Проект закону № 12060 щодо уточнення строків досудового розслідування у кримінальних провадженнях у яких особі не повідомлено про підозру сприятиме реалізації завдань кримінального провадження.
Про це інформує «Закон і Бізнес» з посиланням на НААУ.
Відповідного висновку дійшли у Комітеті Національної асоціації адвокатів України з питань кримінального права та процесу за підсумками аналізу законопроекту.
Документом пропонується встановити, що строк досудового розслідування у кримінальних провадженнях, у яких особі не повідомлено про підозру, обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань. І він не може перевищувати строку давності, визначеного Кримінальним кодексом України для відповідного кримінального правопорушення.
У комітеті НААУ звернули увагу, що представники адвокатури, судових та правоохоронних органів неодноразово наголошували на необхідності деталізації строків обчислення як у випадку, коли особі пред’явлено підозру, так і в провадженнях, коли особу, яка може підозрюватися у вчиненні кримінального порушення, не встановлено.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КПК завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Такі завдання кореспондуються положеннями ст. 7 КПК щодо розумності строків, як однієї з головних засад кримінального провадження.
Тож у НААУ переконані, що запропоновані доповнення статті 219 КПК матимуть позитивний результат, оскільки буде виключене неоднакове трактування підстав для застосовування інституту звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності. Зміни також перебувають у логічному зв’язку зі статтею 49 Кримінального кодексу, яка визначає підставу для звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку із закінченням строків давності.
У результаті проведеного аналізу НААУ підтримує запропоновані зміни у повному обсязі та вважає, що законопроект №12060 направлений на ефективне врегулювання питань, пов’язаних з реалізацією завдань кримінального провадження.
.
Матеріали за темою
Судовий контроль за досудовим розслідуванням: ключова гарантія забезпечення прав і свобод
03.12.2024
Чи має АРМА враховувати інтереси кредиторів, коли визначає умови управління арештованими активами?
22.11.2024
Комісія з контролю файлів Інтерполу— ключ до захисту прав у міжнародному розшуку, — адвокат
31.10.2024
Коментарі
До статті поки що не залишили жодного коментаря. Напишіть свій — і будьте першим!