10.08.2023 10:54
На жаль, в Україні судова гілка влади, яка відповідає за здійснення правосуддя, апріорі є залежною, оскільки не має права законодавчої ініціативи, а її бюджет формують парламент і Уряд.
Такий стан речей констатував голова Комітету ВР з питань правової політики Денис Маслов, інформує «Закон і Бізнес».
В інтерв’ю «Дзеркалу тижня» він зауважив, що Верховна Рада і Кабмін «історично та функціонально завжди намагаються впливати на судову систему. І, використовуючи недовіру між судовою системою та суспільством, тримати її під контролем».
На його думку, «без взаємної довіри суддів і суспільства жодної реформи реалізувати неможливо». Адже в демократичних країнах судова гілка влади завжди захищає суспільство, а суспільство захищає судову владу. Як-от в Польщі чи Ізраїлі.
Відповідаючи на запитання щодо вектора судової реформи, Д.Маслов зазначив, що «стратегія дуже проста: відновити, хоч як банально це звучить, взаємну довіру між суспільством і судовою гілкою влади, щоб вони стали захисниками одне одного».
Він відзначив, що високий статус судді має корелюватися з високим рівнем відповідальності. «Всі, хто досі не зрозумів цього, підуть зі своїх посад», — наголосив голова комітету.
Водночас він висловився за те, аби судді працювали в нормальних умовах, включно зі збалансованим навантаженням, що може гарантувати якість правосуддя, а також забезпеченим апаратом судів. «Плюс системний дисциплінарний контроль із боку ВРП і постійний та дієвий моніторинг їхньої діяльності силами громадськості», — підсумував Д.Маслов.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!