«Наше право на безпеку, на суверенітет та цілісність нашої території, на сьогоднішній момент превалює над правом умовного Сальдо чи когось іншого висловлювати свою проросійську позицію».
Про це в інтерв’ю Укрінформ зазначила заступник міністра юстиції Валерія Коломієць.
Діяльність проросійських політичних сил в Україні заборонена судом, а їхнє майно та активи підлягають конфіскації на користь держави. Щодо майна Комуністичної партії України, яке має перейти у власність держави, Мін'юст вже затвердив відповідний перелік. Відсутність у ньому банківських рахунків пов'язана із банківською таємницею, оскільки для її розкриття необхідно подавати окремий позов до суду. А передати все виявлене майно в управління Фонду державного майна треба було якнайшвидше.
«Якщо нам суд надасть доступ до банківської таємниці і буде встановлено, що в цієї партії є банківські рахунки та певні суми на них, – вони в подальшому будуть передані до державного бюджету, не в Фонд держмайна. Окрім того, на усі рахунки і так було накладено арешт, тому здійснювати будь-які операції та пробувати приховати наявні там кошти КПУ позбавлена можливості», –розповіла чиновник.
Говорячи про майно КПУ, яке розташоване на тимчасово окупованій території або території, де ведуться активні бойові дії, то право власності на нього буде за Фондом держмайна. І коли ця територія буде деокупована або завершиться фаза активних бойових дій, а майно не буде знищене та пошкоджене, – в подальшому Фонд держмайна на праві власника або управлінця цього майна зможе його реалізовувати.
Загалом сьогодні діяльність 16 проросійських політичних партій в Україні заборонена судом і відповідні рішення вже набрали чинності.
«Ми чудово розуміємо, що нам краще повно вивчити всі матеріали, встановити найширший перелік майна, яке підлягатиме конфіскації. Поспішати немає куди, оскільки майже на все майно та рахунки, що нам вдалося встановити перед подачею позовів, ми наклали арешти. Думаю, оскільки ми вже з Комуністичною партією вирішили, найближчим часом будуть і решта», – зазначила В.Коломієць.
За її словами, допоки жодна із заборонених партій не зверталася до Європейського суду з прав людини для оскарження рішення про її заборону. Але час для звернення вони ще мають.
«Європейський Союз, як і Європейський суд, завжди говорять: коли йдеться про втручання чи обмеження чийогось права, треба розуміти, що має бути співмірність права конкретної особи або групи осіб і права суспільства в цілому. Цей баланс з нашого боку повністю збережений. Адже наше право на безпеку, на суверенітет та цілісність нашої території, на сьогоднішній момент превалює над правом умовного Сальдо чи когось іншого висловлювати свою проросійську позицію», – наголосила заступник міністра.
Щодо народних депутатів, обраних віднині заборонених політичних сил, заступниця очільника Мін'юсту зазначила, що наразі відсутній механізм, аби відсторонити їх віднесення ними обов’язку. Щодо припинення діяльності таких депутатів місцевих рад, відповідний законопроект допоки перебуває на розгляді Верховної Ради.
«На сьогодні говорити про якісь автоматичні люстраційні процедури щодо згаданих вище осіб теж не можна. Адже тут наше бажання впирається в певні європейські стандарти дотримання прав людини. А, згідно з практикою законодавства ЄС, виборні посади не підпадають під люстрацію», – зауважила В.Коломієць.
.
Матеріали за темою
Адвокат Портнова приєднується до видання «Новое время» у боротьбі зі зрадниками і колоборантами
25.09.2024
«Прямий» оштрафували за невиконання рішення Київського АС щодо спростування заяв Порошенка
27.05.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!