Особа, яку примусово тримають у психіатричному закладі, повинна мати право на перегляд рішення про застосування такого заходу. Такими є рекомендації Європейського суду з прав людини, на які група нардепів посилається у своєму законопроекті.
Відразу кілька рішень ЄСПЛ проти України стосувалися обмеження свободи осіб, які потерпають від психічних розладів. Захистити їхні права покликаний проект «Про внесення змін до законодавчих актів щодо надання психіатричної допомоги» (№4449).
Серед іншого в ньому йдеться про особливості застосування і подовження примусових заходів медичного характеру, надання психіатричної допомоги засудженим та створення умов для цього.
Зокрема, документ передбачає незалежний правовий засіб, за допомогою котрого особа має можливість постати перед суддею, який визначить законність примусового тримання у спецзакладі. Це стосуватиметься й осіб, які позбавлені цивільної дієздатності, але мають намір клопотати про перегляд такого рішення.
Також проект установлює право пацієнтів отримати висновок незалежних експертів-психіатрів щодо стану їхнього здоров’я. Адже це, на думку авторів, унеможливить свавілля при їх госпіталізації в психіатричні заклади.
Матеріали за темою
Тест на батьківство, альтернативна служба і умови тримання під вартою — в огляді практики ЄСПЛ
03.06.2024
Двогодинний вебінар присвятять статті 3 ЄКПЛ
21.05.2024
Баланс між цілями і засобами обмеження прав не може зачіпати справедливе правосуддя - юрист
02.05.2024
Адвокатів навчать готувати заяви до ЄСПЛ
05.04.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!