Достижения ребенком совершеннолетия не освобождает должника от обязанности уплаты алиментов, если ребенок поступает в вуз. Об этом говорится в постановлении Верховного Суда от 20.08.2018.
Матір студента звернулась до суду з вимогою зобов’язати колишнього чоловіка сплачувати аліменти у рахунок сплати за навчання сина. Свій позов вона аргументувала тим, що оскільки син є студентом денної форми навчання, він не має можливості працювати та самостійно заробляти гроші.
Суд першої інстанції присудив стягувати з відповідача аліменти щомісячно у розмірі ¼ від його доходів до моменту, як сину виповниться 23 р. Приймаючи таке рішення суд виходив з того, що матеріальне становище батька дозволяє оплачувати навчання повнолітньої дитини. Почати сплачувати аліменти суд зобов’язав батька з моменту набрання вердиктом законної сили. Апеляційний суд підтримав позицію суду першої інстанції, змінивши лише дату початку виплату аліментів на момент подання позову.
У постанові №559/379/17 ВС погодився із аргументами попередніх інстанцій, підкресливши, що обов'язок батьків утримувати повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчатися після досягнення повноліття (незалежно від форми навчання), виникає за обов'язкової сукупності таких юридичних фактів: досягнення дочкою, сином віку, який перевищує 18, але є меншим 23 р.; продовження ними навчання; потреба у зв'язку з цим у матеріальній допомозі; наявність у батьків можливості надавати таку допомогу.
Материалы по теме
Может ли юрлицо истребовать у физлица имущество, признанное вещественным доказательством — ВС
18.10.2024
На каких основаниях лицо можно лишить родительских прав и что об этом говорит судебная практика
11.10.2024
Комментарии
К статье не оставили пока что ни одного комментария. Напишите свой — и будете первым!