Отримавши свідоцтво про свою смерть на тимчасово окупованих територіях України, особа може ухилитися від кримінальної відповідальності. Тому таким документам не слід йняти віри.
Аби цього не сталося, Уряд вніс проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України…» (№9673), повідомляє «Закон і Бізнес».
Цим документом визначаються особливості кримінального провадження, якщо державна реєстрація смерті проведена відповідно до ст.171 закону «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Йдеться про реєстрацію, що здійснена на підставі документів, виданих окупаційною адміністрацією РФ, що підтверджують факт смерті особи на тимчасово окупованих територіях.
Так, змінами до ст.280 КПК визначатиметься, що досудове розслідування щодо такого підозрюваного може бути зупинене. Проте, згідно з правками до ст.282 КПК воно буде відновлено у разі анулювання актового запису про смерть підозрюваного.
Натомість закрити кримінальне провадження можна буде лише після підтвердження факту смерті за результатами експертизи або на підставі інших доказів, отриманих у порядку, передбаченому КПК. Щоправда, у разі закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності такої особи, якщо з об’єктивних причин неможливо підтвердити факт її смерті, рішення щодо закриття провадження прийматиметься судом без згоди підозрюваного (обвинуваченого).
Отже, до того часу, як органи слідства переконаються у смерті особи, яку, наприклад, підозрюють у колаборантстві, діятимуть й усі заходи забезпечення кримінального провадження, включно з арештом майна.
Аналогічні зміни передбачені до закону «Про оперативно-розшукову діяльність»: оперативно-розшукова справа щодо таких осіб не закриватиметься доки факт смерті не буде доведений іншими доказами, ніж документи окупаційної влади.
Аби органи слідства закрили кримінальне провадження щодо особи, яка померла на ТОТ, одного «окупаційного» свідоцтва буде недостатньо.
Матеріали за темою
Чи має АРМА враховувати інтереси кредиторів, коли визначає умови управління арештованими активами?
22.11.2024
Комісія з контролю файлів Інтерполу— ключ до захисту прав у міжнародному розшуку, — адвокат
31.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!