Із заявою про видачу обмежувального припису може звернутися як особа, яка постраждала від домашнього насильства і якій виповнилося 14 років, так і дід неповнолітньої.
Про це йдеться у постанові КЦС від 12.06.2024 у справі №306/2813/23, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі до суду першої інстанції надійшла заява про видачу обмежувального припису щодо постраждалої Особи 1, яка підписана як самою Особою 1, так і її дідом Особою 2.
Суд повернув цю заяву, зазначивши, що її подано неуповноваженою особою, оскільки матеріали справи не містять відомостей (доказів), що саме Особа 2 є її законним представником (рішення про призначення опікуна).
Таке рішення залишено в силі судом апеляційної інстанції.
Своєю чергою, КЦС звернув увагу, що відповідно до пп.1, 3 ч.1 ст.3502 ЦПК заява про видачу обмежувального припису може бути подана:
особою, яка постраждала від домашнього насильства, або її представником — у випадках, визначених законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству»;
батьками та іншими законними представниками дитини, родичами дитини (баба, дід, повнолітні брат, сестра), мачухою або вітчимом дитини, а також органом опіки та піклування в інтересах дитини, яка постраждала від домашнього насильства, — у випадках, визначених указаним законом;
постраждалою від насильства за ознакою статі, — у випадках, визначених законом «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
З огляду на це, КЦС дійшов висновку, що саме по собі помилкове зазначення в цій заяві Особи 2 законним представником заявника не є підставою для повернення заяви. Адже у цій справі і Особа 1, і її дід Особа 2 наділені повноваженнями звернутися до суду із заявою про видачу обмежувального припису щодо постраждалої Особи 1.
Відповідно, КЦС констатував, що суд апеляційної інстанції не виправив помилки допущені районним судом, та безпідставно залишив ухвалу суду першої інстанції без змін.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Форми насильства стосовно жінок не збігаються в Стамбульській конвенції та КК, - суддя ВС
05.09.2024
Чи може боржник наполягати на солідарній відповідальності, якщо цього не вимагає кредитор — ВС
05.09.2024
Коли необізнаність про заповіт не виправдовує пропуску строку на прийняття спадщини — ВП ВС
14.08.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!