У голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів Романа Ігнатова були підстави для набуття громадянства рф, але доказів вчинення ним дій для цього не виявлено.
На такий висновок робочої групи ВККС, яка з’ясовувала обставини набуття очільником ВККС російського громадянства, звернули увагу в «ЦПК», інформує «Закон і Бізнес».
Також у «ЦПК» зазначають, що «не вдалось встановити правильність нумерації паспорту».
Утім, за словами голови робочої групи, члена ВККС Романа Сабодаша, номер паспорту, який був вказаний у листі Служби зовнішньої розвідки, як нібито такий, що належить Р.Ігнатову, насправді є номером його паспорту громадянина СРСР, який він отримав 9.12.1986. Проте, чи отримував він вкладиш до цього паспорта, — встановити неможливо через відсутність дипломатичних відносин з рф.
При цьому, Р.Сабодаш повідомив, що, ймовірно, існує ще низка документів, які б могли прояснити ситуацію з Р.Ігнатовим, однак наразі відсутня можливість ознайомитися з ними. Ба більше, з’ясувалося, що документи Р.Ігнатова, які мали зберігатися у центральному апараті Державної судової адміністрації, а також Вищій раді юстиції/правосуддя знищені нібито через строки зберігання.
Натомість, як відомо, Р.Ігнатов з 1.09.1991 навчався в Саратовській державній академії права, а у 1995—1996 рр. працював у Прокуратурі м.Петрозаводська (Карелія, рф). А згідно з законодавством рф особа, яка проживала на території рсфср на момент ухвалення закону про громадянство (06.02.1992), набувала російське громадянство автоматично. Аби уникнути цього, слід було впродовж року офіційно заявити про своє небажання перебувати в громадянстві рф за відповідною процедурою. Але доказів вчинення таких дій Р.Ігнатов робочій групі не надав.
Тим не менш, у «ЦПК» нарікають, що ДБР, «репутація якого є далекою від ідеальної», розпочала кримінальне провадження щодо Р.Ігнатова. Тим самим антикорупційні активісти фактично стали на захист посадовця, якого викрили на наявності російського громадянства.
Натисніть на зображення, аби підписатися на телеграм-канал «ЗіБ» та знати більше про новини судової системи.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!