Неможливість своєчасного звернення одним з батьків до органу, який призначає допомогу при народженні дитини, призводить до порушення інтересів останньої. Тому органи соціального захисту не вправі відмовити в її призначенні лише з підстав пропуску річного строку.
Дитина народилась у липні 2014 року в м.Керчі. Позивач є внутрішньо переміщеною особою. На підставі рішення суду про встановлення факту народження дитини видано свідоцтво про народження від 1.01.2016. Тоді ж позивач звернувся до управління соцзахисту із заявою про призначення допомоги.
Відповідач відмовив, пославшись на те, що від народження дитини минув 12-місячний строк, упродовж якого позивач мав право на звернення для отримання допомоги (п.12 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 27.12.2001 №1751).
У постанові від 2.10.2018 (справа №495/3711/17) Касаційний адміністративний суд погодився з висновками судів нижчих інстанцій, які виходили з того, що позивач об’єктивно не мав можливості дотриматися строку звернення внаслідок народження дитини на території, на якій не діяли органи державної влади України.
До того ж згідно з Конвенцією про права дитини (п.1 ст.3) в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, судами, адміністративними або законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!