Рішення про повернення дисциплінарної скарги оскарженню не підлягає, що не перешкоджає скаржнику повторно звернутися до ВРП зі скаргою, яка відповідатиме вимогам до її форми та змісту.
На цьому наголосила Велика палата Верховного Суду, залишаючи без змін рішення Касаційного адміністративного суду у справі №990/184/24, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа просила, зокрема, визнати протиправними дії Вищої ради правосуддя щодо нерозгляду скарги на ухвалу третьої дисциплінарної палати ВРП, яка залишила дисциплінарну скаргу без розгляду та повернула скаржникові як таку, що не містять відомостей про ознаки дисциплінарного проступку судді.
Як зазначила ВП ВС, за дисциплінарною скаргою дисциплінарне провадження щодо судді може бути відкрите за умови дотримання скаржником вимог до форми та змісту дисциплінарної скарги, визначених ч.2 ст.107 закону «Про судоустрій і стаус судідв» №1402-VІІІ та ч.1 ст.44 закону «Про Вищу раду правосуддя» №1798-VIII. Недотримання скаржником цих вимог є підставою для залишення дисциплінарної скарги без розгляду та її повернення скаржнику.
З огляду на імперативні приписи законодавства, ВП ВС констатувала відсутність для ВРП будь-якого іншого правильного способу реагування на скаргу, подання якої не передбачено чинним законодавством, аніж надання на неї обґрунтованої відповіді з роз’ясненнями.
Також у ВП нагадали, що, згідно з приписами стст.51, 52 закону №1798-VIII до ВРП можуть бути оскаржені виключно рішення її дисциплінарного органу, прийняті за результатами розгляду скарги щодо дисциплінарного проступку судді по суті.
Оскільки за обставинами цієї справи подані позивачем дисциплінарні скарги дисциплінарна палата повернула йому (не відкривала за цими скаргами дисциплінарну справу та не ухвалювала за результатами розгляду такої справи рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або про відмову у притягненні до дисциплінарної відповідальності судді), то до спірних правовідносин не можуть застосовуватися приписи стст.51, 52 закону №1798-VIII.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!