Неможливість належного повідомлення осіб, що не з’явились на першочергову реєстрацію проведення загальних зборів, не може автоматично слугувати підставою для визнання проведення таких зборів незаконними.
Таку позицію висловила колегія суддів Касаційного господарського суду, передаючи справу №911/231/22 на розгляд палати для розгляду справ щодо корпоративних спорів, корпоративних прав та цінних паперів КГС, інформує «Закон і Бізнес».
Зокрема, колегія суддів вважає, що категоричність таких висновків не може застосовуватись у всіх випадках при зміщенні (перенесенні/ відкладенні) часу реєстрації/ проведення загальних зборів, а має застосуватись з урахуванням конкретних обставин кожної справи.
Колегія суддів КГС вважає, що визначальним у даному випадку має бути поінформованість акціонерів про зміщення часу проведення зборів, які з’явились на першочергову реєстрацію проведення зборів. При цьому Суд критично ставиться до можливості належного повідомлення осіб, які не виявили бажання скористатись своїм правом на участь у зборах (водночас належним чином повідомленні про їх проведення) та відповідно не з’явились у визначений час та місце на реєстрацію. Адже виконання вимог ст.35 закону «Про акціонерні товариства» в даному випадку є майже неможливим.
Суд зауважив, що, безумовно, організатор проведення загальних зборів має вжити всіх існуючих заходів щодо належного повідомлення усіх акціонерів про зміщення часу проведення. Разом з тим, неможливість належного повідомлення (від незалежних на те причин) осіб, що не з’явились на першочергову реєстрацію, не може автоматично слугувати підставою для визнання проведення таких загальних зборів незаконними, а всіх прийнятих на їх зборах рішень — недійсними/ скасованими.
Відтак залежно від обставин належного повідомлення акціонера про день та час проведення загальних зборів та явки його на реєстрацію проведення таких зборів і має бути вирішено питання щодо можливості визнання їх проведення незаконними з підстав неналежного повідомлення акціонера/ акціонерів про зміщення часу їх проведення.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає за необхідне конкретизувати/уточнити висновок Верховного Суду, викладений у постанові від 09.04.2019 у справі №908/3577/16, у питанні імперативності/ диспозитивності застосування норми ст.35 закону про АТ щодо обов’язкового повідомлення учасників акціонерів про зміщений час (годину) проведення загальних зборів, які з’явилися у визначений день, час та місце проведення зборів та пройшли відповідну реєстрацію.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!