Хоча середа стала днем роботи двох дисциплінарних палат Вищої ради правосуддя, сьогодні, 7 лютого, працюватиме лише одна із них — друга. Й планує розглянути одразу 5 дисциплінарних справ.
Такі питання винесені на порядок денний засідання, що розпочнеться о 10:00, інформує «Закон і Бізнес».
Спочатку члени ДДП ВРП розглянуть чергові самовідводи від розгляду скарг свого секретаря Романа Маселка, яких цього разу — 5.
Потім ДДП заслухає справи стосовно суддів:
Людмили Божко, Юлії Дурасової та Ольги Лукманової з Третього апеляційного адміністративного суду (виправлення описки, що може свідчити про зміну підстав перегляду справи);
Василя Ляха з Ратнівського районного суду Волинської області (розгляд адмінсправ без прокурора та недостатньо мотивована постанова про звільнення від адмінвідповідальності);
Світлани Козіної із Ржищевського міського суду Київської області (встановлення факту народження в Україні без залучення ДМСУ);
Валентина Шроля з Київського апеляційного суду (звільнення від адміністративної відповідальності водія, який відмовився пройти огляд на стан наркотичного сп’яніння);
Вікторії Філіп’євої із Зміївського районного суду Харківської області (грубе порушення норм чинного законодавства під час розгляду заяви про забезпечення позову).
Так, у справі С.Козіної, яку почали розглядати під час попереднього засідання ДДП ВРП, Р.Маселко намагався створити прецедент, коли дисциплінарний інспектор, досліджуючи справи, що вказані у скарзі на суддю, починає самостійно відшуковувати й інші. Тобто, фактично самостійно виявляти дисциплінарні порушення в діях суддів.
З його доповіді, він виявив ще 26 справ (на додачу до 11, що вказані в скарзі), в яких, на його думку, С.Козіна припустилася порушень правил територіальної підсудності. Тож колегам довелося пояснювати своєму секретареві межі повноважень дисциплінарного інспектора, функції якого тимчасово виконує член ВРП. Й усі намагання Р.Маселка протиснути свою позицію виявилися марними.
Тому розгляд справи було відкладено й продовжиться сьогодні.
До речі, цікавим обіцяє бути й розгляд справи В.Шроля, і не лише для його колег. Адже, за словами судді, згідно з відомчою інструкцією про порядок виявлення у водіїв стану наркотичного сп’яніння, яка суперечить вимогам ст.266 КпАП, огляд водія на стан наркотичного сп’яніння провадиться лише у медичному закладі. Й таким неузгодженням нормативних актів, як вважає суддя, «вдало» користуються працівники поліції, які безпідставно вбачають у водіїв ознаки стану саме наркотичного (а не алкогольного) сп’яніння та пропонують поїздки до певних медичних закладів.
Натисніть на зображення, аби спостерігати за перебігом засідання другої дисциплінарної палати ВРП.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!