На сайті Національної поліції України опубліковано проект наказу Міністерства внутрішніх справ про затвердження положення про ізолятор тимчасового тримання. Свої зауваження до документу можна надсилати протягом 30 днів.
Ізолятор тимчасового тримання (далі – ІТТ) відповідно до проекту є спеціальною установою поліції, окремим структурним підрозділом у складі головних управлінь Національної поліції України в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, областях, місті Києві і підпорядковується начальникові відповідного головного управління.
В ІТТ утримують та охороняють:
- осіб, затриманих за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення;
- осіб, затриманих на підставі ухвали слідчого судді про дозвіл на затримання з метою приводу;
- осіб, стосовно яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою (якщо доставляння ув’язнених до слідчого ізолятора у цей період неможливе через віддаленість або відсутність належних шляхів сполучення, вони можуть утримуватись в ІТТ не більше трьох діб);
- підсудних (засуджених), які прибули із СІЗО та установ виконання покарань у зв’язку з розглядом справи в суді або проведенням з ними слідчих (розшукових) дій;
- осіб, підданих адміністративному арешту на строк, встановлений постановою суду;
- осіб, які затримані за вчинення адміністративних правопорушень.
Згідно з документом ІТТ забезпечує утримуваних осіб:
- повноцінним триразовим харчуванням;
- триманням у камерних приміщеннях ІТТ із повним інженерним обладнанням, природним та штучним освітленням, згідно із санітарними нормами;
- індивідуальним спальним місцем, постільними речами та іншими видами матеріально-побутового забезпечення;
- медичним та санітарно-протиепідемічним забезпеченням;
- щоденними прогулянками на свіжому повітрі, можливістю отримання передач;
- можливістю користування власним одягом та взуттям, електропобутовою технікою;
- можливістю користування настільними іграми, газетами та книгами з бібліотеки ІТТ або одержаними від родичів та придбаними через торговельну мережу;
- можливістю відправляти в індивідуальному порядку релігійні обряди та користуватися релігійною літературою;
- восьмигодинним безперервним сном у нічний час;
- можливістю звернення зі скаргами, заявами та листами до державних органів і службових осіб;
- побаченнями із захисником, родичами та іншими особами;
- можливістю отримання психолого-педагогічної допомоги від спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
Дії працівників поліції під час охорони утримуваних осіб не можуть поєднуватися з тортурами або іншими формами нелюдського поводження, умисними діями, що завдають фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність. Ніякі обставини не можуть бути виправданням для застосування тортур чи інших жорстоких дій, що принижують гідність людини.
Зауваження та пропозиції до проекту наказу можна надсилати протягом 30 календарних днів (проект опублікували на сайті НПУ 2 лютого 2016 р.) з дати опублікування проекту в письмовій формі на адресу: 01601, м. Київ, вул. Богомольця, 10, Управління забезпечення прав людини Національної поліції України, е-mail: uzpl@police.gov.ua.
Матеріали за темою
На відмову слідчого судді в поверненні вилученого майна можна подавати апеляцію — рішення КСУ
22.07.2026
Провокація злочину: закон доводиться захищати від тих, хто покликаний його охороняти — адвокат
16.07.2026
Вносити заставу стане небезпечно через ризик, що держава забере гроші як «брудні» — проєкт
13.07.2026
Суддю, яка продовжила запобіжний захід після його закінчення, виправдали — рішення ДДП ВРП
08.07.2026
Швидкість vs право на захист: реформа досудового розслідування крізь призму законопроєкту №15333
25.06.2026
Коли тримання під вартою є виправданим
18.06.2026
Про запобіжні заходи розповість суддя
15.06.2026


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!