12.05.2025 13:36
Закриття провадження у зв'язку із закінченням строків давності за ініціативою і згодою особи, що притягується до відповідальності, не зобов’язує суд констатувати факт вчинення особою кримінально караного діяння.
Про це нагадав Черкаський апеляційний суд, інформує «Закон і Бізнес».
У суді зауважили, що положення чч.1—3 ст.49 КК, якими передбачено підстави та умови звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності, не наділяють суд дискрецією. Адже законодавець чітко визначив, що суд звільняє від кримінальної відповідальності особу в разі існування підстав для застосування положень ст.49 КК. І ця підстава звільнення від кримінальної відповідальності є безумовною.
У такому випадку суд не може і не повинен констатувати факт вчинення цією особою кримінально караного діяння. Адже кримінальний процесуальний закон зобов'язує суд розглянути клопотання сторони захисту про таке звільнення невідкладно.
У разі розгляду такого клопотання без проведення повного судового розгляду суд не може констатувати винуватість або навпаки невинуватість особи у вчиненні інкримінованого діяння, наголосили у Черкаському АС.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!