За розрахунками Ради суддів, навантаження на суддів Київського окружного адміністративного суду перевищує нормативне більш ніж у 13 разів. Чи логічно карати їх за недотримання процесуальних строків?
На це має відповісти третя дисциплінарна палата ВРП, яка сьогодні, 17 вересня, слухатиме справу судді КОАС Інни Скрипки, інформує «Закон і Бізнес».
Скаржник просить покарати суддю за нерозгляд його справи у передбачений законом 60-денний строк. До того ж, як встановив дисциплінарний інспектор В’ячеслав Плескач (на фото), суддя заявила про самовідвід, так і не призначивши за 8 місяців жодного засідання у справі.
У своїх поясненнях І.Скрипка навела дані про своє навантаження та зауважила, що у даному разі звернення зі скаргою до ВРП переслідує нелегітимну мету тиску на суд задля отриманя переваги в позачерговому розгляді його справи, категорія якої не відноситься до термінових.
Три тижні тому третя ДП відклала слухання, оскільки суддя перебувала у відпустці. До речі, перед тим ТДП закрила провадження щодо її колеги Ігоря Лиски, до якого були претензії у скаржника через «зволікання з виготовленням вмотивованого судового рішення та несвоєчасне надання копії судового рішення для її внесення до ЄДРСР».
Утім, значне навантаження на суддів КОАС є загальновідомим. І навряд чи буде справедливо у цій ситуації вимагати від суддів дотримання строків. Адже за це, радше, відповідають ті, хто нашвидкуруч ліквідував ОАСК, передавши гуртом його справи до КОАС і не подбавши про пришвидшене утворення іншого суду.
Наприкінці засідання ТДП ВРП заслухає 9 висновків дисциплінарних інспекторів стосовно відкриття нових справ або відмови в цьому, а також 16 — щодо прийнятності скарг.
Трансляція засідання третьої дисциплінарної палати ВРП: натисніть на зображення
Матеріали за темою
Друга спроба Маселка, права потерпілого і самовідвід від клопотання СБУ — засідання ДДП ВРП
26.11.2025
Оцінка правомірності судового рішення не належить до повноважень дисциплінарного органу — ВП ВС
18.11.2025
Посібники ухилянтам, безпідставна тяганина і водії, яких не можна не карати, — засідання ДДП ВРП
12.11.2025


Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!