Статус Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів та забезпечення її діяльності планують привести у відповідність до статусу та порядку забезпечення діяльності аналогічного органу в системі правосуддя – Вищої кваліфікаційної комісії суддів.
Відповідні норми містяться в проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)» (в частині удосконалення діяльності Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів) (№7165).
Зокрема, законопроектом передбачено окреме від Генеральної прокуратури фінансове та матеріальне технічне забезпечення КДКП та створення власного секретаріату комісії. Крім того, комісія зможе складати консультативний висновок про відповідність вимогам кандидата на посаду Генепрокурора, щодо якого вноситься Президентом до Верховної Ради подання про надання згоди на призначення. Про необхідність такого висновку говорила Венеціанська комісія.
Крім того, статус Національної академії прокуратури приводиться у відповідність зі статусом аналогічного органу в системі правосуддя, – Національної школи суддів . Вводиться оцінювання прокурорів, критерії якого та склад комісії з оцінювання затверджує КДКП. Також вона розглядає скарги на рішення таких комісій.
Нагадаємо, в КДКП скаржились на недосконале законодавство, що регулює їх діяльність. І комісія залежна від ГПУ, бо не має ані власного секретаріату, ані окремого фінансування.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!