Попри призначення на минулому тижні дисциплінарних інспекторів, певний час дисциплінарні палати ВРП ще розглядатимуть справи, які вони відкрили без їхньої участі, аби не робити паузу у виховній роботі із суддями.
Так, сьогодні, 2 грудня, перша дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя запланувала до розгляду 5 таких справ, інформує «Закон і Бізнес».
Засідання розпочнеться із справи суддів Печерського районного суду м.Києва Світлани Смик, Олесі Батрин та Олексія Соколова. Скаржник стверджує, що судді затягують розгляд кримінальної справи стосовно особи, яка обвинувачується в шахрайстві. Адже за 6 років було призначено тільки 20 засідань, з яких відбулося 4.
Справу вперше призначили до розгляду ще у вересні, але щоразу щось заважало. Схоже, доповідач Юлія Бокова налаштована таки почати сьогодні слухання навіть якщо судді не з’являться.
Також на тяганину з боку судді Шевченківського районного суду м.Києва Ірини Макаренко, але в цивільних провадженнях, нарікають низка скаржників. Загалом в одне провадження вже зібрано 9 таких скарг. Наприкінці вересня суддя (на фото) надала пояснення таким зволіканням, зокрема, наголосивши на відсутності секретаря судового засідання. Й палата оголосила перерву для доопрацювання матеріалів.
Якщо у двох попередніх випадках судді мають всі шанки відбутися мінімальним стягненням, то для судді Приморського районного суду м.Одеси Іллі Лонського все може закінчитися поданням про звільнення з посади. Адже НАБУ, яке власне просигналізувало до ВРП, веде щодо нього досудове розслідування за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.368, ч.3 ст.15, ч.3 ст.369, ч.2 ст.190 Кримінального кодексу.
Наразі І.Лонського відстронено від здійснення правосуддя до винесення вироку в його справі. Натомість, у липні Вищий антикорупційний суд призупинив слухання, бо підсудний мобілізувався до лав ЗСУ. Але чи завадить це притягненню до дисциплінарної відповідальності?
А от суддю Сторожинецького районного суду Чернівецької області Василя Бужору півроку тому палата вже покарала попередженням за поблажливість до нетверезих водіїв. Проте тепер на нього скаржиться особа, яку суддя притягнув до адміністративної відповідальності за порушення правил перетину державного кордону, бо до суду було направлено два протоколи з однаковими серійними номерами та датами, складеними однією уповноваженою особою, однак різними за суттю та кваліфікацією.
Не обійдеться й без традиційних скарг Романа Маселка, який, разомі із своїми колишніми колегами-активістками направили низку скарг на суддю Уманського міськрайонного суду Черкаської області Лесю Годік, яка звільнила від адміністративної відповідальності за малозначністю кількох водіїв, на яких було складено протоколи за ст.130 КпАП. ВРП об’єднала їх в одну й передала на розгляд першій ДП.
Крім того, ПДП ВРП планує заслухати висновки доповідачів стосовно наявності підстав у 16 скаргах для відкриття нових проваджень, а 10 проаналізують на предмет прийнятності в принципі.
Трансляція засідання першої дисциплінарної палати ВРП: натисніть на зображення
Матеріали за темою
Розгляд дисциплінарних справ має бути справедливим як для скаржників, так і для суддів — голова ВРП
13.01.2025
Бенефіс Маселка: потакачі ухилянтам, нетверезим водіям і хабарник на додачу — засідання ДДП ВРП
18.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!