Індійська поліція заарештувала туриста зі США, який спробував відвідати заборонений острів у Андаманському морі. На ньому живе одне з небагатьох племен, які не мають контакту із зовнішнім світом.
24-річний громадянин США Михайло Поляков пробрався на заборонений острів наприкінці березня. При собі він мав кокос, банку дієтичної Coca-Cola і камеру GoPro, пише «Закон і Бізнес».
Як розповів представник індійської поліції, підпливши до острова, він протягом години дув у свисток, сподіваючись привернути увагу аборигенів. Потім вийшов на берег, залишив там кокос та кока-колу, зібрав зразки піску та записав відео.
З огляу на все, встановити контакт із місцевими жителями американцю не вдалося, передає CNN. На зворотному шляху М.Полякова помітив місцевий рибалка, а через два дні американця заарештували.
То була не перша спроба М.Полякова відвідати заборонений острів. Ще у жовтні 2024 року він використав надувний каяк, щоб доплисти до Норт-Сентінела, але його зупинили співробітники готелю. Наступну невдалу спробу американець зробив у січні 2025 року.
М.Поляков постав перед місцевим судом, який ухвалив затримати його на три дні для подальших допитів. Поліція також намагається з’ясувати, чи хтось допомагав туристу.
Норт-Сентінел, він Північний Сентинельський острів — один з островів Андаманського архіпелагу в Бенгальській затоці, що формально належить Індії. Він розташований приблизно за 1200 км від континентальної Індії (й набагато ближче до М’янми).
Число аборигенів, що мешкають на острові, оцінюється від кількох десятків до кількох сотень. Вони — одне з небагатьох племен, що залишилися на Землі, без контакту із зовнішнім світом.
Ще 1956 року уряд Індії заборонив відвідувати острів як громадянам своєї країни, так й іноземцям. Регіон патрулюють індійські військово-морські сили. Головна причина заборони — захист місцевих жителів від хвороб, які можуть принести чужинці.
Антропологи намагалися встановити мирний контакт із сентинельцями в 1990-ті роки, але не досягли успіху.
Навіть чужаки, які випадково опинилися на острові, наражаються на небезпеку. У 2006 році жертвами сентинельців стали двоє рибалок, чий човен занесло на заборонений острів.
А коли 2018 року американський місіонер Джон Чау свідомо — і нелегально — прибув на острів, щоб спробувати звернути аборигенів у християнство, його було вбито. Причому його тіло уряд Індії вирішив не забирати.

Острів площею 60 кв. км оточений кораловими рифами. На ньому є пісочні пляжі, густий ліс та негостинні аборигени.
Матеріали за темою
Помер Папа Франциск - Ватикан
21.04.2025
Вирок уперше готував ШІ в суді Нідерландів
16.04.2025
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!