При розгляді справ щодо правомірності побутового відеоспостереження важливим є врахування балансу між безпековими інтересами особи, яка встановила таку камеру і правом на приватність осіб, які можуть опинитися в зоні відеозапису.
З урахуванням практики Суду Європейського Союзу, колегія суддів Касаційного цивільного суду пропонує об’єднаній палата КЦС зробити саме такий висновок у справі №723/3362/22, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа звернулася із позовом про захист особистого немайнового права. Адже сусіди встановили на своєму будинку камери під таким кутом, що дозволяє вести відеоспостереження за входом до будинку та земельною ділянкою, які належать позивачу.
Суд першої інстанції позов задовольнив. Але апеляційна інстанція це рішення скасувала та ухвалила нове — про відмову в позові, зокрема, констатувавши, що не здобуто жодних доказів на підтвердження того, що відповідачами за допомогою цих камер ведеться відеофіксація та зберігаються дані щодо відстеження пересування позивача на її території.
Колегія КЦС, посилаючись на рішенні Суду ЄС від 11.12.2014 у справі №C-212/13 «Rynes v Urad pro ochranu osobnich udaju», пропонує ОП КЦС уточнити висновок, викладений у постанові КЦС від 23.11.2022 у справі №523/11819/15-ц. Зокрема, зробити висновок про те, що: «при розгляді справ стосовно правомірності побутового відеоспостереження важливим є врахування балансу між безпековими інтересами особи, яка встановила/використовує камеру відеоспостереження і правом на приватність осіб, які можуть опинитися в зоні відповідного відеозапису. У кожній конкретній справі в залежності від її обставин суд надає оцінку такому балансу інтересів та залежно від цього робить висновок про наявність чи відсутність підстав для задоволення позовних вимог».

Аби не пропустити новини судової практики, підпишіться на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!