Нерідко інформацію про смерть близької людини родичі отримують спочатку не від медиків, а дізнаються від представників ритуальних фірм, які миттєво телефонують та нав’язують свої послуги.
Чудово розуміючи, хто є «постачальником» таких даних, велика група нардепів на чолі з Андрієм Мотовиловцем зареєструвала проект «Про внесення змін Кримінального кодексу України щодо відповідальності за розголошення конфіденційної інформації про померлу особу» (№12190), інформує «Закон і Бізнес».
Вони зазначають, що нині наявні факти «системного протиправного використання працівниками правоохоронних органів, РАЦС, закладів охорони здоров’я тощо інформації, одержаної ними у зв’язку з професійною або службовою діяльністю». Маючи у розпорядженні конфіденційну інформацію про померлу особу та контактні дані родичів, вони повідомляють їх надавачам ритуальних послуг, за що одержують відсоток від прибутку.
Тому пропонується доповнити КК ст.1821 «Розголошення конфіденційної інформації про померлу особу», що встановить кримінальну відповідальність за умисне розголошення конфіденційної інформації про померлу особу, її близьких осіб або виконавця волевиявлення померлого.
Особа, якій ця таємниця стала відома у зв’язку з професійною або службовою діяльністю, ризикуватиме штрафом у розмірі від 1000 до 4000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 68 тис. грн.), з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
Одночасно нардепи іншим проектом (№12189) пропонують оподатковувати ритуальні послуги ПДВ на загальних підставах (наразі вони звільнені від оподаткування згідно з пп.197.1.10 п.197.1 ст.197 ПК) та унеможливити реєстрацію платником єдиного податку І—ІІІ груп осіб, які надають ритуальні послуги та/або реалізують предмети ритуальної належності.
Утім, зрозуміло, що це означатиме подорожчання мінімум на величину ПДВ ритуальних послуг для тих, кому доводиться ховати близьких осіб. А в умовах війни таких стає щодня більше...
На скорботі осіб, які втратили близьких, тепер зароблятимуть не тільки ритуальники, а й держава — у вигляді надходжень від ПДВ.
Матеріали за темою
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!