Позиція групи послів G7 — це потужний сигнал про підтримку інституційного оновлення незалежного державного органу зовнішнього аудиту, яким є Рахункова палата.
Про це заявив т.в.п. голови Рахункової палати Андрій Майснер, коментуючи повідомлення дипломатів, опубліковане в соцмережі Х (раніше Твіттер), повідомляє «Закон і Бізнес» із посиланням на прес-службу РП.
«Ми цінуємо сприяння інституційному оновленню Рахункової палати з боку міжнародних партнерів та вдячні за принципову позицію, висловлену послами країн G7», — зазначив він.
Група послів G7 вважає, що «реформування Рахункової палати — це шанс показати світу, що Україна добре розпоряджається міжнародною допомогою та ресурсами власних громадян».
«Забезпечення прозорості й підзвітності вимагають як українське суспільство, так і наші міжнародні партнери, які лише за 2021-й — 9 місяців 2023 рр. надали Україні фінансову підтримку на понад 2,5 трлн грн. Тема ефективності в публічних фінансах і реального покращення урядування стає особливо актуальною в контексті повоєнного відновлення і відбудови України», — підкреслив А.Майснер.
За його словами, РП — це унікальна інституція, але здебільшого за потенціалом. Завдяки реформам вона нарешті стане тим, чим має бути — потужним, незалежним експертно-аналітичним аудиторським органом, з яким рахуються стейкхолдери всередині держави, а також європейські та всі інші міжнародні партнери.
«За останні півроку ми зробили неймовірний ривок у своїй діяльності та інституційному розвитку, зокрема, повністю перейшли на стандарти ISSAI. З нами вже співпрацюють американські, європейські, німецькі та інші іноземні колеги. Ми вже проводимо координовані аудити та спільно готуємо аудити за ключовими темами, що хвилюють українське суспільство та міжнародну спільноту», — додав очільник РП.
Посли країн G7 раніше також висловили думку, що «нове керівництво РП повинно бути призначене лише після ухвалення законодавства, яке забезпечує прозорий і заснований на заслугах конкурс з належною перевіркою кандидатів».
«Рахункова палата по суті є вищим органом аудиту держави і не підпорядкована й непідконтрольна жодній гілці влади. Саме це один із чинників поряд з професійними якостями її працівників та інституційною спроможністю, який має впливати на неупереджене та фахове сприяння розбудові належного урядування в Україні та запобігання корупції і шахрайству з публічними коштами», — наголосив А.Майснер.
Важливим етапом у цьому процесі очільник РП вважає оновлення відповідного законодавства без зволікання в часі та за участі самої аудиторської інституції. А.Майснер закликав всі зацікавлені сторони долучитися до конструктивного процесу реформування та забезпечення інституційної зрілості й справжньої, а не фрагментарної, незалежності РП.
«Це прямий інтерес українського суспільства та міжнародних партнерів України, які коштами своїх платників податків допомагають нам в найскрутніші часи», — підсумував очільник Рахункової палати.
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!