Оскільки від сьогодні, 23 грудня, почала роботу служба дисциплінарних інспекторів, палати ВРП утратили можливість аналізувати скарги та самостійно відкривати провадження. Проте мають завершити ті, що розпочали.
Так, сьогодні перша ДП ВРП планує розглянути одразу 4 справи, що можуть закінчитися «вищою мірою» стягнення для суддів, інформує «Закон і Бізнес».
Зокрема, суддя Приморського районного суду м.Одеси Ілля Лонський обвинувачується у скоєнні злочинів, передбачених ч.3 ст.368, ч.3 ст.15, ч.3 ст.369, ч.2 ст.190 Кримінального кодексу. Наразі його відстронено від здійснення правосуддя до винесення вироку. Натомість, у липні Вищий антикорупційний суд призупинив слухання, бо підсудний мобілізувався до лав ЗСУ.
Під час попереднього засідання І.Лонський через свого представника (на фото) подав клопотання про зупинення також і дисциплінарного провадження. Але члени палата взяли паузу на 3 тижні для «додаткового з’ясування питання».
Суддя Турківського районного суду Львівської області Лука Кріль також проходить як обвинувачений за ч.3 ст.368 КК у справі, що розглядає ВАКС. Водночас, Л.Кріль стверджує, що мала місце провокація з боку правоохоронних органів. Утім, навряд чи палата чекатиме вироку, оскільки для звільнення як виду дисциплінарної відповідальності достатньо і запису розмов.
Два тижні тому слухання відклали через хворобу судді, але сьогодні його відсутність уже не перешкоджатиме розгляду.
У поле зору НАБУ потрапив і суддя Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександр Боярський, щодо якого, як повідомляв «ЗіБ», відкрито вже два кримінальних провадження. Зокрема, на початку року ВРП відсторонила його від здійснення правосуддя саме через підозру в сприянні чоловікам ухилитися від мобілізації.
Натомість звільнити його активістка вимагає не за це, а за рішення у 4 справах, з «яких можна виснувати про випадки фіктивного визначення місця проживання дитини з батьком».
Аналогічні претензії і до його колеги — Валентина Заверюхи. Детективи вважають, що він «за попередньою змовою з працівниками апарату вказаного суду та адвокатами, за неправомірну вигоду, у тому числі шляхом незаконного втручання в роботу автоматизованої системи діловодства суду, сприяють ухиленню військовозобов’язаними від мобілізації».
Місяць тому ПДП ВРП уже покарала їхнього колегу Сергія Савицького притягнувши його до дисциплінарної відповідальності у виді звільнення з посади. Можна припустити, що аналогічними будуть пропозиції доповідачів і стосовно цих суддів.
Натомість у справі суддів Луганського апеляційного суду Юлії Лозко, Віталія Кострицького та Марини Назарової (відряджених до Одеського апеляційного суду), навряд чи можна очікувати такого суворого покарання. Адже скаржниця нарікає на те, що колегія розглянула апеляційну скаргу «без належного і своєчасного повідомлення учасників судового процесу та без фіксування судового процесу». Це може потягнути максимум на попередження.
До речі, у цьому році дисциплінарні палати ВРП більше не проводитимуть засідань.
Трансляція засідання першої дисциплінарної палати ВРП: натисніть на зображення
Матеріали за темою
Розгляд дисциплінарних справ має бути справедливим як для скаржників, так і для суддів — голова ВРП
13.01.2025
Бенефіс Маселка: потакачі ухилянтам, нетверезим водіям і хабарник на додачу — засідання ДДП ВРП
18.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!