Люди, які зіткнулися зі зловмисниками в Інтернеті, часто переживають сильний стрес, відчувають сорому та ізоляцію. І часто-густо жертви таких правопорушень потребують допомоги.
На Мальті розпочала роботу служба підтримки жертв кіберзлочинів, яка покликана боротися зі стигматизацією таких випадків та допомогти тим, хто опинився у скрутній ситуації, пише «Закон і Бізнес».
Програма має допомогти тим, хто постраждав від шахрайства, крадіжки особистих даних, кібербулінгу та інших злочинів в Інтернеті. Постраждалі та їхні близькі зможуть безкоштовно отримати психологічну допомогу, консультації психіатра та сеанси сімейної терапії. Крім того, їм буде надано безкоштовну юридичну консультацію.
Найближчим часом у містах Мальти також запустять групові терапевтичні програми та просвітницькі заходи для мешканців. Це допоможе підвищити обізнаність про кіберзагрози та надати підтримку жертвам злочинів.
В Євросоюзі з 2018 року діє спільний для всіх країн-членів пакет заходів щодо боротьби з кіберзлочинністю та іншими загрозами в інтернеті. Завдяки йому в ЄС з’явилися центри реагування на атаки хакерів та інші кіберзагрози, а країни-члени ЄС взяли на себе зобов’язання стежити за безпекою зареєстрованих на їх території онлайн-ресурсів.
Діють й окремі ініціативи: наприклад, у Берліні вперше в історії міста відкрилася гаряча лінія для постраждалих від кібератак. Вона розрахована на місцеві компанії, які не можуть дозволити собі мати спеціальні відділи кібербезпеки.

Жертвами кібербулінгу сьогодні стають як діти, і дорослі.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!