Спеціальним законодавством у галузі публічних закупівель окреслено імперативні межі кваліфікаційних критеріїв, у рамках яких замовник наділений диспозитивними повноваженнями щодо встановлення певних вимог до учасників торгів.
На це звернув увагу Касаційний адміністративний суд, залишаючи без змін попередні рішення у справі №640/13818/19, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі оскаржувалося рішення постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, яким скасовано рішення про визначення ТОВ «ВІТЕС» переможцем процедури закупівлі.
Підставою для прийняття оскаржуваного рішення став висновок відповідача про те, що у складі пропозиції переможця відсутнє документальне підтвердження досвіду виконання аналогічного договору (в розумінні документації), що не відповідає умовам документації в цій частині.
На думку позивача, його тендерна пропозиція повністю відповідала вимогам тендерної документації, у тому числі ним було надано інформацію про досвід виконання аналогічного договору.
За результатами розгляду справи судами попередніх інстанцій позов було задоволено.
Своєю чергою, КАС зазначив, що критерії підтвердження досвіду виконання обсягів основних видів робіт по аналогічних договорах, а також відсутність претензій виконання умов таких договорів, є об`єктивно необхідними для забезпечення якісного виконання договорів та не є дискримінаційними, оскільки надають можливість будь-яким учасникам, які виконували аналогічні роботи, взяти участь у закупівлі, підтвердивши його наявність відповідними договорами та іншими документами.
Крім цієї справи, до дайджесту практики Верховного Суду щодо вирішення спорів у сфері публічних закупівель (рішення, внесені до ЄДРСР, з 2019 року по квітень 2024 року) включені низка інших.
Так, у дайджесті зібрано ключові правові висновки ВП ВС, КАС, КГС та КЦС, які демонструють усталені підходи ВС щодо вирішення найбільш проблемних і актуальних питань, з якими зіштовхуються учасники тендерних процедур: від планування закупівель, оголошення закупівлі, визначення основних вимог до тендерної документації, укладення договору з переможцем до оскарження рішень АМК та висновків Держаудитслужби.
Окрім того, у дайджесті зосереджено увагу на деяких питаннях щодо юрисдикції спорів, пов’язаних із проведенням публічних закупівель, а також особливостей участі прокурора в таких спорах.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!