Крім Вищого спеціалізованого суду з ІВ, який не можуть створити вже понад 7 років, тепер від нас вимагають ще й спецсуду для розгляду адміністративних справ за участю державних органів.
Принаймні, так стверджують автори проекту «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та деяких законодавчих актів України щодо діяльності Вищого суду з публічно-правових спорів (№12206), інформує «Закон і Бізнес».
Мовляв, це є одним з індикаторів виконання плану України з реалізації ініціативи Європейського Союзу Ukraine Facility в межах реформи системи судоустрою України, а також передбачено меморандумом з МВФ у 5-тій редакції.
Такий суд, за проектом, розглядатиме виключно окремі адміністративні справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Кабінету Міністрів, міністерства чи іншого центрального органу виконавчої влади, Національного банку чи іншого суб’єкта владних повноважень, повноваження якого поширюються на всю територію України (крім випадків, встановлених ч.5 ст.22 КАС).
До цього ж суду оскаржуватимуться окремі рішення АМКУ та НАЗК, акти, дії та бездіяльність КДКП, а також рішення в межах конкурсів на посади керівника САП та його заступників, директора НАБУ чи голів НАЗК та АРМА тощо.
При цьому підсудність публічно-правових спорів ВС та ВАКС не змінюватиметься, оскільки новий суд покликаний частково замінити колишній Окружний адміністративний суд м.Києва. У той час як після утворення ВС із ППС за окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ, залишаться в порядку виключної підсудності адміністративні справи, відповідачем у яких є дипломатичне представництво чи консульська установа України, їх посадова чи службова особа.
За аналогією із ВАКС, у ВС із ППС діятиме апеляційна палата, а вже касаційний перегляд здійснюватиме ВС.
Крім суддів, адвокатів та науковців, до ВС із ППС зможуть потрапити правники, які мають щонайменше 7 років стаж у сфері права на посадах державної служби в органах державної влади, повноваження яких поширюються на всю територію України.
Формуватимуть новий суд, за традицією, за участі міжнародних експертів: черговий дорадчий орган вирішили назвати «експертною радою». Натомість ГРД до відбору кандидатів не залучатимуть.
Автори вважають, що на проведення конкурсу Вищій кваліфікаційній комісії суддів має вистачити 18 місяців із дня набрання чинності законом про утворення ВС із ППС.
Чтобы чиновникам было далеко ходить, для нового суда могут подыскать место где-то рядом с Кабмином.
Матеріали за темою
ГРД, «Фундація DEJURE», «ЦПК» — тиск на ВРП та підрив авторитету правосуддя, — Інна Отраш
09.10.2024
На адміністративну процедуру крізь фокус євроінтеграції подивилися учасники круглого столу
03.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!