У першої дисциплінарної палати ВРП накопичилося чимало справ, розгляд яких відкладався або оголошувалася перерва. Тож до порядку денного сьогоднішнього засідання включено одразу сім справ, із яких 5 — «старих».
Із нових — справа судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Маркіяна Самсіна, на якого скаржаться через те, що він не вирішив питання про відкриття провадження у цивільній справі, інформує «Закон і Бізнес».
Також уперше призначена до розгляду скарга на суддю Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області Сергія Савицького, якого НАБУ підозрює в тому, що він «за попередньою змовою групою осіб сприяв ухиленню військовозобов’язаних осіб від мобілізації та незаконному переправленню осіб через державний кордон України шляхом ухвалення судових рішень з ознаками фіктивності».
Решта справ вже починали слухати або принаймні призначали до розгляду. Так, справу судді Звенигородського районного суду Черкаської області Дар’ї Сакун відклали наприкінці вересня. Тодішній активіст Роман Маселко віднайшов у судді аж одну справу, в якій вона звільнила від адміністративної відповідальності водія, стосовно якого був складений протокол за ч.1 ст.130 КпАП, та на підставі ст.21 кодексу передала матеріали на розгляд громадської організації для застосування заходів громадського впливу.
Того ж дня відклали і справу судді Олександрівського районного суду Кіровоградської області Павла Івченка (на фото). На нього скаржиться інша активістка, яка дізналася про те, що ВРП відсторонила цього суддю від здійснення правосуддя у зв’язку з притягнення до кримінальної відповідальності, передбаченої ч.2 ст.28, ч.3 ст.3692 Кримінального кодексу. Мовляв, не відсторонювати, а звільняти таких треб, до того ж — не очікуючи вироку. Прикметно, що за твердженням слідства, суддя обіцяв за 60 тис. грн. «вирішити питання» щодо ще одного нетверезого водія…
Так само неодноразово оголошувалася перерва й у слуханні справи стосовно судді ОАСК Альони Мазур. Востаннє суддя попросила надати їй доступ до аудіо- відеофайлів, на яких ґрунтується висновок доповідача. Спочатку палата відклала слухання на два тижні, але виявилося, що віддаленого доступу до матеріалів так і не надано. Нагадаємо, що це не єдина суддя цього суду, яку Р.Маселко разом із НАБУ звинувачують у змові в неявці на кваліфоцінювання.
Справу стосовно судді Київського апеляційного суду Галини Балацької спробували розпочати два тижні тому, але виявилося, що суддя поїхала у відрядження. В серпні цього року друга ДП уже оголосила їй попередження за затягування із виготовленням судового рішення. Тепер аналогічні претензії до судді розглядатиме перша ДП. Тож, підсилюючи стягнення за кожен випадок, можна дістатися і до «вищої міри»…
Також через тяганину, але із розглядом заяви про перегляд вироку за нововиявленими обставинами, що тривав майже 3 роки, відкрито дисциплінарну справу стосовно суддів Оболонського районного суду м.Києва Олександра Луценка та Андрія Шевчука. Третя суддя — головуюча у цій колегії Людмила Шестаковська — вже вийшла у відставку. Тут клопотання про відкладення вніс скаржник і воно було задоволене.
Після цього блоку питань, ПДП ВРП заслухає висновки стосовно наявності у 16 скаргах підстав для відкриття нових проваджень, а 7 проаналізує на предмет прийнятності в принципі.
Трансляція засідання першої дисциплінарної палати ВРП.
Матеріали за темою
Тяганина колегіально і одноособово, нетверезі водії й порушник кордону — засідання ПДП ВРП
02.12.2024
Суддю, яка не зобов’язала прокурора вручити підозру, не покарали стягненням — рішення ДДП ВРП
27.11.2024
Змова в ОАСК та у сприянні ухилянтам, а також румунський паспорт судді — засідання ПДП ВРП
25.11.2024
Ще дві спроби Маселка притягти суддів до суворої відповідальності зазнали невдачі — рішення ДДП ВРП
21.11.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!