Міжнародний інститут преси (IPI) допустив конфлікт інтересів, виступивши на боці видання — відповідача у судовій справі, гендиректор якого одночасно є віце-головою виконавчої ради IPI. Це є ознакою корупції, порушенням антикорупційних принципів, міжнародних стандартів і карається законом.
На цьому наголошується в листі представника Андрія Портнова — адвоката Ганни Косінової на адресу в.о. виконавчого директора IPI Скотта Ґріффена, інформує «Закон і Бізнес».
Як пояснила «ЗіБ» адвокат, цей лист є відповіддю на публікацію на веб-сайті IPI під назвою: «Україна: ІРІ засуджує компанію судових позовів політика Андрія Портнова». У ній зазначається, що ІРІ засуджує нещодавній позов А.Портнова проти провідних українських ЗМІ,
«Упередженість ІРІ викликана конфліктом інтересів, у зв’язку з тим, що публікація присвячена, зокрема, справі та рішенню Шевченківського районного суду м.Києва від 23.09.2024, яким задоволено позов А.Портнова, зокрема, до видання The Kyiv Independent, генеральний директор якого — Дарина Шевченко — одночасно є віце-головою виконавчої Ради Міжнародного інституту преси. В Україні такого роду конфлікти інтересів є ознакою корупції, порушенням антикорупційних принципів, міжнародних стандартів і караються законом», — зазначила Г.Косінова.
Більше того, С.Гріффен, в своєму коментарі вказав, що «журналісти не повинні стикатися з репресіями за висловлення оціночних суджень у своїх матеріалах». Також зазначив, що «ухвалене рішення (Шевченківського районного суду м.Києва від 23.09.2024 у справі про дифамацію проти видань Statewatch, LB.ua та The Kyiv Independent) має бути скасоване в апеляції, і українські суди повинні гарантувати, що їхні рішення підтримують свободу преси та свободу вираження поглядів як основні елементи демократії».
Г.Косінова зазначила, що «сам факт звернення до суду з позовом до медіа не є репресіями, а є правом людини на захист своїх порушених прав та інтересів, що гарантується у всьому цивілізованому світі».
Г.Косінова зауважила, що справа, в якій винесене це рішення, розглядалася судом майже рік, що давало всім сторонам рівні можливості висловити свої доводи та аргументи, і надати докази на їх підтвердження. «З боку відповідачів, які є медіа-ресурсами, не було надано жодних доказів того, що поширена ними інформація відповідала дійсності, тобто була перевірена або отримана з офіційних джерел інформації, була достовірною і повною», — підкреслила адвокат.
Натомість, публічний коментар керівника авторитетної організації, яка займається питаннями свободи слова та захисту прав журналістів — Міжнародного інституту преси, стосовно рішення суду, що ще не набуло законної сили, може бути сприйнятий як спроба вплинути на рішення апеляційного суду. «Це є формою тиску на судову систему та втручання в її виключні повноваження, а будь-які спроби впливу на судові органи, в тому числі, в публічних коментарях керівника IPI повинні бути засуджені та попереджені», — наголосила Г.Косінова.
З огляду на це, у листі адвокат наполягає на необхідності видалити з публікації коментарі С.Гріффена, які містять вказівки про прийняття апеляційним судом заздалегідь визначеного рішення, а також опублікувати на сайті ІРІ даний лист, як офіційну відповідь А.Портнова на публікацію (із змістом листа ангійською мовою можна ознайомитися тут).
Нагадаємо, що, крім згаданого рішення, А.Портнов виграв низку позовів про захист честі, гідності та ділової репутації, зокрема, у:
Громадської організації «Рух Чесно»;
видань «Українська правда», «Фокус» та ГО «Центр протидії корупції» Віталія Шабуніна;
видання «Бізнес.Цензор» та Юрія Бутусова, якому цей сайт належить;
ГО «Громадське телебачення»;
телеканалу «Прямий» тощо.
Крім того, Київський апеляційний суд цього року вже двічі залишав чинними рішення Дарницького районного суду м.Києва за позовами А.Портнова проти Ю.Бутусова. Наразі рішення судів щодо Ю.Бутусова перебувають на стадії примусового виконання.
Нагадаємо, що Суд ЄС ухвалив рішення за позовом А.Портнова до Ради міністрів ЄС (справа №Т-290/14) і постановив виключити його з санкційних списків ЄС. Також санкції щодо нього скасували Велика Британія та Швейцарія.
Недавно The Canada Gazette — офіційний вісник уряду Канади — повідомив, що Канада також зняла санкції з А.Портнова.
Матеріали за темою
Кредит учаснику бойових дій, відсторонення від роботи та усунення від спадкування — огляд КЦС
04.11.2024
Коли власник може вимагати компенсації вартості авто в особи, яка його безпідставно зберігає — ВП ВС
23.10.2024
Оприлюднено повний текст рішення у резонансній справі стосовно шеф-редактора КБ «Радіо Свобода»
09.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!