Непомірно довга затримка із розслідуванням обстави побиття адвокатів працівниками правоохоронних органів, пояснення якій надано не було, сама собою несумісна з обов’язками держави за ст.3 конвенції.
На цьому наголосив Європейський суд з прав людини у рішенні від 16.05.2024 у справі «Mytsyk and Kravchuk v. Ukraine», інфомрує «Закон і Бізнес».
У цій справі адвокати скаржилися за ст.3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод на те, що вони були піддані жорстокому поводженню з боку працівників правоохоронних органів, а ефективного розслідування у зв’язку з цим проведено не було, й, зокрема, стверджували, що їм перешкоджали у виконанні їхніх професійних обов’язків у зв’язку з виведенням їх з місця проведення обшуку.
Як зазначив ЄСПЛ, кримінальне провадження закривали і відновлювали щонайменше 6 разів. На сьогодні – тобто через понад сім років після порушення кримінальної справи – розслідування не дійшло жодних переконливих висновків. і, вочевидь, воно досі триває.
Водночас, ЄСПЛ відхилив заперечення Уряду щодо вичерпання національних засобів юридичного захисту і вважав, що було порушено процесуальний аспект ст.3 конвенції.
Крім цієї справи, в огляд практики ЄСПЛ за рішеннями, ухваленими в травні 2024 року, який підготував Верховний Суд, увійшли й низка інших.
Так, у рішенні у справі «Rytikov v. Ukraine», яка стосувалася законності затримання заявника у світлі ст.5 конвенції, ЄСПЛ констатував порушення цього положення, адже органи влади, затримуючи заявника без ухвали слідчого судді на підставі винятків, передбачених ч.1 ст.208 КПК, не посилалися на жодні такі конкретні обставини, яких не містили і відповідні процесуальні документи.
А справа «BIBA v. Albania» стосувалася належної реакції керівництва школи на випадок завдання тілесних ушкоджень одним учнем іншому. Констатуючи порушення ст.8 Конвенції в цій справі, ЄСПЛ наголосив на першочерговому обов’язку органів освіти забезпечити безпеку учнів з метою захисту їх від будь-яких форм насильства, поки вони перебувають під їхнім наглядом. У цьому аспекті важливо, щоб Держави запроваджували відповідні законодавчі, адміністративні, соціальні та освітні заходи, сприяючи, таким чином, нульовій толерантності до будь-якого насильства або жорстокого поводження в навчальних закладах.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
09.09.2024
Одіозна депутатка від «Голосу», чий чоловік втік до США, хоче жорсткіше карати пособників ухилянтів
08.09.2024
Продовження строків досудового розслідування в об’єднаних кримінальних провадженнях - думка адвоката
06.09.2024
Від недбалості до зловживання: в одному РУ НП — 11 кримінальних справ щодо АРМА (документ)
28.08.2024
У ЗСУ недорахувалися на 170 мільйонів гуманітарки, а також джипа, який привласнив Шабунін
27.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!