В умовах дії воєнного стану суд, склавши та підписавши повний текст вироку, має право проголосити лише його резолютивну частину з обов’язковим врученням учасникам провадження повного тексту в день проголошення.
На це вказав Касаційний кримінальний суд, розглянувши касаційну скаргу у справі №638/4224/22, інформує «Закон і Бізнес».
Вироком районного суду особу було засуджено за ч.1 ст.309 КК та ч.4 ст.185 КК до позбавлення волі на строк 5 років. Звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 3 роки. Апеляційний суд поставновив свій вирок, який не передбачав відбування покарання з випробуванням.
У касаційній скарзі захисник зазначив, зокрема, що після виходу з нарадчої кімнати колегія суддів апеляційної інстанції обмежилася проголошенням вступної та резолютивної частин вироку й почала слухати інші справи, які були призначені до розгляду. Це, на думку сторони захисту, є істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону. Хоча через 10 хв захисник і засуджений, не залишаючи залу судового засідання, отримали повний текст вироку.
ККС зауважив, що, як убачається із записів у журналі судового засідання та з технічного запису, після виходу з нарадчої кімнати апеляційний суд проголосив вступну та резолютивну частини вироку з посиланням на ч.15 ст.615 КПК. У ній ідеться про те, що в умовах дії воєнного стану після складання та підписання повного тексту вироку суд має право обмежитися проголошенням його резолютивної частини з обов’язковим врученням учасникам судового провадження повного тексту вироку в день його проголошення.
Крім цього, згідно з розписками, наявними в матеріалах кримінального провадження, засуджений та його захисник у день ухвалення вироку отримали копію його повного тексту.
Отже, ККС констатував, що в цьому провадженні не відбулося порушення вимог кримінального процесуального закону, оскільки проголошення та вручення копії оскарженого судового рішення стороні захисту здійснено з дотриманням положень ч.15 ст.615 КПК.
Нагадаємо, що, як повідомляв «ЗіБ», до внесення цих змін у КПК непроголошення повного тексту вироку розцінювалося касаційною інстанцією як істотне порушення кримінального процесуального законодавства (див., напр., справу №519/41/20).

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!