Відхилення судом додатку до договору лише тому, що його укладено у простій письмовій формі, без з’ясування його правової природи та надання оцінки оригіналу, є передчасним.
У справі №917/265/18 розглядалася заява про заміну стягувача у виконавчому провадженні правонаступником. Місцевий суд таку заяву задовольнив, але апеляційний — відхилив, пославшись на відсутність підтвердження прав заявника. Адже витяг із додатку до договору про відступлення права вимоги викладений на кількох сторінках, які не прошиті та не пронумеровані; документ не посвідчений нотаріально, що є обов’язковим, якщо він визначає предмет договору.
Утім, Касаційний господарський суд звернув увагу на необхідність розрізняти поняття «додаток до договору» та «додаткова угода до договору». Адже лише до останньої можуть застосовуватися вимоги ст.654 Цивільного кодексу щодо форми зміни або розірвання договору, а також положення про нікчемність. При цьому КГС нагадав, що вимог про викладення додатків до договору на спеціальних бланках законодавством не передбачено.
Натомість судом апеляційної інстанції не було надано належну оцінку додатку до договору, зокрема, не витребувано оригінал, не здійснено його огляд, у тому числі на предмет оформлення у спосіб, що унеможливлює його роз’єднання без порушення цілісності, із зазначенням кількості прошитих аркушів з проставленням підпису та печатки нотаріуса на звороті.
З огляду на це справу направлено на новий розгляд до апеляційного суду.
.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!