Активісти на чолі із Романом Маселком не втрачали та й не втрачають нагоди направити скаргу на суддю до ВРП. Особливо, якщо можна хайпанути на суспільно чутливих фактах чи кримінальних провадженнях.
Так, сьогодні, 25 листопада, перша дисциплінарна палата ВРП має намір розглянути під час засідання 5 справ, три з яких ініційовані громадськими активістами, інформує «Закон і Бізнес».
Зокрема, не обійдеться без згадки Р.Маселка, який написав скарги чи не на кожного суддю Окружного адміністративного суду м.Києва, у т.ч. — на Олену Патратій, звинувачуючи їх у змові стосовно неявки до ВККС. Два місяці тому справу почали слухати за участю судді (на фото), але потім відклали «для доопрацювання».
Іншій активістці не сподобалося, що суддя Комсомольського міського суду Полтавської області Тетяна Куц закрила за малозначністю адміністративну справу за ст.124, ч.1 ст.130 КпАП стосовно водія, який наїхав на електроопору в стані сп’яніння. На думку активістки, той факт, що водій є пенсіонером і до того ж повністю відшкодував збитки, не повинні братися судом до уваги.
Позаяк непокарані нетверезі водії мають властивість закінчуватися, інша активістка осідлала тему притягнення до відповідальності суддів, які нібито сприяють ухилянтам. У судді Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Олександра Боярського вона нарахувала 4 справи, з «яких можна виснувати про випадки фіктивного визначення місця проживання дитини з батьком».
Утім, як повідомляв «ЗіБ», щодо О.Боярського відкрито вже два кримінальних провадження. Зокрема, на початку року ВРП відсторонила його від здійснення правосуддя саме через підозру в сприянні чоловікам ухилитися від мобілізації.
Аналогічні претензії у Національного антикорупційного бюро до його колеги по суду Сергія Савицького. У НАБУ повідомили, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою судді у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.368, ч.5 ст.27, ч.3 ст.332 Кримінального кодексу. Щоправда, дотепер ОГП не зверталося до ВРП із клопотанням про відсторонення судді від роботи чи взяття під варту.
А от суддя Рахівського районного суду Закарпатської області Іван Тулик у 2021 році вже був засуджений за хабар. Проте Верховний Суд скасував цей вирок у зв’язку із закінченням, після повідомлення особі про підозру, строку досудового розслідування, визначеного ст.219 КПК. Втім суддю встигли відрахувати зі штату суду, що унеможливлює як розгляд, так і закриття дисциплінарної справи щодо нього. Але так вирішила третя ДП у 2023 році. А перша ДП розбиратиметься із громадянством Румунії, яке задекларував суддя у 2023 році.
Після цього блоку питань, ПДП ВРП заслухає висновки стосовно наявності у 19 скаргах підстав для відкриття нових проваджень, а 6 проаналізує на предмет прийнятності в принципі.
Трансляція засідання першої дисциплінарної палати ВРП: натисніть на зображення
Матеріали за темою
Розгляд дисциплінарних справ має бути справедливим як для скаржників, так і для суддів — голова ВРП
13.01.2025
Бенефіс Маселка: потакачі ухилянтам, нетверезим водіям і хабарник на додачу — засідання ДДП ВРП
18.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!