Вік установлення інвалідності не може бути визначальною ознакою для вирішення питання про надання особі статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На цьому наголосив Касаційний адміністративний суд, залишаючи в силі попередні рішення у справі №826/2469/16, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі особа звернулась до суду з позовом до департаменту соціальної політики виконавчого органу міської ради, в якому просила визнати протиправними та скасувати рішення комісії щодо відмови у визначенні статусу особи, потерпілої внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1.
Відповідач відмовив позивачці, яка мала статус дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи, у визначенні такого статусу, мотивуючи це тим, що встановлено зв’язок захворювання внаслідок впливу аварії на Чорнобильській АЕС у дорослому віці.
Судами попередніх інстанцій позовні вимоги задоволено
Своєю чергою, КАС зазначив, що однією з головних умов для отримання посвідчення категорії 1 є встановлення уповноваженою медичною комісією не нижче обласного рівня або спеціалізованими медичними установами причинного зв’язку інвалідності з Чорнобильською катастрофою. Натомість, вік установлення інвалідності не може бути визначальною ознакою для вирішення питання про надання особі статусу постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Крім цієї справи до оновленого тематичного огляду практики Верховного Суду у спорах щодо розгляду справ у сфері захисту прав громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (рішення, внесені до ЄДРСР, за 2018—2024 роки), увійшли низка інших. Зокрема, огляд доповнено усталеними правовими позиціями, сформованими в судових рішеннях за останні 4 роки.
Ключовими питаннями спорів у таких справах є визначення статусу постраждалого від Чорнобильської катастрофи, здійснення виплат компенсацій та надання пільг постраждалим від аварії на ЧАЕС, зокрема, щодо:
щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення;
грошової компенсації в разі відмови від санаторно-курортного лікування, одноразової компенсації дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана із Чорнобильською катастрофою, компенсації витрат на проїзд, та ін.
В огляді приділено також увагу питанням щодо призначення пенсії на підставі закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та їх перерахунку.

Аби не пропустити новини судової практики, підпишіться на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!