рішення ДДП ВРП
05.03.2025
Чи може порушення кримінальної справи доводити неетичну поведінку судді — засідання ДДП ВРП
26.02.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!