У той час як стаття 8 Європейської конвенції з прав людини захищає конфіденційність кореспонденції між окремими особами, вона також передбачає посилений захист обміну інформацією між адвокатами та їхніми клієнтами.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на ВША.
Це обумовлено фундаментальною роллю адвокатів у демократичному суспільстві – роллю захисту сторін судових процесів. Адвокати не зможуть виконувати це важливе завдання, якщо вони не можуть гарантувати тим, кого вони захищають, що обмін інформацією між ними залишиться конфіденційним.
Для успішного виконання цієї місії важливо, щоб між адвокатом та його клієнтом була довіра, і саме для цього необхідна таємність. Право на справедливий суд, включаючи право звинуваченої особи не свідчити проти себе, не має прямого відношення до цього, але залежить від дотримання цієї умови. Зважаючи на додатковий захист, який надає стаття 8 для дотримання конфіденційності відносин між адвокатом та клієнтом, а також підстави, на яких ця конфіденційність ґрунтується, Європейський суд з прав людини вважає, що професійна таємниця адвокатів, накладаючи певні зобов’язання на них, має особливий захист за цією статтею.
З метою заглибитися у практику Європейського суду з прав людини щодо дотримання адвокатами професійної таємниці можна ознайомитися з інформаційним бюлетенем Суду за посиланням.
У Бюлетені висвітлені наступні питання:
Розкриття банківської інформації у кримінальному провадженні – Brito Ferrinho Bexiga Villa-Nova v. Portugal
Перехоплення письмової кореспонденції між адвокатом та клієнтом – Laurent v. France
Прослуховування телефонних ліній юридичних компаній – Kopp v. Switzerland, Pruteanu v. Romania
Таємне стеження – Klass and Others v. Germany
Вилучення смартфона та пошук його дзеркальної копії – Saber v. Norway
Обов’язок повідомляти про підозри – Michaud v. France
Відмова адвоката давати свідчення у кримінальному провадженні проти одного з його клієнтів – Klaus Müller v. France
Обмеження на розголошення секретної інформації адвокатом та право на справедливий суд – M. v. the Netherlands (no. 2156/10)
Обшуки та виїмки в офісі адвоката та вдома – Niemietz v. Germany, Petri Sallinen and Others v. Finland, Särgava v. Estonia
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!