73% украинцев выразили недовольство реформой судебной системы и прокуратуры. Меньше всего опрошенные довольны борьбой с коррупцией — только каждый седьмой. Хотя обе эти реформы проводились именно по инициативе общественных активистов.
Такі результати опитування громадської думки, що проведене для Консультативної місії ЄС в Україні, оприлюднила соціологічна група «Рейтинг», інформує «Закон і Бізнес».
Опитування проведене серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок. Загалом опитано 2000 респондентів методом CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing — телефонні інтерв’ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки у період з 24 до 29 вересня 2024 року.
Водночас, серед перелічених реформ 74% опитаних вважають найважливішою саме боротьбу з корупцією.
Такі дані дозволяють констатувати, що реформи судової системи та прокуратури, а також антикорупційна реформа, які проводилися за активної участі громадянського суспільства, провалилися.
Як відомо, авторами таких реформ, як визнав ухилянт Віталій Шабунін є «Центр протидії корупції» та інші громадські активісти,
Як відомо, раніше В.Шабуніна викрили на тому, що він привласнив джип Nissan Pathfinder, переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ, та пересувався ним вулицями Києва. За цим фактом суд зобов’язав ДБР зареєструвати відповідне кримінальне провадження. Крім того, ДБР порушило проти В.Шабуніна ще два кримінальні провадження — за фактом підробки документів від НАЗК та ухилення від мобілізації.
Водночас, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду зобов’язав НАБУ розпочати розслідування щодо колишніх керівників НАЗК Олександра Новікова та Артема Ситника, які допомагали В.Шабуніну ухилятися від служби.
Зі слів самого В.Шабуніна, він має «законні підстави», аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі.
Водночас, як встановили ЗМІ, замість служби на фронті В.Шабунін «відрядив» себе до київських ресторанів, де проводить чимало часу за розпиванням алкогольних напоїв.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що «основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки». І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо «для них шлюб перестав бути цінністю».
Свого часу, про що нагадав військовослужбовець Володимир Бойко, В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.
Як відомо, цивільний чоловік Н.Седлецької — Сергій Якоб, з 2022 року перебуває в розшуку, оскільки так і не оновив свої дані у ТЦК.
Нагадаємо, що, як з'ясували ЗМІ, від військової служби ухиляються й інші громадські активісти, Як з’ясували ЗМІ, від захисту Батьківщини ухиляються також й інші активісти: чоловік співзасновниці «ЦПК» Дар’ї Каленюк — Орест Рудий, журналісти Юрій Ніколов та Юрій Бутусов, очільник «Фундації DEJURE» Михайло Жернаков, головний редактор «Руху «ЧЕСНО» Олександр Саліженко та головний редактор «НВ» Віталій Сич.
Данные социологического опроса по поводу удовлетворения проведенными реформами.
Материалы по теме
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!