10.05.2023 15:06
Яка може бути довіра до суду коли суддя має за рік розглянути 4000 справ? Коли людина приходить до суду і дізнається, що перше засідання у справі, можливо, буде призначено через півроку?
Такі риторичні запитання озвучив голова Ради суддів Богдан Моніч під час круглого столу, присвяченого оптимізації місцевих загальних судів, інформує «Закон і Бізнес».
Він нагадав, що питання оптимізації мережі місцевих загальних судів підіймається щонайменше впродовж останніх чотирьох з’їздів суддів. «Маємо ситуації коли один суддя розглядає за рік 400 справ, а інший — 4000. Не можна назвати це нормальним. Це позначається в першу чергу і на довірі до суду», — зауважив голова РСУ.
Б.Моніч зазначив, що робота над оптимізацією мережі місцевих загальних судів розпочалася в мирний час. Її основними мотивами були вирівнювання навантаження на суди і суддів та оптимізація видатків державного бюджету на утримання судів. За цей час здійснена величезна підготовча робота: є мапи судів, реорганізовано апеляційні суди, ліквідовано деякі адміністративні, й судова гілка влади вже самостійно дійшла до того, що змушена шукати шляхи оптимізації.
«Оптимізація повинна мати одну ціль, яка в сучасних умовах виглядає як забезпечення максимальної ефективності для забезпечення найкращих результатів з мінімальними витратами ресурсів», — наголосив очільник РСУ. Й додав, що, можливо під час війни й треба приймати якісь навіть не популярні рішення.
«У нас зараз є досить гарна нагода довести цей процес до завершення. Зрозуміло, що швидким він не буде, але дорогу долає той, хто йде» — підсумував Б.Моніч.
Круглий стіл «Оптимізація місцевих загальних судів: критерії та методологія на прикладі Львівської області» організовано за підтримки проекту ЄС «Право-Justice».
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!