В Київському університеті права НАН України відбулося обговорення актуальних питань права інтелектуальної власності
На початку березня 2016 року Київським університетом права НАН України було проведено міжнародний семінар «Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах». Співорганізатором семінару виступила Всесвітня організація інтелектуальної власності (Женева, Швейцарія) та Державна служба інтелектуальної власності в Україні.
Метою проведення даного семінару було обговорення найбільш актуальних питань щодо становлення дієвої та ефективної правової системи охорони права інтелектуальної власності в Україні; використання інструментів інтелектуальної власності в університетах і науково-дослідних інститутах; значимості навчання та професійного розвитку юристів у сфері інтелектуальної власності в Україні; доцільності імплементації передового міжнародного досвіду у сфері інтелектуальної власності у національне законодавство; започаткування нових міжнародних проектів та досліджень у цій сфері.
Міжнародний семінар розпочав свою роботу у Львові на базі Міжнародного центру правових та історико-політичних досліджень країн Центрально-Східної Європи Київського університету права НАН України, а продовжив у Києві в альма-матер Київського університету права НАН України.
Із вступним словом до учасників семінару звернулися: ректор Київського університету права НАН України, професор Юрій Бошицький; директор департаменту країн з перехідною та розвинутою економікою Всесвітньої організації інтелектуальної власності Міхал Швантнер (Женева, Швейцарія); консультант Всесвітньої організації інтелектуальної власності Мохамед Аль Габал. Начальник управління ліцензування та акредитації Міністерства освіти і науки Андрій Шевцов акцентував увагу присутніх на тому, що співпраця українських університетів із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності (ВОІВ) є вкрай актуальною та необхідною з метою розвитку інновацій та розробки політики у сфері інтелектуальної власності та зачитав привітання від МОН на адресу учасників семінару.
Окрім вищезгаданих гостей у заходах також взяли участь: президент Патентного відомства Республіки Польща Алісія Адамчик; директор Бюро з комерціалізації технологій, доктор державного університету Ека Лепсверідзе (Тбілісі, Грузія); фахівець у галузі інтелектуальної власності університету ім.Семелвейс Анна Раднай (Будапешт, Угорщина); ректор Вищої школи права Юліуш Півоварський (Краків, Польща); координатор програми Erasmus Інституту соціальних наук PWSW в Перемишлі Малгожата Кужбіда (Польща); заступник президента Патентного відомства Республіки Польща Петр Закревський; помічник президента НАН України, Сергій Демченко; директор Центру інтелектуальної власності і передачі технологій НАН України Юрій Капіца; заступник директора Інституту зовнішньої політики Дипломатичної академії при МЗС Станіслав Нібрат; ректор Житомирського державного університету ім. Івана Франка Петро Саух; секретар Львівської міської ради Анатолій Забарило; радник голови Львівської обласної державної адміністрації Роман Матис; голова держрайадміністрації м.Іршаваи Закарпатської області Олександр Горін; експерт із реформування вищої освіти (Європейська комісія, Рада Європи) Іван Бабин; президент українського фонду «Громадська думка» Володимир Подгорнов; заступник голови громадської ради при ЛОДА Іван Гарат, а також очільники навчальних закладів та наукових установ, провідні представники наукової спільноти, патентні повірені, а також студентська молодь.
У своїх наукових доповідях учасники міжнародного семінару обмінювались думками щодо нормативно-правового регулювання інтелектуальної власності та інноваційної діяльності на національному та міжнародному рівнях; окремих аспектів вдосконалення регулювання відносин інтелектуальної власності; проблем інтелектуальної власності як інструменту розвитку економіки: труднощів та шляхів їх вирішення; сучасних тенденцій розвитку права інтелектуальної власності; особистих немайнових прав інтелектуальної власності в системі немайнових прав людини та інше.
Обрана тематика семінару стала «майданчиком» для обміну оригінальними думками із зазначеної проблематики. У зв’язку з першочерговістю обговорюваних питань за результатами семінару буде опублікована збірка матеріалів доповідей її учасників.
Необхідно відзначити важливість проведення таких спільних міжнародних наукових заходів з ВОІВ, оскільки вони сприяють збагаченню новими ідеями, практичними порадами для подальшої розбудови права інтелектуальної власності в Україні, яка була і залишається одним із ключових і найбільш цінним капіталом людства.
Учасники міжнародного семінару мали нагоду ознайомитися в Київському університеті права НАН України із єдиною бібліотекою-депозитарієм Всесвітньої організації інтелектуальної власності.

Почесна президія міжнародного семінару «Політика інтелектуальної власності в університетах та науково-дослідних установах».
Матеріали за темою
Telegram потрапив до «піратського списку» ЄК
16.12.2020
Товари на митниці при порушенні прав ІВ лежатимуть не роками, а ... місяцями
в„–44 (1498), 31.10—06.11.2020
Перший куплет і останній акорд: як поділити між колишнім подружжям об’єкти ІВ?
в„–43 (1497), 24.10—30.10.2020
Мінекономіки хоче штрафувати за чужу IP-власність — проект
в„–43 (1497), 24.10—30.10.2020
Технічні тонкощі та авторські задуми, які не вдасться зареєструвати як промисловий зразок
в„–42 (1496), 17.10—23.10.2020
Суд ЄС дозволив Мессі стати брендом
в„–39 (1493), 26.09—02.10.2020
Досудове вирішення IP-спорів: перспективи для нового інструменту
в„–37 (1491), 12.09—18.09.2020
Кіпр може позбавити ЄС мільярдів через спір про сир
в„–33-34 (1487-1488), 15.08—24.08.2020
Як отримати патент на винахід в Україні та світі? Складання та подання заявки
в„–33-34 (1487-1488), 15.08—24.08.2020
Як запобігти рейдерству та розголошенню комерційної таємниці — поради адвоката
в„–32 (1486), 08.08—14.08.2020
Як охороняти форми товарів: відмінності між промисловим зразком і торговельною маркою
в„–31 (1485), 01.08—07.08.2020
Який міжнародний досвід у сфері державної реєстрації може запозичити Україна
в„–31 (1485), 01.08—07.08.2020
Суд ФРН вирішив, що форма може бути окремо від вмісту
в„–31 (1485), 01.08—07.08.2020
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!