Не підлягає спростуванню інформація, отримана під час проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні, оскільки законом встановлений інший порядок її оскарження.
Про таку позицію вчергове нагадав Касаційний цивільний суд, скасовуючи попередні рішення у справі №646/2173/21, повідомляє «Закон і Бізнес».
У цій справі особа звернулася до суду з позовом до Харківської обласної прокуратури і телерадіокомпанії ТОВ «МКТ» (ICTV) про спростування недостовірної інформації про обставини її затримання та обрання запобіжного заходу, яку поширив прокурор у відеоматеріалі ТРК.
Задовольняючи позов, суди попередніх інстанцій виходили з того, що позивач довів факт поширення про нього негативної та недостовірної інформації про вчинення ним злочинів, що принижує його честь, гідність та ділову репутацію, і така інформація не є оціночним судженням.
Проте КЦС у задоволенні позову відмовив з огляду на те, що частина висловлювань щодо затримання позивача, які він вважав недостовірними, підтверджується офіційними документами, зокрема протоколом затримання, тобто має фактичне підґрунтя.
Щодо іншої частини висловлювань, які позивач вважав недостовірними, а саме: «безпосередньо після вчинення ним кримінального правопорушення, пов’язаного з крадіжкою з автомобіля…», КЦС виходив із того, що у такий спосіб прокурор пояснив визначену КПК правову підставу затримання особи без ухвали слідчого судді, а не вказував на винуватість позивача у скоєнні того чи іншого злочину.
З огляду на це, КЦС, застосувавши ст.10 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та прецедентну практику ЄСПЛ, дійшов висновку, що позивач не довів протиправності дій відповідачів та, відповідно, порушення його особистих немайнових прав внаслідок поширення прокурором оспорюваної інформаціїю.
Щодо вимог до телерадіокомпанії, КЦС зауважив, що висвітлена у відеоматеріалі інформація містить відомості про події, які мають суспільне значення та викликають суспільний резонанс, так як стосуються питань громадського правопорядку. Тому суспільство має бути обізнаним та ознайомленим з такою інформацією, а її поширення відповідає практиці застосування ЄСПЛ ст.8 конвенції. Указане не є порушенням презумпції невинуватості (ст.62 Конституції).
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Громадське заплатить Портнову 71 тис грн і знову спростує недостовірну інформацію про нього — КАС
10.12.2024
Чинний нардеп підозрюється у державній зраді
15.11.2024
Торги за заниженою вартістю, повноваження прокурора та кондикційний позов — дайджест ВП ВС
14.11.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!