Через розширення переліку підстав для проведення позапланової перевірки контролюючі органи можуть посилити тиск на бізнес, а також діяти «на власний розсуд» без обмежень. Це може створити передумови для розвитку корупції.
На це звернув увагу Комітет НААУ з питань захисту прав бізнесу та інвесторів, у зауваженнях і пропозиціях до проекту Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю)» (реєстр. 5837 від 05.08.2021).
Законопроєкт розроблено з метою виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19, на 2020 – 2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 534. А також для:
- удосконалення засад державного нагляду (контролю);
- уніфікації процедури здійснення заходів державного нагляду (контролю);
- виключення неефективних та обтяжливих норм державного контролю, що містить чинний Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
В НААУ вважають, що положення законопроекту дійсно спрямовані на розвиток інтегрованої системи державного нагляду (контролю), оскільки включають в себе запровадження електронного кабінету та розширення змісту і доступності до інформації про заплановані заходи.
Це полегшує отримання такої інформації, спрощує комунікацію між суб'єктами господарювання, органами державного контролю та їх посадовими особами, а також підвищує рівень освіченості бізнесу. Крім того забезпечується можливість надання інформації та проведення документарних перевірок дистанційно.

.
Матеріали за темою
Держпраці здаватиме порушників ДПС
06.02.2023
Тим, хто не заощаджує, відключать світло
21.10.2022
Податкова взялася за обмінники
03.08.2022
НКРЕКП відновлює перевірки підприємств
16.05.2022
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!