07.11.2024 11:34
Моральна шкоди за ушкодження здоров’я працівника у разі настання нещасного випадку, що визнаються пов’язаними з виробництвом, може стягуватися із роботодавця тільки за відсутності вини останнього.
Такої думки дотримується група народних депутатів, які зареєстрували проект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відшкодування моральної шкоди» (№12176), інформує «Закон і Бізнес».
Як зазначається у пояснювальній записці, позиція судів полягає в обґрунтуванні покладення обов’язку з відшкодування моральної шкоди за рахунок роботодавця, лише на підставі зв’язку нещасних випадків з виробництвом, не приймаючі до уваги відсутність винних осіб комісіями з розслідування таких випадків.
Водночас, як зазначають нардепи, важливе правове значення для таких відносин має наявність чи відсутність вини саме працівника, що має бути урегульоване на нормативному рівні та впливати на можливість стягнення з роботодавця моральної шкоди за ушкодження здоров’я працівника.
Тому пропонується встановити у ст.2371 КЗпП, що моральна шкода не відшкодовується на користь самого працівника або осіб, визначених цивільним законодавством, за наявності вини виключно потерпілого працівника в настанні нещасного випадку.
Також до п.2 ч.3 ст.175 ЦК додається вимога про зазначення у позовній заяві банківських реквізитів позивача (дані банківського рахунку, які необхідні для здійснення платежів боржником) з метою виконання судового рішення у добровільному порядку до відкриття виконавчого провадження, а у разі відсутності таких — відомості про спосіб виконання рішення у випадку задоволення судом грошових позовних вимог.
Нардепи наголошують, що прийняття цього закону сприятиме своєчасному виконанню судових рішень, відновленню порушених прав та інтересів учасників правовідносин та стабільності майнового обороту.
Закон і Бізнес
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!