Налоговые органы в Украине ошибочно применяют для трансфертного ценообразования нормы Platts - «Делойт»
В Украине налоговое законодательство не ограничивает налогоплательщика использованием только одной базы данных для сравнения цен на экспорт железорудного сырья. Так что применение исключительно норм Platts налоговыми органами является ошибкой.
Про це пише у блозі для Forbes директор практики з трансфертного ціноутворення «Делойт» в Україні Олександр Ямпольський, повідомляє «Закон і Бізнес».
Він наголошує, що український бізнес часто звертається до судів щодо скасування таких донарахувань, і вже є чимало випадків успішного оскарження рішень податкових органів із таким висновком: метод порівняння цін має бути застосований лише тоді, коли він є так само надійним, як і метод рентабельності.
Суди наголошують, що тягар доказування лежить на податкових органах. Отже, якщо компанія провела якісний аналіз, то податкові органи мають спочатку оскаржити її підхід і вже потім застосовувати власний метод.
«Проте деякі суди підтримують позицію податкових органів, стверджуючи, що вказані аспекти не так важливі. Один із суддів висловив позицію, що для порівняння цін на експорт залізорудної сировини потрібно використовувати тільки одну базу даних, а саме Platts. Податкове ж законодавство не обмежує платника податків лише одним джерелом інформації, а допускає широкий вибір джерел», — повідомляє О.Ямпольський.
Він зазначає, що така позиція підтверджена і міжнародною практикою, а саме Настановами ОЕСР (першоджерело правил трансфертного ціноутворення).
«Настанови не згадують про необхідність застосування ані єдиного джерела інформації, ані єдиного методу для аналізу. До речі, навіть українські податкові органи не завжди використовують одне й те саме джерело інформації під час своїх перевірок», — резюмує експерт.
Раніше Forbes зазначав, що податкова почала надсилати запити компаніям щодо донарахувань. Видання пояснило, як бізнесу на це реагувати і чому варто переглянути підходи до визначення рентабельності.
Александр Ямпольский, директор практики по трансфертному ценообразованию «Делойт» в Украине. Фото из личного архива.
Материалы по теме
Налоговая неправомерно применяет нормы Platts для трансфертного ценообразования – эксперт
16.09.2024
Имеет ли место вина, если контролирующий орган действует недобросовестно? - адвокат Бевза
06.06.2024
Бонусы для плательщиков и мораторий на проверки: перспективы послевоенных лет от судьи ВС
29.05.2024
Определение и корректировка таможенной стоимости товаров, их классификация – в обзоре КАС
24.05.2024
В Киеве закрыли 5 незаконных АЗС
11.01.2024
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!