У декларації доброчесності, яку зобов’язаний подати до 1 лютого наступного року кожен прокурор, можна не згадувати про вчинки, яким більше, ніж 2 роки. Адже навіть якщо про них хтось повідомить, службове розслідування не проводитиметься.
Такий своєрідний строк давності для недоброчесних дій встановлено відповідним порядком, що затверджений наказом Генеральної прокуратури від 16.06.2016 №205 (докладніше тут).
У ньому, зокрема, вказується, що всі анкети доброчесності прокурорів мають бути оприлюднені на офіційному веб-сайті ГПУ. І кожен громадянин, якому відомо про недостовірність тверджень, поданих конкретним прокурором, може поінформувати про це.
Однак наявність таких відомостей не матиме наслідком проведення службового розслідування, якщо, серед іншого, така інформація стосується «дії (бездіяльності) прокурора, з дати вчинення якої минуло понад два роки». Отже, усі прокурори отримали індульгенцію за попередні роки (раніше за лютий 2015-го), навіть якщо вчиняли дії, що ганьблять їхнє звання, порушували обмеження, передбачені законодавством у сфері запобігання корупції, а також втручалися «у службову діяльність іншого прокурора, службових, посадових осіб органів державної влади, органів місцевого самоврядування чи суддів, зокрема шляхом публічних висловлювань стосовно їх рішень, дій чи бездіяльності».
Так само прокурор вважатиметься доброчесним і надалі, якщо про його вчинки не стане відомо вчасно, тобто упродовж 2 років після їх скоєння.
Матеріали за темою
Прокурорів з інвалідністю позбавлять надмірних пенсій та зможуть стягнути отримані — проект
28.10.2024
Андрій Костін подав заяву про відставку, прийнявши на себе «персональну відповідальність»
23.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!