У разі відчуження майна товариства за рішенням загальних зборів оскарженим та визнаним недійсним може бути кінцевий результат дій з передачі майна — правочин, оформлений актом приймання-передачі.
На це вказала Велика палата Верховного Суду у справі №916/379/23, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі ВП ВС відступила від власного висновку, викладеного в постанові від 1.03.2023 у справі №522/22473/15-ц, згідно з яким рішення загальних зборів товариства є одностороннім правочином товариства. Тепер високі судді дійшли висновку, що рішення органу управління товариства не є правочинами у розумінні ст.202 ЦК та мають розглядатися як акти ненормативного характеру (індивідуальні акти).
Натомість у спірних правовідносинах саме акт приймання-передачі нерухомого майна підтверджує волевиявлення сторін, а також має юридичні наслідки — факт переходу права власності на нерухоме майно.
Крім цієї справи в оновлений дайджест, який охоплює рішення ВП ВС, внесені до ЄДРСР за січень — березень 2025 року, включена кілька інших. У них, зокрема, сформульовані висновки щодо:
визначення належного відповідача у справах щодо купівлі-продажу земель комунальної власності;
моменту набрання чинності додатковими угодами до договору оренди землі, укладеними до 1.01.2013;
способу захисту порушеного права АТ «Укрзалізниця» у разі часткового накладання земельної ділянки іншої особи на смугу відведення залізниці.
Також у цей період ВП ВС відступила від правових висновків КЦС вказавши, що у разі. коли закриття справи у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення відбулося не через невідповідність протоколу вимогам закону або через інші протиправні дії працівників патрульної поліції під час оформлення матеріалів, у позивача не виникло право на відшкодування моральної шкоди (справа №335/6977/22).

Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!