Для набуття спадкоємцями мажоритарного учасника права участі у товаристві значення має саме воля спадкоємців щодо такої участі, а не рішення товариства про їх прийняття до складу учасників.
На це звернув увагу Касаційний господарський суд, залишаючи в силі попередні рішення у cправі №907/922/21, інформує «Закон і Бізнес».
У цій справі позивачці було відмовлено в прийнятті до складу учасників товариства із часткою спадкодавця, після чого її та інших учасників виключено з товариства. Цим самим рішенням прийнято двох нових учасників, збільшено статутний капітал та здійснено перерозподіл часток.
Справа розглядалася судами неодноразово. В останнє апеляційний суд залишив без змін постанову суду першої інстанції, якою позов було задоволено.
Своєю чергою, КГС зазначив, що позивачка була учасником товариства разом зі своїм чоловіком, який був мажоритарним учасником, ще до його смерті. Тобто прийняття позивачкою спадщини у розмірі 1/3 частки у статутному капіталі її чоловіка, оформлення свідоцтва на спадщину відбулось, коли позивачка вже була учасником товариства. Тому рішення про вступ її до товариства не потребувалось.
Крім цієї справи, в огляд практики КГС за вересень — жовтень 2024 року включено низку інших. Так, у справах про банкрутство сформульовано правові висновки щодо:
фраудаторності правочину в межах справи про банкрутство та неефективність способів захисту прав;
закриття провадження у справі про неплатоспроможність фізичної особи та принцип добросовісності;
права податкового органу, який не набув статусу учасника справи, на оскарження судових рішень у справі про банкрутство, відкритій у загальному порядку за заявою кредитора.
У справах щодо корпоративних спорів та корпоративних прав містяться висновки про:
виключну компетенцію загальних зборів учасників ТОВ на затвердження збільшеного розміру статутного капіталу товариства та неприпустимість втручання суду в господарсько-управлінську діяльність товариства;
застосування норми п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП у випадку звільнення голови ОСББ.
У справах щодо земельних відносин та права власності викладено правові висновки щодо:
визначення підсудності спору за позовом іноземної компанії про визнання права власності на морське судно;
виключного права співвласників будинку розпоряджатися прибудинковою територією багатоквартирного будинку.
Аби не пропустити новини судової практики, підписуйтеся на Телеграм-канал «ЗіБ». Для цього натисність на зображення.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!