Звільнення прокурорів у разі, зокрема, «ліквідації чи реорганізації органу прокуратури, в якому прокурор обіймає посаду, або в разі скорочення кількості прокурорів органу прокуратури» суперечить Конституції.
Такого висновку дійшов другий сенат Конституційного Суду в рішенні від 18.12.2024 №11-р(ІІ)/2024 за конституційною скаргою Богдана Панченка, інформує «Закон і Бізнес».
Заявник стверджував, що законодавче розширення переліку підстав для звільнення прокурорів з посад призвело до безпідставного перешкоджання виконанню ним прокурорських функцій, звузило його існуючі права та порушило конституційно закріплений принцип незворотності дії закону в часі.
КС визнав неконституційним п.9 ч.1 ст.51 закону «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VІІ, проте відтермінував втрату його чинності на 6 місяців, що фактично уможливлює в цей період звільнення прокурорів з посад у зв’язку з ліквідацією чи реорганізацією органу прокуратури або скорочення кількості прокурорів.
Водночас другий сенат КС підтвердив конституційність пп.«в» пп.1 п.51 розд.ХІІІ «Перехідні положення» закону №1697-VІІ, за яким прокурори, які на день набрання чинності цим законом працювали у міських, районних, міжрайонних, районних у містах прокуратурах, призначаються на посади за умови успішного проходження ними тестування.
Також було закрито провадження стосовно відповідності Конституції пп.«а», «б» та абз.5 пп.1 п.51 розд.ХІІІ «Перехідні положення» цього ж закону через неприйнятність конституційної скарги, в яких призначення на посаду прокурора також обумовлено успішним проходженням тестування.
З обґрунтуванням такого рішення можна буде ознайомитися після його оприлюднення.
Суддя доповідач у справі – Олег Первомайський.
Матеріали за темою
Залучення іноземних громадян до формування державних органів посягає на суверенітет — подання до КС
23.12.2024
Трудовим правам адвокатів присвятять вебінар
18.12.2024
На адвокатів чекає марафон з трудового права
10.12.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!