Проект землеустрою щодо відведення ділянки в межах населеного пункту в будь-якому випадку подається на погодження до структурного підрозділу у сфері містобудування та архітектури (незалежно від цільового призначення).
Такої думки дотримується судова палата Касаційного кримінального суду, передаючи на розгляд Великої палати ВС справу №363/2525/17, інформує «Закон і Бізнес».
Водночас, якщо йдеться про відведення ділянки за межами населеного пункту, то такий проект потребує погодження лише у разі, якщо на ній розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта.
У цій справі, особу, яка працювала провідним спеціалістом — державним кадастровим реєстратором відділу Державного земельного кадастру управління Держземагентства у Вишгородському районі Київської області, визнано невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК та виправдано її у зв’язку з недоведеністю наявності в діянні складу кримінального правопорушення.
Як зазначає ККС, згідно із ч.2 ст.1861 ЗК (станом на час інкримінованого діяння) проєкт землеустрою щодо відведення ділянки у межах населеного пункту або земельної ділянки за межами населеного пункту, на якій розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта, подається також на погодження до структурних підрозділів районних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій у сфері містобудування та архітектури.
Отже, у разі, якщо проєкт землеустрою не потрібно було погоджувати з відповідним відділом архітектури і містобудування, то висунуте в цьому кримінальному провадженні обвинувачення по суті є неспроможним.
Однак, ККС не погоджується із правозастосовчим підходом КАС і вважає, що у наведеному словосполученні із ч.2 ст.1861 ЗК перший сполучник «або» використаний з метою посилення роздільності між проєктом землеустрою щодо відведення ділянки в межах населеного пункту і цим проєктом за межами населеного пункту. Й законодавець мав на меті не об’єднати одну умову для погодження проєктів щодо відведення ділянок, а вирізнити проєкти у межах населеного пункту від проєктів щодо ділянок за його межами, на яких розташовано об’єкт будівництва або планується розташування такого об’єкта.
Тож, з огляду на те, позицію якого із касаційних судів ВП ВС визнає правильною, залежить і вирок особі. Хоча навряд чи особа має нести відповідальність за правопорушення, зміст якого викладений настільки неоднозначно, що може по-різному тлумачитися касаційними судами.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!